Odgovori 284 postova
Danas mi je proteinski dan!
  • branit
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od branit » pre 9 godine

    Htela bih da mi danas bude mlecna varijanta,proteinskog dana. Da li je u redu da za rucak jedem ella sir,parce hleba i jogurt. Za veceru onda ide samo jogurt i sir jel tako? Koliko moze jogurta za rucak a koliko za veceru? Moze jos neki predlog za mlecni dan :)
  • Olja72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Olja72 » pre 9 godine

    Nisam baš previše stručna ovde, ali pošto sam na UN dijeti 29 dana mislim da je ručak OK, ali nedostaje salata. A što se večere tiče dozvoljeno je pola od ručka bez hleba i u ovom slučaju bez jogurta. Neutralni prilozi su dozvoljeni za oba obroka neograničeno.
    Jedan moj mlečni dan je izgledao ovako: musaka od tikvica, kupus salata, integralni tost i šolja jogurta. Što se musake tiče... U vatrostalnu posudu naseći šargarepu na štapiće, prekriti sa malo naseckanog belog luka, a zatim sa prodinstanim prazilukom. Dalje prekriti sa tikvicama koje su isečene na duge listove i prepečene malo na teflonu, zatim opet prodinstani praziluk i opet tikvice. Posoliti, pobiberiti i prekriveno peći u rerni. Kada tikvice i šargarepa budu meke preliti sa malo pavlake i sira (smešati zajedno) i zapeći još malo, ali ovog puta otkriveno. Tačne količine namirnica ne znam, pripremala sam ovo za moju petočlanu porodicu. Svi su bili oduševljeni iako sam samo ja na dijeti. Preko musake u tanjiru se može narendati još sira. Prijatno...
    Slika
    Početak UN dijete 23.maj 2017.
  • soprano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od soprano » pre 8 godine

    Pozdrav!
    Htjela sam pitati da li je veliko brljanje ako jedemo u jednom obroku SIR I JAJA?
    Nekako mi je pusto jesti samo sir...
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 8 godine

    nije dozvoljeno a to što si mislila da ne bude pusto i dovede u situaciju da se drži dijeta :D
    Slika
    Slika
  • soprano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od soprano » pre 8 godine

    314pezos napisao:nije dozvoljeno a to što si mislila da ne bude pusto i dovede u situaciju da se drži dijeta :D


    hahahaha...u pravu si...puno ti hvala na odgovoru... :D
  • soprano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od soprano » pre 8 godine

    ..samo da provjerim ..nema mješanja...MESO JAJA SIR?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 8 godine

    Vrste proteina se ne mešaju (iako u knjizi piše: umanjiti količinu mesa za količinu sira ... praksa je pokazala drugačije a i autori su se složili sa tim da mešanja nema) a vrste proteina i info za supu su:
    - meso (pa čak se ne mešaju ni različite vrste mesa, šta je za ručak ista vrsta je i za večeru) + SUPA 3dl
    - riba (ovde već imate mogućnost izbora, može jedna vrsta ribe za ručak a za večeru neka druga, mada je uvek najbolje da bude isto) + SUPA 3dl
    - jaja (da li ima razlike među jajima ... al bitna je veličina, da nije za ručak 2 prepeličija a za večeru 1 nojevo) + SUPA 3dl
    - mlečni proizvodi (ono što je bitno je da su poželjni niskomasni mlečni proizvodi) + SUPA 3dl (samo kada su mlečni proizvodi osnova proteinskog dana supa ima alternativu u istoj količini MLEKA ili JOGURTA, mada je uvek najbolji izbor supa)
    - sojino meso i sojin tofu sir (ovde autori nisu naveli razdvajanje u istom obroku sojine šnicle od sojinog sira tako da je kombinovanje ova dva slobodno) + SUPA 3dl
    Slika
    Slika
  • soprano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od soprano » pre 8 godine

    kiki riki su većinom proteini...
    na koji dan smijem i koliko kiki rikia pojesti?
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od narcisa » pre 8 godine

    Kikiriki se vodi pod koštuničavo voće, što i jeste. Dakle možeš ga jesti svaki dan max 50 grama (podjeljeno na dve užine), ili na vitaminskom danu max 100 grama podjeljeno na 4-5 obroka ili dodataka obroku. Pošto je mnogo kaloričan i slan njegova upotreba je strogo kontrolisana. Nego kako napreduje tvoja dijete. Sa koliko si startovala i dokle došla? I zašto ne otvoriš svoj dnevnik, u njemu možeš da pišeš i da lakše pratiš svoje stanje, a svakako i da postaviš sva pitanja koja imaš, dobiješ odgovor i gratis podršku.
  • soprano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od soprano » pre 8 godine

    narcisa napisao:Kikiriki se vodi pod koštuničavo voće, što i jeste. Dakle možeš ga jesti svaki dan max 50 grama (podjeljeno na dve užine), ili na vitaminskom danu max 100 grama podjeljeno na 4-5 obroka ili dodataka obroku. Pošto je mnogo kaloričan i slan njegova upotreba je strogo kontrolisana. Nego kako napreduje tvoja dijete. Sa koliko si startovala i dokle došla? I zašto ne otvoriš svoj dnevnik, u njemu možeš da pišeš i da lakše pratiš svoje stanje, a svakako i da postaviš sva pitanja koja imaš, dobiješ odgovor i gratis podršku.


    Hvala na odgovoru.
    Krenula sam 25.08. sa 85.1 kg....danas mi je 71 dan i imam 78,5 kg.
    U 71 dan skinula sam samo 6.6 kg pa se mislim da odem na ubrzani način.
    Ne znam gdje se nalazi topic za otvaranje dnevnika...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od narcisa » pre 8 godine

    viewforum.php?f=17 - ovdje su dnevnici članova foruma. Taj ubrzani režim se ne preporučuje ako ima bilo kakvog minusa. Un dijeta nije univerzalna, i nažalost nije djelotvorna na sve ljude, razni su faktori, godine, fizička akitivnost, ishrana prije dijete... Pridruži nam se i piši, paće i ostali dati svoje sugestije šta i kako da se eventualno mijenja. I čestitam na 6 kg manje :mahalo:
  • soprano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od soprano » pre 8 godine

    Puno ti hvala na odgovoru...
    Za sada neću otvarati dnevnik jer sam malo u stisci s vremenom ali sam zahvalna na svakom odgovoru ...
    Evo meni je 74 dan ..nadam se da ću skinuti do kraja barem još 2 kg...onda bi bila zadovoljna pa na održavanje...
    :AA08:
    :mahalo:
  • Kamilica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Kamilica » pre 8 godine

    Je li može na P dan vrhnje za kuhanje, ako se uzme varijanta mliječnih proizvoda u obroku? I je li mora biti jogurt ili može i supa?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 8 godine

    > kao dodatak jelu može pavlaka za kuvanje ali morate biti apsolutno sigurni da je neutralna, t.j. da je bez šećera,
    > supa na proteinski dan kada su mlečni proizvodi osnova dana je uvek prvi izbor ali je samo na taj dan dozvoljena alternativa u vidu jogurta ili mleka 8)
    Slika
    Slika
Odgovori 284 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju