Odgovori 284 postova
Danas mi je proteinski dan!
  • Tomislaw
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 95
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Tomislaw » pre 12 godine

    jasmina95 napisao:Da li je u redu pojesti 2 barene viršle na ovaj dan?


    U knjizi piše, ukoliko niste ljubitelj jaja, možete umjesto toga pojesti i hrenovke, tj. viršle. Tako da je to sasvim u redu. :)
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od jasmina95 » pre 12 godine

    Uh, dobro je. Hvala. :009:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 12 godine

    Mesne prerađevine nisu dopuštene tokom prvog dela UN režima ishrane i one se mogu uvesti u jelovnik te u drugom delu, delu održavanja.
    Slika
    Slika
  • Tomislaw
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 95
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Tomislaw » pre 12 godine

    314pezos napisao:Mesne prerađevine nisu dopuštene tokom prvog dela UN režima ishrane i one se mogu uvesti u jelovnik te u drugom delu, delu održavanja.


    Oprostite, ali ne bih se složio. Osobno posjedujem knjigu prvog dijela i u njoj pod "Nije po vašem ukusu?" jasno piše da je moguće uzeti 1 par za ručak niskokalorične (light) pileće hrenovke i 1 za večeru. Dakle, moguće je i to ubaciti u prvom dijelu ako se želi. :)

    S druge strane i prema knjizi prvog dijela, mogu se čak pojesti i kobasice od pilećeg mesa, kuhana šunka i sl. Pritom treba pripaziti da nema puno masnoća.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 12 godine

    Moguće jeste, ali koliko je to što kupiš zdravo, koliko ste sigurni da je to zdravo (aditivi, so, ... ) ... a ta "zdrava" i brza hrana nas je i dovela do situacije u kojoj jesmo i zbog koje držimo dijetu ... te zbog toga rubriku "nije po vašem ukusu" a u vezi mesnih prerađevina bar u prvom delu dijete isključujemo iz upotrebe.
    Slika
    Slika
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od jasmina95 » pre 12 godine

    314pezos, na održavanju sam od 23.09., a viršle sam jela samo jednom, baš kada sam postavila pitanje ovde, tako da... Nisam ništa pogrešila. Hvala u svakom slučaju. :)
  • Brinet
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Brinet » pre 12 godine

    Imam pitanjce u vezi mesa.
    Ja od malena jedem uglavnom pileće, ćureće i svinjsko meso, kad tad ribu. Ostalo (junetinu, govedinu...) ne jedem, tera me na povraćanje. Na piletini i ćuretini bi mogla da živim ali ponekad moram da pormenim a vidim da piše da svinjetina nije preporičljiva. Smeta li ona mnogo ovoj dijeti? Ovde se mogu naći jako lepi odresci svinj. mesa koje nije mnogo masno i molga bi ga spremiti bez mnogo ulja, na teflonu ili u kesi. Smem li to da jedem?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 12 godine

    Izbor svinjskog mesa tokom bilo koje dijete je uvek krajnji izbor i ako je tako onda neka se ta jela spremaju dinstanjem ili kuvanjem.
    Slika
    Slika
  • Brinet
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Brinet » pre 12 godine

    Hvala na odgovoru. Probaću da ga izbegnem a baš ako ne budem mogla dinstaću ga.
  • White chocolate
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od White chocolate » pre 12 godine

    Htela bih za sledeci proteinski dan da jedem mlecne proizvode, jako mi nedostaje jogurt koji bih popila umesto supe, pa me zanima sta i kako spremate te mlecne proizvode.
    Ne secam se da sam negde procitala sta ste jeli, jer parce sira i parce hleba po meni nije rucak, a opet ne volim bas mnogo da eksperimentisem. Help! :neznalica:
  • Tomislaw
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 95
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Tomislaw » pre 12 godine

    Možeš napraviti lijepu salatu sa sirom uz dodatak parčeta hleba.

    Npr. komadići povrća (paprika, rajčica, ...) sa komadićima sira - i to je fino uz malo maslinovog ulja, octa i soli. :)
  • White chocolate
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od White chocolate » pre 12 godine

    :) Nisam bas neki ljubitelj povrca, ali ajde pokusacu sa tom salaticom... I to samo zbog jogurta! :D
  • Mischa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Mischa » pre 12 godine

    Jao super,
    Baš sam se sada obradovala kada sam videla da može mešano povrće + malo mladog sira + parče integralnog hleba + zelena salata

    I onda pola toga za večeru, samo bez hleba :)

    Pošto mi se meso malo i smučilo, svaki dan ga jedemo, prijalo bi mi da ga izbacim :)
  • daciii
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od daciii » pre 12 godine

    jedan mali savjet u vezi supe ako moze. posto bar malo stavimo mesa da kuvamo, da li se jede, i da li se racuna u kolicini za rucak?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 12 godine

    Supa se ne jede već treba da se popije u većim gutljajima da što pre stigne do želuca i otpočne razlaganje unešene hrane i po preporuci je da supa bude povrtna iz kocke.
    U slučaju da recimo jedeš piletinu a kuvana goveđa supa tu već dolazi do mešanja vrsta proteina koje nije veliko ali opet je mešanje tako da može tvoja kombinacija da jedno ako je meso koje ćeš inače jesti za ručak je bareno kuvanjem supe koju ćeš procediti i kao bistru supu popiti. 8)
    Slika
    Slika
Odgovori 284 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju