Odgovori 343 postova
Ideje za skrobni dan
  • gradjanin88
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od gradjanin88 » pre 10 godine

    Svakako da ću znati kad stanem na vagu :) Nemam knjigu o dijeti, tako da ne znam to pravilo da se ne sme jedan oblik konzumacije brašna (hleb) zameniti drugim (10 puta manjim). Hvala svakako na informacijama, gledaću da ne grešim u buduće ;) A ti nemoj da budeš tako strog i rigidan, bar u mom slučaju, a posebno kod ljudi s mnogo većim problemom, to je sigurno kontraproduktivno :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Ideje za skrobni dan

    od 314pezos » pre 10 godine

    Najstrožiji sam prvo prema sebi a svakako sam i prema ostalima kada se ne poštuju pravila ... ovo znaju svi koji su ovde na forumu osim vas malko mlađih, t.j. mlađih sa stažom ovde na forumu.
    Slika
    Slika
  • gradjanin88
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od gradjanin88 » pre 10 godine

    314pezos napisao:Najstrožiji sam prvo prema sebi a svakako sam i prema ostalima kada se ne poštuju pravila ... ovo znaju svi koji su ovde na forumu osim vas malko mlađih, t.j. mlađih sa stažom ovde na forumu.



    Slažem se, svako prema sebi treba da bude strog... A propo toga, u situaciji sam da u utorak idem u goste i već sad znam da su na meniju paprike punjene mesom... U to se uvek stavlja i malo pirinča... Znam da se pravila strogo moraju poštovati, ali ako pojedem jednu punjenu papriku opet bez hleba, da li sam napravio kardinalnu grešku? :(
  • Alisa_GG
    Amater
    Amater
    Postovi: 191
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od Alisa_GG » pre 10 godine

    jesi :-P na koji dan ti pada to na skrobni ili proteinski? sto ih ne zamolis da za tebe skuvaju punjene paprike samo mesom ili samo sirom ili samo pirincem i zacinima i krompirom ako to je skrob.. ja sam bila za vikend u gostima kod dve bake i bas su nam izasle u susret modifikovale su za nas dve da jedemo po pravilima a ostali su jeli planirano..
  • gradjanin88
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od gradjanin88 » pre 10 godine

    Alisa_GG napisao:jesi :-P na koji dan ti pada to na skrobni ili proteinski? sto ih ne zamolis da za tebe skuvaju punjene paprike samo mesom ili samo sirom ili samo pirincem i zacinima i krompirom ako to je skrob.. ja sam bila za vikend u gostima kod dve bake i bas su nam izasle u susret modifikovale su za nas dve da jedemo po pravilima a ostali su jeli planirano..



    Ne idem kod nekog bliskog tipa bake ili tetke, pa bi bilo nepristojno da zanovetam oko menija. To mi je proteinski dan. Ne znam koliko domacica uopste praktikuje pirinac u punjene paprike s mesom... :)
  • Alisa_GG
    Amater
    Amater
    Postovi: 191
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od Alisa_GG » pre 10 godine

    onda pojedi jednu do dve i sutra je novi dan :)
  • gradjanin88
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od gradjanin88 » pre 10 godine

    Alisa_GG napisao:onda pojedi jednu do dve i sutra je novi dan :)



    Tako sam i planirao. Dve najvise, bez hleba, veceru cist protein, a od srede opet bez brljanja :)
    Sutra idem i na vagu :)
  • Mikimini
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od Mikimini » pre 10 godine

    Da li neko ima predlog sta mogu jesti za rucak za vreme proteinskog i skrobnog dana, posto kada sam popodne u skoli, tamo mi je rucak... a ne mogu jesti grasak :D neke ideje? ne znam sta bih moglaaa..
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Ideje za skrobni dan

    od 314pezos » pre 10 godine

    Nećeš biti ni prvi ni poslednji učenik/student koji je nosio svoj obrok UN dijete u školu/fakultet pa sve sa termosom u kom je bila supa 8)
    Slika
    Slika
  • White chocolate
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od White chocolate » pre 10 godine

    Alisa_GG napisao:...punjene paprike samo mesom ili samo sirom ili samo pirincem i zacinima i krompirom ako to je skrob..


