Odgovori 410 postova
Kako izgleda moj UH dan?
  • Karolj

    Kako izgleda moj UH dan?

    od Karolj » pre 16 godine

    Podelite sa nama Vaše ideje, šta spremate i jedete kada ovaj dan dođe na red!? :wink:
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    ja sam npr za prosli UH dan pravila posno lazanje

    znaci listici za lazanje tj testo je sa spanacem, razno povrce proprzim na 2kasike maslinovog ulja u sve to dodam kuvani paradajz i onda redjam u vatrostalnoj ciniji, red tog testa, red povrca i sve tako do kraja :)

    veoma ukusno, barem meni

    vecera nesto slatko i obavezno jedno rebro cokolade za kuvanje
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Bravo Malena!! Sad ću ja taj recept copy i kod mene save :)
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Super Malena! :009:
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Pita od praziluka

    Napravite testo kao za picu (brašno, kvasac, mlaka voda), razvucite ga u okrugli kalup.
    Praziluk (2 struka manja) naseckajte izdinstajte sa začinima i, po želji, kečapom, sokom od paradajza (pazite da nema dodatog šećera), uz eventualno 1 glavicu crnog luka. Složite preko testa, ukrasite sa nekoliko maslina bez koščica i eventualno ploškama paradajza (kad mu je sezona). Prekrijte folijom i pecite 30 min na 200 stepeni, a onda otkrijte i zapecite malo da porumeni.

    Možete takođe deo testa sačuvati i prekriti pitu.

    Osim praziluka, može bilo koje drugo povrće ili kombinacija povrća.

    I opet, prijatno :)
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Ovo moram da probam! :12:
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    obariti makarone a u drugoj serpi izdinstanit praziluk i pecurke kad bude gotovo zaliti sa paparadaiz sokom sve to pomesati i staviti da se zapece u rerni vrlo je ukusno
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    e lutkic te makarone sam danas spremala, i nisam mogla ni da pojedem sve, pola rucka bacila ali nema veze zato sam jela vise salate...
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    Ovo mi je najgori dan, uopste nemam inspiraciju sta bi mogla da spremam. Spremam uglavnom tjesteninu sa dinstanim povrcem ili samo sa kecapom. I onako nisam ljubitelj tjestenine, jos bez nekog dobrog sosa, ma da poludim!!!!
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Evo ideje za jedan sos koji mozes da stavis na testeninu u UH danu:
    Umak s pecurkama
    Na malo maslinovog ulja se doda iseckani crni luk, kad pozuti dodas pecurke (ja stavljam sveze sampinjone)..sve se to malo proprzi dok pecurke ne omeksaju. U seckalici ili mikseru (onom u kojem se prave kasice za bebe ili stapu..) stavis sledece:celer i persun, jednu sargarepu, jedan cen belog luka, papriku kad je ima i ulijes pola case vode - napravis od toga kasicu...i stavis u one pecurke i dodas konzerviran paradajz (ja sam stavljala one pelate ili tetrapak), i zacinis vegetom, solju, biberom, origanom...prokuvas jos 45 minuta ( ako je pregusto dodati joj vode..po ukusu) i gotovo.
    Isto tako mozes da pravis i picu sa kecapom, pecurkama i paprikama i da sipas odozgo malo semena susama (ja ovo obozavam)..jako je ukusno, a sve je po pravilu :wink:
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    ja zbog nedostatka vremena,sve to jednostavnije,testenina i sos od paradajza,eventualno neke pecurke ako je mama raspolozena,mada vasi recepti deluju primamljivije,ugadjas sebi i nemas osecajaj da si na dijeti,nije lose....
  • student
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od student » pre 16 godine

    Zar smemo jesti šampinjone kada je skrobni dan kada su oni puni proteina? :( :?
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Sunset napisao:Evo ideje za jedan sos koji mozes da stavis na testeninu u UH danu:
    Umak s pecurkama
    Na malo maslinovog ulja se doda iseckani crni luk, kad pozuti dodas pecurke (ja stavljam sveze sampinjone)..sve se to malo proprzi dok pecurke ne omeksaju. U seckalici ili mikseru (onom u kojem se prave kasice za bebe ili stapu..) stavis sledece:celer i persun, jednu sargarepu, jedan cen belog luka, papriku kad je ima i ulijes pola case vode - napravis od toga kasicu...i stavis u one pecurke i dodas konzerviran paradajz (ja sam stavljala one pelate ili tetrapak), i zacinis vegetom, solju, biberom, origanom...prokuvas jos 45 minuta ( ako je pregusto dodati joj vode..po ukusu) i gotovo.
    Isto tako mozes da pravis i picu sa kecapom, pecurkama i paprikama i da sipas odozgo malo semena susama (ja ovo obozavam)..jako je ukusno, a sve je po pravilu :wink:


    Samo da podsetim na ovaj link Moji UN recepti :)
    Slika
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    student napisao:Zar smemo jesti šampinjone kada je skrobni dan kada su oni puni proteina? :( :?

    U tom slučaju, ne! :)
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Pecurke su neutralne namirnice..mogu se jesti svaki dan osim u vocnom.
Odgovori 410 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju