Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"
  • Treshnja
    Amater
    Amater
    Postovi: 179
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od Treshnja » pre 12 godine

    Elem, evo i ja da se ispovedam, nedelja, Uskrs, cela familija na okupu, atmosfera fantastična :013: a na stolu prekrasno išarana jaja, kuvana šunka, ren, salate...postaviću ovih dana sliku da vidite kako je to izgledalo :oops: I kreće tradicionalno slikanje i tuckanje jajima :roll: i naravno kao najmladja tetka, 3 para slatkih okica gledaju u mene, a u ruci im jaje i kažu: Tetka još samo sa tobom nismo :placljivko: i šta će tetka drugo nego da pažljivo izabere jaje, pa u ruku, i udri, sekund posle, to isto jaje već oljušteno u tanjiru i bockam "najlepše" parče barene šunke, hvatam se za činiju sa renom i ...dalje znate...
    A imala sam doobar plan, jer je taj dan bio taman za proteine, i taman izorganizovali da klopa bude roštilj, i da bude puno salata, a da se ne lažemo i meso/povrće sa roštilja sam jela...
    1. Cilj: 66kg
    05.10.2014. pocetak Unke 82 kg, 05.04.2015.kraj 71,7 kg
    11.05.2015. pocetak II kruga Unke 71 kg, kraj 67.8 kg
    2. Cilj: 62kg
    14.09.2015. pocetak III kruga Unke
  • amber
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od amber » pre 12 godine

    Ja ne volim ništa i pekare ali volim picu od testa, kada sam bila najvitkija na faksu doručak mi je bio parče pice na trgu ali zato je ona trebla da me drži pola dana:-)))

    Ja volim i slatko i slano, od saltkiša ne volim ništa mešeno kući, niti iz poslastičarnice kolače torte i sl, volim samo kako ja to zovem industrijske slatkiše, na prvom mestu mi je milka, sve vrste, najviše ona nova sa kravljim flekicam od bele čokolade, posle nje kidner nju nesmem da kupujem jer pojedem odmah, i onda bambi, druge slatkiše ne volim sem tih nabrojanih, ne volim belgijsku čokoladu Neuhaus, zatim neka koju sam jela u Belgiji Leonidas nije loša ali sve to ima ukus kao pralina a ne prava čokolada, ne može da se poredi sa milkom, možda poneka, volim Lindt ali je nekupujem jer je skupa, svašta sam probala ali samo milku volim. I na dijeti jedem je skoro svaki dan (kod mojih) od 1 reda ako Bambi do 3 reda milke jer kod ove druge nemam samo kontrolu.
    Često jedem luk a posle imam strašnu potrebu za slatkim.

    Sinoć sam imala pravu kirzu, samo što nisam izašla u 11 da kupim čokoladu, kada sam kode mene kući imam crnu da moj moj muž ne bi jeo jer se njemu mnogo lepi, evo ove tri nedelje jeo je skoro isto što i ja (sem slatkog to ne jede) vozio svaki dan sobni bicikl po 10km i smršao je 100gr kada smo se merili pre par dana, zato ja imam druge kriterijume za njega i sebe a on se ne žali jer voli crnu čokoladu a i kaže da kada jede milku ni on ne može samo jedan red. E sinoć sam se vrtela pa u očaju iskopam neki prah saldoleda koji ne volim, volim sladoled samo iz poslastičarnice(one iz Nušićeve mada njima ne valjaju voćni i u coffeDream kupove i kod mog ujaka u poslastičarnici), i razmišljam da li da mutim kad istekao mu rok, pa onda mislim da li da mutim žumance i šećer to smo jeli kad je bila 93 umesto slatkog:-( na kraju samo uzela samo kašiku meda mada nije mi to to.

    Moj greh je slano, volim sve suhomesnatno, pečenicu, njegušku pršt, suvi vrat, kulen to i topli sendviči sa kačkavaljem i malo kao neke salate (to sam jela 2 meseca 2009 jer sam mislila kao idem u teretanu bar mogu da jedem lepu hranu) su jedan od mngih razloga što sam u protekele 3 godine dobila 5 kg od prejedanja.
    Ali sada to nisam jela već par meseci, jedem fetu skoro svaki dan otprilike 250gr mogu da razvučem ceo mesec, i masline, od kada sam na dijeti a ne mogu da jedem industrijsko slano, dobra mi ej zamena sir i masline za doručak mada ni to nisam već 20 dana.

    Neki ljudi vole da piju alkohol jer ih razveseli ja ne meni se od alkohola spava, sem od đus votke, to je jedino što mogu da pijem i da mi relativno nije ništa a i to popijem čašu za novu godinu ili za nečiji rođendan par puta godišnje.

    Meni je slano ono što je drugima piće. Čim okusim bruskete ili trik grisine ili onaj skupi čips od 100din sa kečapom (njega uvek delim i jedem po jednu trščicu pa mi se oduži pola kesice na pola sata ostalo dam) ja se rasanim, dobijem energiju, razveselim. Tokom ove dijete desilo mi se da ćapim pomalo girsine kada mi padne pritisak ali one malene od 40gr ali posle jedem voće ili ne večeram da nadoknadim lošu hranu.

    I zadnji greh su mi ćevapi i giros da to nije nezdravo za krvne sudove ja bih na tome mogla da živim.
    Pre dve godineu Grčkoj, sam 10 dana jela svaki dan giros (od ostale hrane nutela za doručak, na plaži nes, ručak giros večera breskve) Tamo gde smo bili restorani su bili baš očaj pa nisam imala neki izbor kao u Ohridu gde je bilo fenomenalne hrane što tradicionalne, što ribe do picerija.
    Moj muž ima osetljiv stomak i žali se na neko ulje iz girosa da mu je od toga muka, on je više tip koji voli testo i kifle, pa sam zbog njega probala i pleći giros i suvlaki ali sam se posle dva dana vratila na pravi, on se čudi kako mogu to svaki dan meni nije smetalo mogla bi ceo život da sme.

    Voće ne volim jedem jednu dnevno voćku jer treba, povrće volim ne sve ali isto jedem jer je zdravo.

    Ćevape obožavam ali jedem ih 5 puta godišnje i to samo u Hercegovini jer su tu totalno po mom ukusu (pre su bili dobri u restoranu pored Poleta sada je tu GrilOnu, u Zapisu ali se pokvario kada su ga privatizovali pa zatvorili i u Kosmaju, ostale koje sam probala na raznim mestima nisu valjali).

    Volim i sve ostalo sa roštilja, od iznutrica rovlovanu džigu sa slaninicom a od zdravih belo pileće meso na žaru...ali bez obzira što sve to volim retko jedem, meso sa roštilja sam jela na primer poršle godine kod kuma u gostima on fenomenalno sprema hranu...
    Volim i pomfrit ali ga nikad ne spremam jedem ga u proseku isto oko 6 puta godišnje u Meku.
    Sve ovo znam jer dobro pamtim trenutke kad mogu da uživam u hrani pa zato i znam da nabrojim kada i gde sam je jela.
    Volim i ribu sve vrste ali ona nije štetna možda zbog žive...

    Gazirano ne volim, sokove samo neke jer su ih zadnjih godina mnogo zasladili ali ih ne kupujem jer su skupi a još i goje :) .
    Da smem da pijem sokove mogla bih opušteno litar borovnice dnevno od Nektara jer nema druge da je približno dobra, mada sada svugde trpaju jabuku, a ovu nektarovu su razredili da li sa ribizlom ili još nečim pa nije to to.
    Nekada sam pila knjazove golf sokove od borovnice, oni su korsitili baze uvezene iz Austrije, volela sam od borovnice, kruške, jagode...pre 18 godina pila sam 1l dnevno ali mi se tada nije lepilo...posle više nisam mogla da nađem identičan ukus borovnice da nije slatka da je pomalo gusta a da blago kisi.

    Jedno vreme su Knjaz i Moć prirode izbacili ponovo taj sok ali su ga brzo iskvarili pre otrprilike 2 godine.
    Next ima finu gustinu i primeti se kao pulpa ali je presladak, svaki do jednog, možda ona pomoranža na kojoj piše 100% voće nije loša, blago kisi. Jabuke su svugde maksimalno zasladili.
    Ostali ništa ne vljaju, Suvo voće i pored grozne ambalaže je imalo solidnu breskvu. Najodvratniji mi je La Vita i Verde to kada mi nude u gostima moram da lažem da ne volim sokove.
    Rauch me je jako razočarao, očekivala sam više, a on kao Lavita. Drugarica koja živi u Engleskoj mi je rekla da oni u inostranstvu nemaju ni ovakve sokove kao naše nego je još veštačkije i razređenije, ali zato ona kupi neke ceđenje na licu mesta ali im sigurno dodaju još nešto da se ne ukisele, ja sam pravila ceđenje ispali su super, došla mi drugarica ja joj sipam sva oduševljena da proba, ona narpavila facu fujj :010: kad sok je okisidrao za par sati, sada me mrzi da cedim kg pomorandži za dve čaše i da posle čistim sokovnik od puple, dronjke ne volim samo čist sok inače bih stavila u blender, pa ih zato jedem.
  • marmad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od marmad » pre 12 godine

    Ah samo da zvirnem da vidim ima li koga zivog !!Odo opet na put !jos se od proslog nisam odmorila!Ubija me ovaj tiker kad vidim ovih 17kg do normale al sta cu sama sam kriva bar podseca na *:svinjo ne jedi*hhahaha aj budite mi fini
  • marmad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od marmad » pre 12 godine

    Ah sta da vam kazem tri dana na putu i pojelo se svasta i sto je trebalo i sto nije ipak i dalje bez slatkisa i sokova ,padala u istanbuliu u iskucenje da drmnem neki sok od visnje al odustala ,kupila 2 kg jagoda da se utesim :D inace pojela tonu voca i zgresila........jela leba ne moz se odoleti od danas se vracam na pravi put hahahaha danas se posti a od sutra sprema uskrs pisemo ko je preziveo dane svinjogojsva !!! :009:
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od jasmina95 » pre 12 godine

    Evo i mene da se ispovedam... :oops: Moram negde da pišem,a ne znam gde. Malopre sam pomislila sestri sve da kažem,ali sam odustala. Ne znam kako,ne mogu nikome da objasnim. Ne znam ni šta je ova...situacija. Mršavim,bližim se cilju,nikad nisam bila mršavija,a opet... Postajem sve opterećenija ishranom i kilogramima,čim vidim malo manje na vagi,želim još manje,pooštravam režim... Sinoć sam "prekršila" dijetu sa par zalogaja i otišla u wc u nameri da povraćam (na sreću ili na žalost,nije mi uspelo uprkos mnogim pokušajima,uspela sam samo da plačem) Koliko god pokušavala,ne shvatam i dalje da ja više nemam višak kilograma,izgledam sasvim lepo i moj BMI je 22. Smršala sam 25kg i toga postajem svesna samo u retkim trenucima. Koliko god mi drugi govorili da sam mršava,meni je to nepojmljivo i i dalje najčešće sebe doživljavam kao debelu osobu. Ne mogu protiv toga i ne znam da li ću ikada moći. Postajem zadovoljna samo na trenutke,ali čim pojedem jabuku,počnem da razmišljam kako sam debela. Posle ručka na bilo koji osim vitaminskog dana moram dugo da ubedjujem sebe da sam jela samo ono što je dijetom propisano,samim tim nema razloga za zabrinutost...Ali ja i dalje brinem... Najradije bih prestala da jedem potpuno,bar na neko vreme. Ne znam šta da radim sa sobom. Ponekad mi se čini da je sve ovo potpuno besmisleno. Još malo pa će kraj i ovog kruga dijete i još malo pa ću reći imam 50 i kusur kg,to sam oduvek želela,a i dalje neću biti svesna da sam mršava,i dalje ću videti neki levi odraz u ogledalu... Neću umeti umereno da se hranim dalje,nego ću ponovo početi da preterujem i vratiti par kg,zatim ću ponovo na dijetu i tako do...do kad? Zato se pitam - koja je svrha ovog odricanja? Ima li svrhu uopšte,je li vredno?
    :neznalica:
  • ela
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od ela » pre 12 godine

    jasmina ja imam slican problem ali ne u tolikom obliku...ja sam zadovoljna postignutom kilazom ali da bi to izgledalo tip-top ima jos posla ...nema do kad zdrav rezim do kraja zivota...postoji u psihologiji izraz -bolest iskrivljenog ogledala-nemoj da se uvredis,nema razloga i kaze da osobe koje su imale vici visak kg i dalje sebe vide kao pune osobe i mnogo su nezadovoljne,procitaj o tome na netu... :009:
  • Radmila
    Amater
    Amater
    Postovi: 399
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od Radmila » pre 12 godine

    Ovo sto je ela rekla je tacno, jos sam i gledala neke emisije o tome... Ti prosto svoje novo telo ne prihvatas takvo kakvo jeste...a nema razloga za to. Nemoj slucajno da si povracala hranu koju jedes to ni slucajno! Bolje poseti nekog kvalitetnog nutricionistu, sve mu lepo ispricaj, sve ovo sto si nama rekla ovde, pre svega ce ti biti lakse, a onda ces znati sta da ucinis za sebe. Tvoja greska je sto si se non stop vracala UN dijeti... I ja sam sada u poslednje vreme brljala sa ovom dijetom sto mi je Las prepisala, ali ni u jednom trenutku ja nisam odustala... ne mogu, nesto mi ne dozvoljava da se vratim bilo kojoj dijeti...

    E sad moj deo ispovedanja :D
    Jedva cekam da prodje uskrs, znam da ce me torta mamiti, i da cu sigurno uzeti malo parce... Ici cu u ponedeljak da uplatim teretanu, moram prvo da se raspitam da li je samo zenska, ili musko zenska, mada mi ne smeta, kaze drugarica da njena sestra tu ide vec nedelju i nesto dana, od kako se otvorila, fino je, i kaze ima tuseve, sto je meni najbitnije, jer bih ja posle teretane pravo na faks...
  • marmad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od marmad » pre 12 godine

    Jao ljudi moji ima li ko od vas iskustvo koliko kosta operacija vena po drzavnim institucijama jer kod privatnika moja noga krociti nece.Mnogo se nerviram po tom pitanju i dodje mi da drzavu dignem u vazduh!!
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od jasmina95 » pre 12 godine

    ela napisao:jasmina ja imam slican problem ali ne u tolikom obliku...ja sam zadovoljna postignutom kilazom ali da bi to izgledalo tip-top ima jos posla ...nema do kad zdrav rezim do kraja zivota...postoji u psihologiji izraz -bolest iskrivljenog ogledala-nemoj da se uvredis,nema razloga i kaze da osobe koje su imale vici visak kg i dalje sebe vide kao pune osobe i mnogo su nezadovoljne,procitaj o tome na netu... :009:

    Zašto bih se ljutila. :wink: Pa bolesti "iskrivljenog ogledala" su anoreksija i bulimija valjda? :? Znam samo da sam ja jedna totalno labilna,neuravnotežena osoba koja bi,pošavši linijom manjeg otpora,"prečicom",mogla vrlo lako da zaluta i sklizne u bulimiju...U anoreksiju teško,nisam toliko jaka da ne jedem ništa,ali da žderem i povraćam...Mislićete da sam luda.Moguće.Ni samu sebe ne kapiram i mislim da mi stvarno stvarno treba stručna pomoć i razmišljala sam o tome puno i jednostavno ne mogu da odem kod školskog psihologa...Taj čovek mi je predavao prošle godine,znamo se,ali ja jednostavno ne mogu nekome da pričam o ovome,ne bih znala kako da objasnim...Ima i žena psiholog,ali je apsolutno odvratna. :007:
    Pokušavam da shvatim da treba da prihvatim sebe takvu kakva sam sada,gledam devojke koje imaju mnogo više od mene ali "ne vidi im se" jer ne obraćaju pažnju na to,žive sasvim normalno,a ja se izolujem u sebe čim dobijem 2kg.
    Pronalazim se u 13 od 15 simptoma bolesti "iskrivljenog ogledala" s tom što nisam neuhranjena već "normalna",ali razmišljanje,pogled na sve to,stav prema hrani,i ne samo prema njoj...Isto. :neznalica:
  • marmad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od marmad » pre 12 godine

    Pa kad nikog gresnog nema ajd ja da se javim!!Od uskrsa nesto ne znam gde mi je d.. a gde glava.Nit znam sta jedem nit kad jedem !!ahhhh uzasa kilaza ide na dole doduse sporo al ide jos nista slatko ne jedem nit sokove pijem padnem u iskusenje da se nalijem sokom pa sipam kis.vodu da me zelja mine !! :D Djavo nikad ne spava zato nema odmora !!Ajd pa ostajte zdravo pa se kuc kuc !! :D
  • marmad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od marmad » pre 11 godine

    Evo mene opet u vasem veselom drustvancu !!!! :D Vreme j e za nastavak borbe preziveh nekako neke silne obaveze brda hrane ........to je bio najgori deo jelo se krljalo svasta o tome ne zelim da pricam !!!!!Hrana je definitivno moj neprijatelj !!!Ali avaj idemo dalje veceras pisem prvi jelovnik iz pocetka hahahaha !
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od Nena3110 » pre 11 godine

    Eh, dobro se čuvajte anoreksije i bulimije...a ti poremećaji mogu biti posledica i uzrok ozbiljnijih bolesti.
    Moja ćerka ima sada dijagnozu afektivni bipolarni poremećaj, dakle, njoj je prvo anoreksija, pa onda bulimija bila posledica te bolesti.
    Moja ćerka je dobro, sve je pod kontrolom.
    Što se navika u ishrani tiče, i ja jedem kasno, pre podne nikad nisam gladna, volim sve što ne bih smela, naročito slatkiše.
    Držite se, napredujte, ne samo u dijeti, već i duhovno.
    Veliki zagrljaj svima, obožavam vas :D
  • hocu60
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 68
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od hocu60 » pre 11 godine

    bas dosta ovih dana iscitavam ovaj forum, nisam ni znala koliko je ova tema duboka .....koliko svaki pogresan dan , moze imati posledica......i koliko moze biti uzrok dobrih , veoma dobrih rezultata....

    sto vise citam, sve vise shvatam, koliko sam gresila, i koliko ovih 17 kg viska, nije niposto posledica iskljucivo promene hormonskog statusa i ulaska u klimaks...otvara mi se svet sa mnogo pitanja, mnoga od njih mi nikada ne bi ni pala na pamet, da nisam sebi priznala, da , jesam sada debela, i to treba leciti.
    i izleciti.
    klimaks je sada , i proci ce, a ja bi trebalo da ostanem, valjana, i sebi i detetu i muzu....:)


    boze koliko sam zahvalna sto sam se upetljala u ovaj svet, i koliko iz sata u sat , shavtam, koliko jos treba da naucim, navezbam, i prihvatim......
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od Nena3110 » pre 11 godine

    Samo napred draga, mada je to jako teška borba. :009:
    Posle klimaksa je dvostuko teže i što si starija sve teže, a treba posle postignute rezultate i održavati.
    Srećnu i uspešnu dijetu želim. :D
  • marmad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ovde je nekima potrebna ispovedaonica , dakle"ISPOVEDAONICA"

    od marmad » pre 11 godine

    Ah i eto mene sa mojim jadima :( Sta cu tako je kad sam zavisnik od hrane ,Nadam se da ce mi ovaj novi krug doneti malo vise pameti!!Pa to mogu samo ja da se gojim po onoj vrucini ahhh sta cu,nisam se merila jako davno pa tek u proslu sredu i normalno padanje u nesvest ....ih moracu da kupim vagu da imam kontrolu nad sobom .I eto mene opet tu medju vama spremnu za nove bitke . :mahalo:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju