Odgovori 4679 postova
Pitanje u vezi UN dijete
  • marrina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    Pitanje u vezi UN dijete

    od marrina » pre 16 godine

    da li ima veze kad se ustaje?da li je vazno da se ranije ustaje zbog dorucka ili nema nikakve veze?posto ja ustajem oko 10 sati!pa ako je bolje ustati ranije volela bih da znam!
    hvala
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Nije vazno, 10 h je sasvim ok.
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Bitno je samo da prva dva dana imaš pauzu između obroka od 4h, a trećeg dana 3h, a kada je na redu voćni dan, neka su ti pauze između obroka 2h! :wink:
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    dobro je da vocke pojedes do 12h jer to je vreme kada se organizam cisti tako da je ustajanje u 10h sasvim ok
  • VipStar23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 16 godine

    od VipStar23 » pre 16 godine

    Ova dijeta me nervira, zato sto je treba drzati tako dugo....
    Znam, da za dugotrajnije efekte treba vremena, ali ja bih sve nekako preko noci...zato drzim prilicno rigorozne dijete...sto krace vreme trajanja, sto veci razultati....
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    to sam i ja ranije radila al svaki kg koji brzo ode jos brze se vrati nisi se ti preko noci ni ugojio prema tome treba strpljenja da bi kg otisli
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Potpisujem što kaže jedna mala.

    Međutim, cilj nije samo skinuti višak kg, nego se i zadržati ne željenoj težini. E sad, to je sa dijetama koje uskraćuju ove ili one namirnice prilično teško, jer čovek tokom takve dijete ne stiče dobre navike. U stvari stiče samo naviku da zamišlja sebe sa super-linijom za stolom punim onoga što nije smeo ni da pomiriše.

    UN dijeta je, po meni, idealna za one koji žele da steknu zdrave navike jer ih svakako stvara, a pri tom ipak postoji neki šablon koji u tome značajno pomaže. A opet, za razliku od "brzih" dijeta, nema propisano 125g ovoga i 50g onoga...
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • kale72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kale72 » pre 16 godine

    Imam opet malo pitanja :020:

    Ne prepoznajem sve sastojke u receptima u UN dijeta knjizi...
    Recimo... šta je slanutak, ili temeljac, ili komorač... a isto tako, ne znam čime bih ih zamenila ako ne mogu da ih nabavim...

    help :)
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Temeljac, iliti jušni temeljac ti je supa (mesna za proteinski, povrtna za ostale dane) kojom zalivaš jelo da se dinsta. Može poslužiti i obična voda, najbolje vruća (ne vrela!).

    Za slanutak i komorač mislim da su začini, ali neka neko drugi bolje upoznat odgovori.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    E, taj problem i ja imam, tu ne mogu da ti pomognem!
    Slika
  • kale72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kale72 » pre 16 godine

    Hahahaha, nije mi palo na pamet nešto tako jednostavno :) Moram li da vam naglasim da dalje od kamena temeljca nisam stigla :013:

    Za slanutak se pitam da li su to mooožda leblebije a komorač mi je potpuno nepoznat.
    Tu smo da učimo, svaki dan po malo :)

    Hvala
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Slanutak je verovatno leblebija - bar liči ovde http://www.coolinarika.com/namirnica/slanutak

    A za komorač http://www.coolinarika.com/namirnica/komorac, pa se snađi!
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • kale72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kale72 » pre 16 godine

    tnx :D
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Slanutak jeste leblebija, ali nepecena naravno..kod nas se uglavnom prodaje pecena leblebija za grickanje, a sirova se gotovo ne koristi...
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Komorač je relativno nepopularno, a iznimno zdravo povrće koje obiluje bjelančevinama, amino-kiselinama, kalijem, kalcijem, sumporom i fosforom. Plodovi slatkog okusa se često koriste u ljekovitim i farmaceutskim pripravcima. Komarač se u kulinarstvu najviše upotrebljava kao prilog, zatim u salatama, juhama, maneštrama, a manje kao samostalno jelo. Kreativnije kuhare, koji se ne boje isprobavati nove kombinacije, može inspirirati za stvaranje novih,a opet ukusnih jela.

    ovo je slanutak kao sto sunset vec rekla
Odgovori 4679 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju