Odgovori 4679 postova
Pitanje u vezi UN dijete
  • vladicadida
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od vladicadida » pre 7 godine

    Manje više što nema šećera ali zbog poboljšanja ukusa je puna zaslađivača koji su naravno po pravilu dozvoljeni ali ako se mogu treba ih izbegavati ali ono u čemu je problem a što nije dopušteno tokom perioda dok skidamo kilograme je što je napitak gaziran a opšte je poznato da co2 sa čime se gaziraju napitci pa i voda uspavljuju t.j. usporavaju dnevni metabolizam koji nam je preko potreban da je maksimalno aktivan tako da gazirane napitke treba izbegavati u širokom luku i kod bilo koje neke druge dijete.
    ... Inače jedina CC koja je i bez šećera i bez zaslađivača je Diet Coke koja se vrlo teško nalazi na našim prostorima i obično je u limenkama 0,33l i ima fantastičan ukus poput ustajale vode od opranih tronedeljno nošenih muških čarapa u dubokim patikama usred leta ... fali samo miris :D

    Dobro, to mi u potpunosti ubija sve snove o bilo kakvom slatkom iskustvu. A šta je sa upotrebom malo meda uz čaj. Tipa kašičičičica :/
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Mala kafena kašikica i to ravna, ne više 8)
    Slika
    Slika
  • vojkan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od vojkan » pre 7 godine

    Zdravo.ovih dana legnem kasno i ustanem u 11 ili 12 šta onda radim sa voćem koji treba da bude za doručak i kad da nastelujem ručak?ne mogu ranije da ustanem ta opcija ne dolazi u obzir.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Satnice su vrlo jasne, period za doručak ti je od 04-12 a period za ručak i večeru ti je od 12-20h stim da moraš da ispoštuješ pravilo da je najmanji razmak između doručka i/ili neke užine i ručka minimum 2 sata a minimalni razmak između ručka i večere je na proteinski dan 4 sata a na skrobni i na uh dan 3 sata a na vitaminski dan je minimani razmak između bilo kog obroka/užine 2 sata pa se ti uklapaj ... ukoliko ti sve ovo ne odgovara (a sve može da se uklopi) ondak ti nema pomoći pa ćeš morati menjati način ishrane, pozz 8)
    Slika
    Slika
  • vojkan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od vojkan » pre 7 godine

    A smem li onda doručak da preskočim pa onda direktno da se bacim na ručak .hvala na odgovoru
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Nema preskakanja obroka, svaki obrok ima svoju svrhu.
    Slika
    Slika
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od narcisa » pre 7 godine

    Cim otvoris oko doruckuj, nakon dva sata rucak i nemas problem.
    Inace, kako stojis sa kilama?
  • vojkan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od vojkan » pre 7 godine

    Hvala narcisa najbolja si.tako sam i ja mislio.pravio sam pauzu bio sam nemaran ali sad imam vremena da se bacim na dijetu i sad ću je izgurati .
  • cassiopeia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od cassiopeia » pre 7 godine

    Pozdrav svima!
    Ja sam nova u ovome, danas mi je vitaminski dan drugi krug. S obzirom na to da prvi put u životu držim dijetu, još se polako uhodavam, i prikupljam info o tome šta je dozvoljeno i kad. Buni me dosta nesuglasica oko pojedinih namirnica po internetu. Knjigu nisam uspela da pronadjen.
    Znam da napredak zavisi umnogome i od viška koji treba da se skine, ali ja ga imam poprilično i za ovog 8 dana nisam skinula ni 100gr što me malo deprimira.
    Inače visoka sam 152, održavala sam kilazu na 50 a sad sam svojim nemarom stigla do blizu 70.... I ova dijeta mi je više nego potrebna.
    Zanima me koliko se preporučuje kiseli kupus? Takav je period godine da ne mogu veliki izbor povrća da uključim u ishranu.
    :neznalica:
  • Geelady
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od Geelady » pre 7 godine

    Caos. Treba mi mala pomoć oko dijete. Držim je evo vec sedam dana, sve je ok dobro napredujem, jedino misli da sam gresila prvi dan ja sam prvo supu pa ostalo jela a ne na kraju, da li je to velika greška. U prvih tri dana sam izgubila 2,5 kg i jos se nije pomerili, sve sam se pridržavala za vocni dan sam jedino malo kikirikija grickalice. Kada je uh dan da li mogu i onda da se grickanje npr lesnici itd? Hvala :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Pozdrav svima!
    Ja sam nova u ovome, danas mi je vitaminski dan drugi krug. S obzirom na to da prvi put u životu držim dijetu, još se polako uhodavam, i prikupljam info o tome šta je dozvoljeno i kad. Buni me dosta nesuglasica oko pojedinih namirnica po internetu. Knjigu nisam uspela da pronadjen.
    Znam da napredak zavisi umnogome i od viška koji treba da se skine, ali ja ga imam poprilično i za ovog 8 dana nisam skinula ni 100gr što me malo deprimira.
    Inače visoka sam 152, održavala sam kilazu na 50 a sad sam svojim nemarom stigla do blizu 70.... I ova dijeta mi je više nego potrebna.
    Zanima me koliko se preporučuje kiseli kupus? Takav je period godine da ne mogu veliki izbor povrća da uključim u ishranu.
    :neznalica:
    Ne reaguju svi isto na isti način ishrane pa i da se potpuno identično pridržavaju pravila ovoga načina ishrane, nekim osobama koje skaču sa jedne dijete na drugu dijetu, taj početni gubitak tečnosti je izostavljen i to je u većini slučajeva jedini razlog za izostanak početnog gubitka, za sve ostalo baš i nemam nekog objašnjenja osim ako nisu medicinske prirode.
    Kiseli kupus spada u neutralne namirnice i može se jesti svakodnevno.
    Slika
    Slika
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Caos. Treba mi mala pomoć oko dijete. Držim je evo vec sedam dana, sve je ok dobro napredujem, jedino misli da sam gresila prvi dan ja sam prvo supu pa ostalo jela a ne na kraju, da li je to velika greška. U prvih tri dana sam izgubila 2,5 kg i jos se nije pomerili, sve sam se pridržavala za vocni dan sam jedino malo kikirikija grickalice. Kada je uh dan da li mogu i onda da se grickanje npr lesnici itd? Hvala :D
    Supa ide uvek na kraju obroka, da na kraju natopi hranu u želucu a ne da hrana pliva u tečnosti.
    O konzumaciji lešnika t.j. koštunjavih plodova ćeš naći na sledećem linku https://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=4544
    Slika
    Slika
  • tajchi43
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od tajchi43 » pre 7 godine

    Ćao! Trebam pomoć, zobene pahuljice dali mogu na Un dijeti? Hvala!
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od IVANA002 » pre 6 godine

    Da li doilje smeju da drze UN dijetu?
Odgovori 4679 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju