Odgovori 284 postova
Danas mi je proteinski dan!
  • vesnagaga
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od vesnagaga » pre 10 godine

    Da li proteinskog dana moze za rucak da se pojede neka od ovih kombinacija:
    - dinstani spanac sa sirom(ili jajima) ili
    - dinstane pecurke sa sirom (ne kackavalj, vec domaci)
    Obzirom da su pecurke i spanac neutralne namernice(kako sam procitala u nekim komentarima), da li je ovo ok?
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Debeliccka » pre 10 godine

    Spanać i pečurke jesu neutralni pa ih kao i ostale neutralne namirnice možeš jesti svakodnevno i tako činiti ishranu raznovrsnom (osim naravno kada je vodeni dan, tzv).

    Ako si se odlučila da ti proteinski dan bude baziran na siru, naravno da možeš taj sir da jedeš sa čim želiš (inače računaj da se onaj ,,tradicionalni,, način spremanja spanaća sa mlekom smatra nepravilnim iz razloga što se tako korisna svojstva iz spanaća, koseći se sa mlekom, ne koriste i neutrališu, odnosno ovo nije pravilan način). U ovom slučaju uzmi lepu količinu sira (a ne tri zalogaja, nego da lepo jedeš) i pravi neku varijantu sa spanaćem. Sa mlečnim proizvodima kao osnovom proteinskog dana, imaš pravo na jogurt posle ručka.
    Pečurke i sir - ista priča kao sa spanaćem.

    Ako si se odlučila za jaja kao osnov proteinskog dana, naravno da možeš da ih spremaš uz bilo koje neutralno povrće i eto ti ideja za razne ukusne omlete ili salate sa jajima....tj bezbroj varijanti... Posle proteinskog ručka baziranom na jajima, piješ onu šolju supe kao što činiš kada jedeš meso.
    Poslednja izmena od Debeliccka u 18 Mar 2014, 22:26, izmenjeno 1 put ukupno.
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • beca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od beca » pre 10 godine

    "Supa - obavezna ( bez rezanaca - 1 šolja / 3 dcl ) a ako se konzumiraju mlečni proizvodi onda supa nije obavezna popite jogurt ili mleko."
    Citirano iz Giginog posta o UN dijeti.
    Start 18.02.2014- 106kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Debeliccka » pre 10 godine

    Beco, tako sam i napisala..... da posle ,,mlečnog,, ručka pije jogurt. :wink:

    Edit: možda te buni što sam govorila o spremanju spanaća sa mlekom (kao što ga mnogi ,,tradicionalno,, spremaju) a to je zato što u ovoj kombinaciji oksalna kiselina vezuje kalcijum iz mleka i stvara nerastvorljivo jedinjenje kalcijum-oksalat, koje organizam odbacuje, pa se tako odričemo kao kalcijuma iz mleka, bla bla bla (gore napisah obrnuto, ali nije bitno)... tj tako kažu valjda....otkud znam.... U stvari mišljenja su podeljena - u vezi sa ovim spremanjem spanaća sa mlekom (i ova priča nema nikakve veze sa UN dijetom).... ALI u svakom slučaju, nema ni veze sa ispijanjem jogurta neposredno posle ručka, kao što sam i napisala...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • beca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od beca » pre 10 godine

    :nasilan: :nasilan: :nasilan: Pobrkala sam jaja i mlečne proizvode :16:
    Start 18.02.2014- 106kg
  • vesnagaga
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od vesnagaga » pre 10 godine

    Debeliccka, hvala puno na odgovoru.
    Mislila sam da samo malo prodinstam luk i spanac, bez ikakvog mleka, pa kao salata da mi bude sir. Bas mi nedostaju mlecni proizvodi, a da ih jedem kao glavni obrok... :shock:
  • andrea1234
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od andrea1234 » pre 10 godine

    Zdravo,danas sam pocela dijetu,i htjela bih da vas pitam da li je u redu to sto sam jela.
    Oko 10h sam pojela dvije narandze
    U 14h
    solja supe
    2 mrkve
    150 gr bijelog mesa bez ulja
    i u 18:30h
    rucak pola

    pijem zeleni caj i kafu.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Debeliccka » pre 10 godine

    U redu, koliko ja vidim.
    Samo par napomena za slučaj da ne znaš:
    - supa ide posle ručka (neposredno posle) a ne pre kao što je tradicionalno
    - nije zabranjeno da koristiš ulje kod spremanja, samo ga minimiziraj (piše u pravilima, kašika za ručak, pola za večeru)
    - šargarepa se preporučuje sveža a ne kuvana
    - salata je više nego poželjna uz svaki ručak i večeru (sveža salata od neutralnog povrća, ili turšija kad joj je sezona, dozvoljen je i ajvar ali ne mnogo zbog velike količine ulja koju sadrži). U salatu se obavezno dodaje malo ulja pa da znaš da ne treba da se plašiš toga.
    - prilozi uz glavno jelo na proteinski dan (bilo da jedeš meso ili ribu ili jaja ili mlečni proizvod) su sasvim dozvoljeni - prilozi od neutralnog povrća (dakle sve osim krompira, pirinča, kukuruza, pasulja, graška, boranije i ostalih skrobnih namirnica), pečurke su npr neutralne takođe

    Prijatno!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • andrea1234
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od andrea1234 » pre 10 godine

    E nisam znala sve to. Hvala puno.
  • Arikatoteka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Arikatoteka » pre 9 godine

    A da li moze na proteinski dan da se jede palenta sa jogurtom ili slatkim mlekom?
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od narcisa » pre 9 godine

    Ne može, pošto se palenta prema UN režimu ishrane svrstava u UH.
  • piksi_indira
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od piksi_indira » pre 9 godine

    a da li može za proteinski dar pileća prsa i sir trapist?
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od narcisa » pre 9 godine

    Trapist bi trebala da izbjegavaš. Zajedno u kombinaciji nikako, pošto nema miješanja vrsta proteina. Sir ILI jaja ILI meso. Srećno :mahalo:
  • Marinas
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Marinas » pre 9 godine

    Pozdrav svima, na dijeti sam od 07.12. Htela bih da pitam da li moze za proteinski dan da se jede varivo od kiselog kupusa sa suvim mesom . :roll:
    hvala :)
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od narcisa » pre 9 godine

    Ako u varivu nema skroba :)Suvo meso je puno soli, al jednom u toku dijete sasvim je moguće:) Probaj sa svježim mesom da napraviš i onda možeš na svaki proteinac da jedeš. Prijatno :mahalo:
Odgovori 284 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju