Odgovori 266 postova
Kada je na redu voćni dan...
  • tikaaaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od tikaaaa » pre 12 godine

    Evo ja se javljam prvi put, a vec mi je 41 dan i skinula sam 7 kila i prilicno sam zadovoljna i kazem da nisam brljala...Hm, e sad da vas pitam da li je zaista tako. Npr kada mi je vocni dan ja pojedem malo i kiselog kupusa ili zelenu salatu, ali ja moram da posolim, jer ne mogu bez soliiii :) Da li je to bas strasno? I da li kukuruz secerac sme u skrobni dan? Hvala :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od 314pezos » pre 12 godine

    Sve moje iskrene čestitke za izgubljene kilograme :headbang:
    tikaaaa napisao:kada mi je vocni dan ja pojedem malo i kiselog kupusa ili zelenu salatu, ali ja moram da posolim, jer ne mogu bez soliiii :) Da li je to bas strasno?

    Upotreba soli i slanih materija tokom bilo koje dijete mora biti strogo kontrolisano i smanjeno. Po UN pravilima na vitaminski dan ne bi trebalo da se soli, ali je moje lično iskustvo pokazalo da se malko soli ipak može dodati i to otprilike upola manje nego što bi dodala ostalim danima,
    tikaaaa napisao:da li kukuruz secerac sme u skrobni dan?

    kukuruz šećerac samo i ide na skrobni dan 8)
    Slika
    Slika
  • tikaaaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od tikaaaa » pre 12 godine

    Hvala :) I mislila sam na skrobni, ali nisam bila sigurna da sme :) Evo kad ste vec tako divni da odg imam jos poneko pitanje. Da li sme da se stavlja biljni sir u picu za UH dan i jel nije bas strasno da pojedem pomfrit na jedan skrobni dan moraaam, to mi je omiljeno jelo, a nijednom ga nisam jela :) I posto postim da li je bolje da jedem ribu pecenu ili tunjevinu? A inace od sutra krecem na turbo :) Hvala puno puno najvise :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od 314pezos » pre 12 godine

    tikaaaa napisao:Da li sme da se stavlja biljni sir u picu za UH dan

    Biljni sir nije zabranjen ali nije ni preporučljiv jer iako se on reklamira kao postan nije nimalo dijetalan t.j. obiloje zasićenim masnoćama i kalorijama ... odluka je samo tvoja,
    tikaaaa napisao:jel nije bas strasno da pojedem pomfrit na jedan skrobni dan moraaam, to mi je omiljeno jelo, a nijednom ga nisam jela

    moraćeš ipak sačekati onaj dan kad postigneš svoj cilj i ne budeš više na dijeti, znači do daljnjeg ti je zabranjeno,
    tikaaaa napisao: posto postim da li je bolje da jedem ribu pecenu ili tunjevinu?

    izbor je slobodan,
    tikaaaa napisao:A inace od sutra krecem na turbo

    Samo ako si se upoznala sa svim pravilima i samo ako ima zastoja u gubitku kilograma 8)
    Slika
    Slika
  • tikaaaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od tikaaaa » pre 12 godine

    Pa da, evo vec 15ak dana sam na tih 7 kila...Citala sam na forumu kada treba da se krene i da je preporucljiva samo kad su kilogrami u zastoju. Hvala vam na svemu i svim objasnjenjima, nadam se da cu nastaviti bez problema i krsenja :)
  • Minimaus
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od Minimaus » pre 12 godine

    Meni je danas vocni dan. Sjemenke me spasavaju, pazim na kolicinu, ali ipak slano je pa je nekako lakse.
  • Lux
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od Lux » pre 11 godine

    Danas držim voćni dan i ne pada mi teško jer sam se navikla a i drži me ono blago od juce, tako da sa obzirom na to da sam juce jela blago danas nisam toliko gladna. :013:
    Pojela sam ujutro jedna jabuka i popila zeleni ćaj, pa posle ednu bananu,kivi i 5 suve šljive i tri jabuka. Ispila sam i 8 ćase voda.
    U kalorii nije mnogo tako da pojesću i jedna naranđa i toliko.
    Sutra mi je proteinski i jedecu za dorucak jabuko, za rućak dve jaja i salatu od 1 krastavac i 1 zelena piperka i potpuno malo sir jer je dozvoljeno. A za većere imacu isto samo jedno jaje i salata od krastavav bez piperke i sir.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od 314pezos » pre 11 godine

    Mischa napisao:Na ovoj temi vidim da se moze na danasnji, 4. "vocni" dan unositi i sveze povrce (sto je veliko olaksanje za nas koji nikada nismo bili neki veliki ljubitelji voca)

    Naravno da možeš, od povrća možeš sve vrste povrća koje spada u neutralno t.j. da ne spada u skrobno povrće i to sveže, bareno, dinstano na vodi pa i grilovano ali baz soli i ulja a ako se baš ne može onda da te količine budu duplo manje od količine koje su dozvoljene redovnim danima.
    Lux napisao:Sutra mi je proteinski i jedecu za dorucak jabuko, za rućak dve jaja i salatu od 1 krastavac i 1 zelena piperka i potpuno malo sir jer je dozvoljeno.

    Nije dozvoljeno u ručkuimaš jaja i sir a to su dve vrste proteina koje ne smeju da se mešaju.
    Pa evo malo pravila o kombinovanju proteina.
    Postoji vise vrsta proteina a to su:
    - meso
    - riba
    - jaja
    - mlecni proizvodi
    - sojino meso i sojin tofu sir
    Pomenute vrste proteina se ne kombinuju ni u jednom obroku a ni u jednom danu sto znaci da je glavno pravilo samo jedna vrsta proteina za rucak a za veceru je ista vrsta od rucka samo polovina pojedene porcije od rucka.
    Svaka vrsta proteina ima i svoja pravila:
    - kad se odabere da je nosilac dana "meso" ... ako se izabere da je za rucak piletina onda je piletina i za rucak (moze da se razlikuje deo npr. belo za rucak a batak za veceru) ... supa je obavezna na kraju rucka i to 3 dl da se popije
    - kad se odabere da je nosilac dana "riba" ... ovde je vec dozvoljeno da se razlikuju vrste ribe za rucak i za veceru ... supa je obavezna na kraju rucka i to 3 dl da se popije
    kad se odaberu da je nosilac dana "mlecni proizvodi" ... tu vec mozete mesati i vise vrsta sireva u jednom obroku (samo pazite da Vas izbor budu niskomasni mlecni proizvodi) mada je uvek najbolje da to bude samo jedna vrsta ... na ovaj dan supa nije obavezna ali je obavezna alternativa izbora u vidu 3 dl mleka ili jogurta
    - kad se odabere da je nosilac dana "jaja" ... jaja su jaja ako je nojevo podelite ga sa celom porodicom ... supa je obavezna na kraju rucka i to 3 dl da se popije
    - kad se odabere da je nosilac dana "sojino meso i sojin tofu sir" ... takodje mozete kombinovati sojino meso sa tofu sirom mada je uvek bolje da bude samo jedna vrsta ... supa je obavezna na kraju rucka i to 3 dl da se popije
    Slika
    Slika
  • Debelinja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od Debelinja » pre 11 godine

    Ako se zabrlja prvi vodeni dan (izdrzala do uvece, pao mi pritisak i pojela sam nekoliko jagoda, a onda preskocila dorucak sutradan na proteinski), ima li to uticaja na preostala 2 vodena dana? Da li ih je onda bolje drzati ili preskociti? Do sada sam skinula 7 kg, treba mi bar jos toliko da izgubim, ali mi ovoga puta nije primarni cilj gubitak kilaze vec odvikavanje od prezderavanja & gladnih ociju :roll:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od 314pezos » pre 11 godine

    iz greške u grešku ... voće na vodeni dan, pa preskakanje doručka ... vodeni dani su obevezni i strogo imaju svoju svrhu.
    Slika
    Slika
  • Jaguar77
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od Jaguar77 » pre 11 godine

    Danas mi je voćni dan i ide sve po planu, prvi mi je put tek voćni dan, tj 4. dan dijete ... osjećam blagu glad, ali zeznem je vodom ili nekom manjom voćkom :D
    24.01.2014. godina - 104 kg
  • Gordana975
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od Gordana975 » pre 11 godine

    Pozdrav :)
    U koje vreme mogu uzimati jezgraste plodove u vitam.danu?
    Da li ih mesati sa povrcem za rucak?
    Ili jesti zasebno kao uzinu?
    Da li smem dekstrozu ili fruktozu?
    Sta sa sojinim mlekom?Kada?
    Hvala
    Poslednja izmena od Gordana975 u 02 Oct 2012, 14:32, izmenjeno 1 put ukupno.
  • blond
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od blond » pre 11 godine

    Da li je moguće na ovaj dan jesti kuvani kupus sa malo paradajza?
    Dodala bih jednu kašiku ulja, jer računam da ulja i kalorijaa ima i u bademima, semenkama, kikirikiju koji se jede na taj dan.
    Da li to može da prođe ili da jedem skroz posnu varijantu bez ulja?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od 314pezos » pre 11 godine

    Gordana975 napisao:Pozdrav :)
    1. U koje vreme mogu uzimati jezgraste plodove u vitam.danu?
    2. Da li ih mesati sa povrcem za rucak?
    3. Ili jesti zasebno kao uzinu?
    4. Da li smem dekstrozu ili fruktozu?
    5. Sta sa sojinim mlekom?Kada?
    Hvala

    1. Sve u tome na viewtopic.php?f=1&t=2976
    2. Možeš mešati u minimalnim količinama samo za ručak i večeru
    3. Za užinu i ide samo jedna vrsta
    4. Na vitaminski dan ne
    5. Sojino mleko samo na proteinski dan i to ako ti je osnova proteinskog dana sojino meso ili tofu sir.
    blond napisao:Da li je moguće na ovaj dan jesti kuvani kupus sa malo paradajza?
    Dodala bih jednu kašiku ulja, jer računam da ulja i kalorijaa ima i u bademima, semenkama, kikirikiju koji se jede na taj dan.
    Da li to može da prođe ili da jedem skroz posnu varijantu bez ulja?

    Na vitaminski dan se spremaju namirnice bez ulja 8)
    Slika
    Slika
  • Dandzi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Kada je na redu voćni dan...

    od Dandzi » pre 11 godine

    Ovo sam pronasla na netu pa reko da podelim ovde i da usput pitam jel ova musaka ok za vitaminski dan?




    Čips od jabuka ( vocni dan )

    Sastojci:

    2 kg jabuka zlatni delišes



    Jabuke operite, narežite na jako tanke listice debljine oko

    1 mm).

    Posložite ih jednu do druge na plehove zasticene pek papirom na 100c

    cak i vise od jednog sata dok ne postanu hrskave.



    Voćna musaka




    Izrendati 5 jabuka i jednu krušku. Dodati u to po želji suvog grožđa ili brusnica, oraha ili badema (predlažem badem jer je to ultradijetalna namirnica), posuti sokom koji ste dobili cijedeći pomorandžu, i svemu tome dodati cimet. Zapeći u rerni. Najesti se kao kralj, a ne pojesti ništa u smislu kalorijske vrijednosti
Odgovori 266 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 11 gostiju