    Zelim da mi kazete kako da napravim punjene paprike samo sa mesom, sirom ili pirincem (za proteinski i skrobni dan), a da se ono ne raspadne, a takodje i kakav sir se koristi?

    Generalno imam problem kod proteinskog dana, rucak mi bude odlican, a kada treba da veceram isto to, jelo mi se gadi, ili cak jos uvek ne osecam glad, pa cesto i preskocim, mada znam da se ne smeju preskakati obroci...
    Zato sam u potrazi za nekim "laganijim" obrokom koji cu moci da pojedem i uvece... :005:

    Takodje, posto sam tek sada procitala da u skrobnom danu jedna namirnica preovladava, verovatno recept (koji sam doduse ovde pronasla davnih dana) ne valja, a ide ovako: u vatrostalnu ciniju sipati socivo, pa na to posuti pirinac, zatim poredjati gljive, od gore narezati krompir na krugove i na kraju po zelji nabacati kukuruz secerac, sve to po ukusu zaciniti, sipati vode i peci u rerni, dok voda ne ispari.
    Da li ustvari treba samo da ga korigujem?
  • Mali maslacak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od Mali maslacak » pre 9 godine

    Stvarno ne kapiram kako pravite tako neka pikantna jela, sa zacinima ....

    Hocu reci, ja sam jednom spremila rizu sa pecurkama, i zacini so i biber.

    Bilo je ok ukusno, ali tesko za stomak, i 3 dana nakon toga, nisam smrsala ni 200g. :(


    Ja sam shvatila za sebe.
    Kada mi je skrobni dan- skuvam klasicno kuvanje: grasak,boranije,socivo...
    sa salatom- zelenom,ili paradajz,krasavac.
    TAKO MI JE NAJBOLJE.
  • mama27
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od mama27 » pre 9 godine

    Mali maslacak napisao:Stvarno ne kapiram kako pravite tako neka pikantna jela, sa zacinima ....

    Hocu reci, ja sam jednom spremila rizu sa pecurkama, i zacini so i biber.

    Bilo je ok ukusno, ali tesko za stomak, i 3 dana nakon toga, nisam smrsala ni 200g. :(


    Ja sam shvatila za sebe.
    Kada mi je skrobni dan- skuvam klasicno kuvanje: grasak,boranije,socivo...
    sa salatom- zelenom,ili paradajz,krasavac.
    TAKO MI JE NAJBOLJE.


    evo nesto lagano za tvoj stomacic, jednostavno, a vrlo ukusno: dinstani pirinac sa povrcem.
    na jednoj kasiki ulja proprzis manji crni luk na rebarca, malo samo, pa u to vrelo sipas pirinac, koliko hoces pa proprzis i njega, videces postace malo kristalizovan, onda nalijes vodom, ako stavis solju pirinca, onda dve solje vode. posolis, ako zelis pobiberis, i mirodjija ide dobro. zatim odmah dodas zaledjenu mesavinu povrca, nemoj da odmzavas, i to frikomovu carsku mesavinu (karfiol, brokoli, sargarepa), ona najbolje ide, poklopis smanjis vatru i pustis da se sve lepo skuva, ako ti nestane vode, a pirinac je tvrd, mozes da dolijes vode po zelji. PRIJATNO! :)
  • beautifulmaria
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Ideje za skrobni dan

    od beautifulmaria » pre 9 godine

    Ja imam mnogo dobar recept za skrobni dan, ne znam da li vi volite socivo ako je tako isprobajte, preukusno je :
    -1glavica crnog luka
    -1veca sargarepa
    -1cen belog luka..... sve ove sastojke proprziti. Dodati vodu i socivo i ostavite da se kuva, ja odmah zacinim radi boljeg ukusa (vegeta, so, biber, kari, persun) probajte :D Sutra mi je skrobni dan i to je ma meniju. Ako neko ima neku dobru ideju tu sam. Pratim objave :shock:
Odgovori 343 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju