Ja nakon UN dijete
  • Karolj

    Ja nakon UN dijete

    od Karolj » pre 16 godine

    Kako uspevate da održite liniju nakon 90 dana držanja UN dijete?
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Ovo i mene jako zanima posto se blizi kraj un dijete kako kasnije odrzati liniju?

    Imam kuci drugi deo knjige 90 dana dijeta i moracu je prouciti al svaki savet je dobro dosao u svakom slucaju :D
  • jelicabre
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jelicabre » pre 16 godine

    Ljudi,evo me ponovo ja opet iz pocetka,sada zdrava i vesela i ludo raspolozena.Nemate pojma kako je zivot kratak a valja ga iskoristiti.Ljubim vas sve zajedno cinimi se da vas je ovde najvise pa sam zato tu.
  • crnooka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 16 godine

    od crnooka » pre 16 godine

    krajjjjj konacno .Eto zavrsi se prvih 90 dana .Ja sam zadovoljna sto se tice i izgleda i osecam se fino.Izgubila sam 9kg za ova 3 meseca ali sam izgubila znatno vise na merenju sa metrom .e sada ide jos 90 dana pa cemo videti.Ja mislim danas da cu i mesecevu dijetu pa cu napisati rezultate sutra.Eto ukratko.U dnevniku cu napisati opsirnije.POZZZZ
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    CESTITAAAAAM :01:
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Bravo Selma, svaka čast! :wink: :009:
  • crnooka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 16 godine

    od crnooka » pre 16 godine

    Hvala prijatelji moji.A evo sada ispijam 2 litar vode jer meseceva je dijeta ZAR NE a niko nije upisao nista ili ja gresim jer se ukljucim na kratko :?
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    i pored praznika kilaza je na brojki koja je bila 31.12.2007 sto znaci pauziranje dobro napreduje za 90 dana smrsala sam 13 kg i sad jos 1 kg ukupno 14 kg :oops:
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    jedna mala napisao:i pored praznika kilaza je na brojki koja je bila 31.12.2007 sto znaci pauziranje dobro napreduje za 90 dana smrsala sam 13 kg i sad jos 1 kg ukupno 14 kg :oops:



    Pa to je stvarno za svaku pohvalu!!!!
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    mog drugar je za 90 dana un dijete skinuo 18.3 kg stim što nije vodio računa o količini već samo o kombinaciji namirnica
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    Ella i ja mislim da je ovde najbitnija kombinacija namirnica jer kolicina hrane sve je to uglavnom niskokaloricno tako da i ako povecamo kolicinu sigurno ne premasimo dozvoljen broj kalorija
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    posto je zavrsena kolektivna un dijeta sada je dilema sta i kako posle
    evo teksta koji je postavila lasata u giginom dnevniku a moje je misljenje da ovaj tekst treba da bude i ovde:

    Eto vidis i ja sam mislila da odrzavanje podrazumeva isti rezim kao UN dijeta ali po obrocima a ne po danima pa da na primer treba da se pazi da rucak bude striktno proteinski a vecera striktno vitaminska ili rucak striktno UH a vecera striktno proteinska i da se u okviru obroka te stvari ne mesaju... A sad vidim po Giginoj tabeli da se samo menja raspored dana... Meni to nesto cudno i ja sada odoK da pogledam knjigu za odrzavanje jerbo posedujem istu...

    Nakon dijete-kretanje i zdrava prehrana.
    Pravila o kombiniranju namirnica već gotovo znate napamet, nedostaje vam jedino ideja, kako dalje. I sledećih 90 dana nakon dijete doručkujte samo voće. U sledeća dva obroka, a posebno kod večere poštujte kombinovanje namirnica i vreme obroka. Ako u tih 90 dana izgubite još 3kg, onda je došlo do promene u metabolizmu. To ne znači da ćete se hraniti «po starom», to znači uravnotežen način prehrane uz pravilnu kombinaciju namirnica i veliku telesnu aktivnost. Tako ćete biti puni energije i izdržati sve prepreke s kojima se svakodnevno susrećete.
    Doručak
    Voće, vočno-povrtne sokove i voćna jela konzumirajte za doručak i dopodnevni medjuobrok.
    Rucak
    Ako je meso kuvano, supa nakon obroka nije potrebna. Sa pečenih i jela na žaru uklonite višak masnoće.
    Večera
    Nema više ograničenja da za večeru morate jesti jednaku hranu kao za ručak. Potrebno je samo da pri sastavljanju večere poštujete pravilo kombinovanja namirnica. Budite praktični. Nećete pogrešiti ako za večeru pripremite zdelu mješanog povrća ili salate i obogatite je sa orasima, omiljenim začinima ili laganim jogurtom. Ako ste u manjku vremena uzmite jogurt, kome možete dodati kasiku pahuljica ili musslija, pojedite šnitu sira ili kuvanu hrenovku sa povrćem. Mogucnosti su velike. Budite domišljati.
    Vodeni dan
    Vodeni dan ostaje! S vremena na vreme si ga priuštite, možda za vreme mesečevih mjena. Čisti i telo i duh. Ako ste previše grešili i poremetili probavu, vodeni dan će vam vratiti osjećaj lakoće. Mnogi ste shvatili da dobro djeluje i veselite mu se. Ako ga se bojite, obogatite ga čajem, bistrim povrtnim juhama voćno-povrtnim sokovima, ali bez šečera.
    Redosled dana: proteini, skrob, skrob, proteini, UH, vitamini i vrti se ciklus od ovih sest dana... Prema ovome ja mogu samo da zakljucim da su u ranijem periodu informacije o UN dijeti bile vrlo proizvoljne...
    KLJUČNA PRAVILA ZA ODRŽAVANJE TEŽINE SU
    - identično vreme obroka
    - pravilna kombinacija namirnica i pravilna priprema hrane
    - dovoljna količina popijene tecnosti
    - redovna tlesna aktivnost
    - želja za poboljšanje kvaliteta života


    lass ti si u pravu odrzavanje un dijete i jeste u tome da se u okviru obroka ne mesaju namirnice samo sto su u knjizi podelili dane kako je giga napisao u tabeli

    kad je mesni dan tada je rucak proteini a vecera moze skrob
    a kad je povrce onda je to skrobni rucak a vecera proteinska
    uh dan je isti kao i za vreme dijete kao i vitaminski

    pogledaj dalje knjigu gde su recepti pa ces i sama videti

    ja dok sam odrzavala kilazu znala sam i da ako je proteinski ili skrobni rucak vecera bude uh i to nista nije uticalo na mrsavljenje najbitnije da se ne mesaju namirnice
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Sa uspehom smo moja draga supruga Mima i ja završili prvi krug UNke, Mima je -8 a ja sam završio sa -29 kilograma. Oću da kažem i da se zahvalim autorkama dijete da smo se moja supruga i ja što se tiče ishrane napravili totalni zaokret u našoj ishrani, tako da nam je ovaj vid ishrane za ova tri meseca ušao u naviku.
    Od 01.12.2008 smo na održavanju UN dijete i to nam neće teško pasti.
    Slika
    Slika
  • stewazy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od stewazy » pre 15 godine

    moze li neko da mi sastavi sta da jedem posle un dijete koliko cega i koliko cesto posto sam pre dijete imao bas neuredne obroke xD
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    A jesili nakon dijete od 91 dan obavio i 91 dan odrzavanja dijete 8)

    ako nisi obavio odrzavanje, procitaj sledece upute na http://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?t=1582
    Slika
    Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju