Odgovori 4679 postova
Pitanje u vezi UN dijete
  • Milan_Dj
    Amater
    Amater
    Postovi: 183
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od Milan_Dj » pre 7 godine

    ... ja nemam više te gladne oči kao ranije ali opet volim da jedem narocito nešto kaloricno valjda ću se i toga odreći.
    Cak i nije neophodno da se odreknes necega sto volis, samo treba da naucis kada i koliko to da konzumiras. Svakodnevno konzumiranje kaloricne hrane svakako nije dobro. Ali ako se castis jednom nedeljno uz pravilnu ishranu ostalim danima onda nece biti problema. Ako tome dodas i neku FA onda je uspeh zagarantovan.
    Ti i sada imas solidan visak, prema tome zapocni UN 3 meseca a nakon toga se potrudi da obavis i odrzavanje 3 meseca i onda bi trebalo da budes spreman za normalnu ishranu sa znatno manje kilograma.
    Ja sam drzao UN nekoliko puta i uvek je bilo dobrih rezultata. Bitno je samo da se dobro organizujes. A kilogrami su mi se vracali jer sam se vracao kaloricnoj hrani svakog dana, sto je pogresno. Sada imam drugaciji pristup i zato vise necu da idem na UN jer mi nece biti potrebno... Prema tome, zakljucak je da treba menjati i lose navike.
    Srecno.
  • vojkan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od vojkan » pre 7 godine

    Čovek pomisli da će da bude sretniji kad uzme nešto pa se najede a samo budeš usporen trom i sa manje snage .eto pričam ovo kao da to nisam ja al istina uvek uzmem nešto da zadovoljim potrebu ali što kaže milan dj jednom nedeljno je dovoljno a ja češće pa se upropastim.Ništa treba imati granicu
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od dada77ns » pre 7 godine

    Pozdrav. Potrebna mi je moralna podrska. Zavrsila sam 91 dan dijete i dostigla zeljenu kilazu. Srecna sam, zadovoljna i ...pocela sam odrzavanje pa mi nesto ne ide. U dijeti sam bila dosledna jer jer "krug" trajao 4 dana i nije mi bio problem, a sada mi nesto dugo (ja sam zavolela vitaminski dan koliko i UH).
    Gigo, predlagali ste mi da posle dijete predjem na "UN dijeta-sta posle". Sve sam iscitala i sad se brinem da li ce uticati na rezultat ako ne odradim pravo odrzavanje sa ritmom P S S P UH V?
    Da li mogu da zovem "odrzavanje" ukoliko za dorucak jedem voće i pridrzavam se pravila kombinovanja hrane samo sto kombinujem dane malo drugacije. U ovom letnjem periodu desice mi se da imam dva P dana za redom ili samo jedan S. Kolika odstupanja mogu sebi da priustim? Procitala sam sve i o alternativi i ...sve mi je jasno ali neki put jednostavno ne mogu da ispostujem redosled dana.
    I jos jedno pitanje, sobzirom na nova pravila u UN dijeti, da li mogu u odrzavanju slobodno da kombinujem razlicite proteine (za P dan) i razlicite vrste skroba za S dan uz regulaciju kolicine?
    Puno vam hvala.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Sve što si rekla - možeš :headbang:
    Slika
    Slika
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od dada77ns » pre 7 godine

    Hvala :mahalo:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • tamarab96
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od tamarab96 » pre 7 godine

    Da li sme da se koristi cimet? Počela sam da uzimam jednu kasičicu sa časom vode. Nadam se da ne šteti? I da li je dozvoljena ljuta aleva paprika i u kojim kolicinama?
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od narcisa » pre 7 godine

    Oba zacina su dozvoljena. Paprika po volji, a sa cimetom nemoj da pretjerujes, ne zbog dijete nego zbog zdravlja. :mahalo:
  • Heiko-san
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od Heiko-san » pre 7 godine

    Poštovani,
    Imam dva pitanja u vezi UN dijete. Već sam je jednom držala, svih 90 dana- pre oko godinu i po- super smršala, a da nisam makla iz kuće. Naravno, ja ne bih bila ja da nisam ponovo nakupila izgubljene kilograme i sad bih opet da počnem. Brine me da li će dijeta imati makar isti, ako ne bolji, učinak kao i prvog puta? Ili neće? Naravno, da se pridržavam isto kao i pre.
    E sad, vezano za to da prvi put nisam makla iz kuće, a kile su išle dole, sad bih želela da sa dijetom kombinujem svakodnevne vežbe za celo telo, ali me plaši mogućnost da se uprkos dijeti i vežbanju još ugojim. Pošto neki tvrde da dijeta i vežbe u tandemu nateraju telo da sve pojedeno skladišti pa završimo deblji no što smo počeli. Ja to ne bih nikako želela, zdravlje je u pitanju. :)

    Hvala puno na svakoj pomoći i savetu!
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od narcisa » pre 7 godine

    Dobrodosla.
    Un po nekom cudnom ritmu daje slabije rezultate kad se drzi vise puta. Ovo je naravno induvidualno i nije pravilo.
    Sto se vjezbanja tice ne bih ga preporucila (pogotovo ne svaki dan), jer je un dijeta niskokaloricna i slaba sa unosom proteina. Strpi se makar do odrzavanja, a sa setnjom mozes odmah da krened.
    Pocni dijetu i u mjesecima koji su pred tobom ustanovi sistem kojim ces odrzavati postignuto.

    Sretno :mahalo: .
  • Heiko-san
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od Heiko-san » pre 7 godine

    Bolje vas nasla! :)
    Hvala na odgovoru!
    Uh, malkice sam klonula duhom zbog odgovora na prvo pitanje, ali se bar nadam da ce kod mene imati dobre rezultate i ovog puta, a nadam se i da nikad vise necu morati ponovo da je pocinjem. :D
    Sto se vezbanja tice- da ne vezbam jer ce mi biti lose- obzirom da je dijeta niskokaloricna- ili da ne vezbam jer cu dodati kile (sto je malko nelogicno upravo zbog konstatacije da je dijeta niskokaloricna)?
    Izvinjavam se sto davim, ali bih volela da malo oblikujem ruke i noge, da ne budem mlitava. :oops:
    Zato se toliko raspitujem.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od narcisa » pre 7 godine

    Ne klonjavaj duhom, nego istrajno i polako na put do cilja.
    Koliko kila trebas da skines?

    Vjezbanjem se neces udebljati, ali mozes da prouzrokujes stagnaciju. Npr. ti si prije dijete bila na 2000-2500 kcal. Na un-ki tesko mozes da dodjes do 1200(minimalan unos za zene). Jos kad bi na to vjezbala znacilo bi da si u fazi gladovanja. Tijelo ti ne da da ga unistis i groznicavo cuva rezerve. Dakle stagnacija+ti misici poslije treninga trebaju da se nahrane proteinom, sto na un dijeti svakodnevno nije moguce+potencijalan kolaps organizma.

    Ciscenje kuce je odlicna fa :wink: .

    Sretno :mahalo: .
  • vladicadida
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od vladicadida » pre 7 godine

    Da li bi neko mogao da mi kaze da li koka kola zero, koja nema secera i bakraca, moze da se pije tokom ove dijete? Mislim, cista je hemikalija, ali ne znam da li bi uticala na dijetu kao takvu...
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Manje više što nema šećera ali zbog poboljšanja ukusa je puna zaslađivača koji su naravno po pravilu dozvoljeni ali ako se mogu treba ih izbegavati ali ono u čemu je problem a što nije dopušteno tokom perioda dok skidamo kilograme je što je napitak gaziran a opšte je poznato da co2 sa čime se gaziraju napitci pa i voda uspavljuju t.j. usporavaju dnevni metabolizam koji nam je preko potreban da je maksimalno aktivan tako da gazirane napitke treba izbegavati u širokom luku i kod bilo koje neke druge dijete.
    ... Inače jedina CC koja je i bez šećera i bez zaslađivača je Diet Coke koja se vrlo teško nalazi na našim prostorima i obično je u limenkama 0,33l i ima fantastičan ukus poput ustajale vode od opranih tronedeljno nošenih muških čarapa u dubokim patikama usred leta ... fali samo miris :D
    Slika
    Slika
  • Diss
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od Diss » pre 7 godine

    Pozdrav svima, imam jedno pitanje vezano za whey protein. Da li sme da se pije svaki dan uz dijetu, posle treninga (Teratana)? Pijem sagorevac, sada me zanima da li mogu da ga kombinujem sa proteinom? Inace radi se o (Power Whey Isolate - http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati ... olate.html ). Izvinjavam se unapred ako su linkovi zabranjeni, nije nikakva reklama nego jednostavno hocu da dobijem precizan odgovor pa sam ostavio i link da mozete da vidite sta je u pitanju.

    Inace prosli put kada sam praktikovao dijetu sjajno se pokazala, ali izgubio sam jako puno snage i misicne mase pa sam sada mislio da kombinujem taj proteinski preparat sa sagorevacem. Svaki dan posle treninga, dakle posle vecere da budem precizniji. Dorucak > Kardio, Rucak > Kardio, Vecera > Teretana > Protein.

    Svega ostalog se striktno pridrzavam, samo ovo me zanima. (Da li ce (Ako uopste hoce) mnogo usporiti efekat UN dijete?)) Hvala unapred.

    EDIT: Da napomenem da sam i prosli put isto radio, kombinovao kardio i teretanu. I dijeta je odlicno uradila posao. Samo bih sada zbog misicne mase ubacio i protein, pa me zanima. Inace moj kardio je svaki dan trcanje posle dorucka i rucka + voznja bicikla itd itd. Da li ce ovaj preparat mnogo da uspori efekat dijete ili ne? Jer bih ga ubacio posle teretane, dakle posle vecere.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Pitanje u vezi UN dijete

    od 314pezos » pre 7 godine

    Whey se po pravilu uzima odmah nakon završenog treninga i to po preporuci razmućen u vodi (mada ima onih nedokazanih koji ga uzimaju razmućenog u mleku, pa je efekat umanjen), znači odmah nakon treninga da bi mišići što pre dobili hranljivu materiju pa onda imaš lagano koji sat do ručka ili večere ... posle večere nije preporučljivo imati treninge jer onda organizam dobija tzv adrenalinski šok i samim tim nemiran san koji je vrlo bitan za dijetu ... znači drži se oprobanog za vreme treninga pre podne između doručka i ručka i u popodnevnom periodu između ručka i večere 8)
    Slika
    Slika
Odgovori 4679 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju