Odgovori 284 postova
Danas mi je proteinski dan!
  • Karolj

    Danas mi je proteinski dan!

    od Karolj » pre 16 godine

    Sugestije, predlozi, pitanja - sve je dozvoljeno! :wink:
    Pišite!
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    meso u svim oblicima......meni je najlepse kada se samo baci na teflon,rostilj ili u maxiju ima da se kupi pile sa raznja(tako oni zovu) :) ali volim da napravim neku salatu sa sirom a i da ispecem jaje na oko......da li tu moze neka gibanica da padne......ja najvise volim sa zeljem?
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    kazu da pite idu na UH dan za veceru umesto kolaca :D

    Juce sam spremala dinstani praziluk, malo pecuraka, pilece belo meso iseckano na kockice, pecene paprike na rezance isecene kad se to dobro izdinsta presuti u tepsiju i preliti ella niskokaloricnim sirom i zapeci u rerni meni se jako dopalo :D
  • gagoan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 16 godine

    od gagoan » pre 16 godine

    meni je omiljeno na proteinski dan,jesti tunjevinu pomesanu sa raznom salatom kasicicom maslinovog ulja i sircom.To mi nesto najvise odgovara.Kakvu vi supu jedete posle rucka,od cega? :oops:
    SVE SE MOZE KAD SE HOCE
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Svakako je najlepši dan proteinski, baš lepo može da se jede! I ja najviše volEm meso, jaja izbegavan, nešto ih ne gotivim, a boga mi pojesti 6 jaja za taj dan - da se čovek izvrne! :shock:
  • anna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od anna » pre 16 godine

    mmmm ovaj volim vooooolim :D
    uglavnom volim da spremim omlet izdinstam luk,sampinjone,dodam jaja,malo vegete,origana....mmm yami,yami...salata rendane rotkvice,cvekla,kupus..birajte :wink: :D a sto se te supice tice...ni ja je nesto ne gotivim narocito,zato sto ide posle svega ((kvari mi ukus :) )) ali
    naj bezbolnija varijanta mi je pola pilece kocke za supu stavin u u solju i prelijem sa 2-3dcl vrele vode...popijem kad se malo prohladi....
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    ana ovo je mljac :)
    lako cu ja za supicu samo da ne preteramo za glavni obrok :010: e to mi je problem :cry:
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • MiliBoss
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MiliBoss » pre 16 godine

    da le smem na proteinski dan sa mesom da jedem mlecne proizvode,kao sto su mleko,jogurt,sir?
  • Tijana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Tijana » pre 16 godine

    U principu ne bi trebalo, mada smo ih mnogi kombinovali i svakako imali rezultate.
    To je jedna od najvecih nejasnoca u vezi UN dijete, posto se na razlicitim mestima tumaci razlicito. Bitno je da ne kombinujes meso i jaja, a za meso i mlecne proizvode prosudi sama. :)
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Tacno tako...po knjizi se preporucuje da se ne mesaju meso i mlecni proizvodi. Oni idu cak i vise od toga i kazu ako jedes mlecne proizvode ili jaja za rucak, onda i vecera treba da bude takva...ali, ja ne znam da li se neko uopste toga pridrzavao...bar sto se tice rucka i vecere.
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Fileti oslića u papiru

    Smrznuti filet oslića - 500 g
    1 limun - 1/2 isceđen, 1/2 isečen na kolutove
    Ruzmarin
    Kafena kašičica maslinovog ulja
    Morska so
    Papir za pečenje ili alu-folija

    Odledite filete oslića (paket od 500g - eto ručka za celu porodicu). Papir za pečenje (foliju) presavijte na 2 i premažite vrlo tankim slojem maslinovog ulja. Stavite 2 fileta, pospite ruzmarinom, morskom solju, pokapljite limunovim sokom i stavite po jedan kolut limuna na svaki filet, pa tako dok sve ne utrošite. Papir za pečenje dobro zatvorite (možete i zaheftati - bitno je da bude BAŠ dobro zatvoreno), stavite u rernu na 180 stepeni. Gotovo je kad se paket napuni vazduhom.

    Začine možete dodavati i oduzimati po sopstvenom ukusu.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    I ja sam bas danas spremala oslic u foliji ali nisam stavljala morsku so niti ruzmarin i mogu vam reci da je bilo preukusno!!!Probajte!!
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Evo još jedne lepe ideje, a turbo-brze. To je jedna od stvari koju obično spremam za Badnje veče.

    1 struk praziluka
    1 konzerva tunjevine
    sok 1/2 limuna

    Praziluk naseckati, tunjevinu ocediti, umešati, zaliti sokom od limuna. Lepše je kad odstoji, ali može i odmah da se jede.

    Može i da se spakuje u plastičnu kutiju i ponese na posao.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    Zna li neko moze li se na ovaj dan jesti umjesto junetine ili bijelog mesa po parce jagnjetine ili prasetine, koji su vec spremljeni u pekarama na raznju??? Neki nemasni komad???? :020:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    naravno da moze :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
Odgovori 284 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 9 gostiju