KNJIGE za preporuku
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 11 godine

    Volim ovu temu.
    Imam kod Lagune maksimalan popust, knjige i inače nikad nisu bile jeftinije poredeći sa drugim stvarima, ali mi ne dolaze na red u ovom periodu, a u biblioteci nema ništa od novijih.


    Ne sećam se da li sam preporučivala
    Irving Stoun, romani: Žudnja za životom (Biografija Van Goga)
    Agonija i ekstaza ( biografija Mikelanđela)
    Dubina slave (francuski impresionisti)

    Ivana Kuzmanović :Od kad sam se zavolela-volim
  • Radmila
    Amater
    Amater
    Postovi: 399
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Radmila » pre 11 godine

    Džejn Ostin-Gordost i predrasuda

    Prekucaću šta piše na korici...

    "Gordost i predrasuda, nezaboravni klasik Džejn Ostin, donosi priču o slobodoumnoj devojci Elizabet Benet koja, kao i njene četiri sestre, mora da se uda za bogatog muža. Suočavajući se sa arogantnim, imućnim gospodinom Darsijem, Elizabet se upušta u pronicljiva razmišljanja o životu, porodici i tradiciji u jednom od najlepših ljubavnih romana svih vremena." :)
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od jasmina95 » pre 11 godine

    Radica napisao:Džejn Ostin-Gordost i predrasuda
    Obožavam! :ljubav2: :ljubav2:
    Moja preporuka za Beli Oleander - Dženet Fič:

    Svuda hvaljen kao roman retke lepote i snage, Beli oleander pripoveda priču o Ingrid, briljantnoj pesnikinji zatvorenoj zbog ubistva, i njenoj kćeri Astrid, čija se odiseja kroz niz losanđeleskih starateljskih porodica – a svaka je zaseban svet sa svojim zakonima, svojim opasnostima, sopstvenim teškim lekcijama koje valja naučiti – postepeno pretvara u spasonosno i iznenađujuće otkrivanje sopstvene ličnosti.



    "Roman zastrašujuće originalnosti… Čitalac ulazi u zamišljeni svet gust poput šume… Ingrid i Astrid su dva najsvežija, najupečatljivija književna lika u skorije vreme."

    Najlepša knjiga koju sam pročitala.

    Jedna od boljih koje sam čitala u poslednje vreme je Letnjikovac - Danijela Stil,
    a jedna od najsmešnijih Bogomdana domaćica - Sofi Kinsela.
    Najtoplije preporuke za sve 3. :)
  • Radmila
    Amater
    Amater
    Postovi: 399
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Radmila » pre 11 godine

    Pa da pocnemo :)

    Maša Rebić- Još samo ovaj put

    Od autorke bestselera Sponzoruše i Devojke iz kraja.
    Provokativan roman o ljubavnom četvorouglu. Pronicljiva slika strasti, fantazija i ljubomore četvoro tridesetogodišnjaka koji su se oslobodili svojih strahova...
    Jelena je, na prvi pogled, sasvim prosečna žena koja ima natprosečno lepog verenika, fotografa Miloša. Ona slučajno jedne večeri upoznaje njegovu bivšu devojku Tinu, harizmatičnu femme fatale koja magnetski privlači svakog ko joj se nađe u blizini, menja ga i oblikuje prema sebi. Ali kad se umeša Ivan, Tinin partner, nastaje četvorougao u kome će svi biti upleteni u čvor perverzija. Povređivaće emotivno jedni druge jer im je sreća nadohvat ruke ali je nedostižna.
    Junaci romana Još samo ovaj put prepuštaju se svojoj skrivenoj seksualnosti i produbljuju svoje neobuzdane želje. Maša Rebić je izuzetno britko predstavila portret savremene izopačenosti kroz nerazmršeno klupko međuljudskih odnosa kojima vladaju niske strasti i jake opsesije.


    Slika


    Vilijem Pol Jang-Raskršća

    Od autora Kolibe, bestseler romana prodatog u preko 18 miliona primeraka.
    Raskršća će vam slomiti srce ali i obnoviti ljubav i nadu i potvrditi neizgovorenu veru u sebe, druge, svet i Boga.
    Entoni Spenser je egoista, ponosan što je uspešan biznismen na vrhuncu karijere, što je uspeo sam, bez obzira na to što je cena za tako nešto bila bolno previsoka. Izliv krvi u mozak ostavlja ga u komi. „Budi“ se u nadrealnom svetu koji kao u ogledalu oslikava njegov život, od prelepog do iskvarenog. Na tom mestu Toni vodi živopisne razgovore sa osobama za koje veruje da su delovi njegove podsvesti, prateći njihova uputstva u nadi da će ga to odvesti do istine i, možda, do iskupljenja. Ova avantura upliće Tonija u duboke veze sa drugim ljudima. Uspevajući da „gleda“ kroz njihove oči on proživljava njihova iskustva. Hoće li ovi neočekivani događaji dovesti do toga da Toni preispita svoj život i shvati da je izgradio kulu od karata na otrovnim temeljima slomljenog srca? Hoće li imati hrabrosti da donese važnu odluku koja može da raščini tešku nepravdu koju je napravio pre nego što je pao u komu?
    Knjiga koja će vas naterati da je ponovo pročitate na svakom raskršću života i da podelite taj poklon sa drugima.


    Slika


    Haled Hoseini-Hiljadu čudesnih sunaca

    Marijam je tek petnaest godina kada je šalju u Kabul da se uda za nesrećnog i ogorčenog Rašida, trideset godina starijeg od nje. Gotovo dve decenije kasnije, u zemlji koja ubrzano tone u propast, tragedija pogađa petnaestogodišnju Lejlu, koja mora da napusti svoj dom i stupi u Marijamino nesrećno domaćinstvo. Lejla i Marijam naći će utehu jedna u drugoj, njihovo prijateljstvo postaće veza snažna kao veza dve sestre, neraskidiva kao veza majke i kćerke.
    Kako vreme prolazi, u Avganistanu na vlast dolaze talibani, ulice Kabula ječe od puščane paljbe i bombi, a život se pretvara u očajničku borbu protiv gladi, surovosti i straha. Istrajnost dve žene nailazi na iskušenja koja nisu mogla da naslute ni u najgorim košmarima. A ipak, ljubav ume da čoveka natera na nezamisliva dela, da mu pomogne da čudesnim junaštvom prevaziđe najstrašnije prepreke. Na kraju ljubav pobeđuje smrt i uništenje.



    Slika


    Hiljadu čudesnih sunaca je nezaboravan portret jedne ranjene zemlje i istinski dirljiva priča o porodici i prijateljstvu. Istovremeno prelepa i teška, priča o jednom nemilosrdnom vremenu, nesvakidašnjem prijateljstvu i neuništivoj ljubavi.
  • Tamarichka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 45
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Tamarichka » pre 11 godine

    Ahhhhh Hiljadu cudesnih sunaca :ljubav2: :ljubav2: :ljubav2: Pored knjige "Beleznica" od NIkolasa Sparksa, ovo mi je jedna od omiljenijih knjiga.

    Preporuka za SVE knjige od Sofi Kinsele (odnosno Madelajn Vikam), ali pored Kupoholicarki bih izdvojila "Umes li da cuvas tajnu". Lagao stivo, do suza se nasmejes, onako za razbibrigu :)
    Junakinja romana Umeš li da čuvaš tajnu?, dvadesetpetogodišnja Ema Korigan, kao i valjda svaka devojka na svetu, ima vrlo malo tajni. Dobro, nije da ih nema, ali nisu to bogzna kako krupne tajne, od onih što će izmeniti svet... Jednoga dana, u hamletovskom trenu, sedeći u avionu koji svaki čas može da se sruši, ona će i poslednji tajnoviti delić svoga života otkriti potpunom strancu. Ispostavlja se da je misteriozni neznanac čovek bez koga ovaj roman ne bi dobio zaplet – on je vlasnik kompanije za koju Ema radi, vrlo važna faca. Gazda sada zna sve, ali baš sve o njoj, do poslednjeg intimnog detalja: i kakav donji veš nosi, i kako je izgubila nevinost, i šta stvarno misli o momku za koga će se, po svemu sudeći, uskoro udati...
    Ako nemas nista pametno da kazes, nemoj ni da se javljas.
  • Maza
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Maza » pre 11 godine

    Haruki Murakami - Južno od granice, zapadno do sunca (izdavač - Geo Poetika)

    Kome se dopala Avantura nevaljale devojčice, dopašće mu se i ova.

    Haruki je japanski nobelovac.

    Ukratko, opisana je ljubav iz muškog ugla... Jednostavan stil, roman pun muzike i emocija koji se kriju ispod površine reči...

    Love at first sight, što se mene tiče...
    Ne odustajem...
  • Radmila
    Amater
    Amater
    Postovi: 399
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Radmila » pre 11 godine

    Nora Roberts-Zvezda mora
    Gijom Muso- Sedam godina kasnije, Devojka od papira, Zov andjela

    Džodžo Mojes- Dok nisam srela tebe
    (ova knjiga je na mene ostavila poseban utisak, jako je dirljiva, emotivna, i bas sam se uzivela u celu pricu. Ko ima mogucnosti neka je procita obavezno, nece se pokajati, mozda ce se na kraju samo razocarati zasto je kraj morao da bude takav)
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Cirkončić » pre 10 godine

    Poezija uvek... :) Posebno poezija Mike Antića... :)
  • vanda
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 39
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od vanda » pre 10 godine

    Kategorija: Epska fantastika
    Pisac: Džordž R. R. Martin
    Naslov (godina izdanja): Serijal knjiga "Pesma leda i vatre" (2003)
    Izdavač: Laguna



    Opis: Serijal obuhvata sedam knjiga od kojih dve jos nisu objavljene.
    Igra Prestola
    Sudar kraljeva
    Oluja mačeva I - II
    Gozba za vrane I - II
    Ples sa zmajevima I - II
    Vetrovi zime (neobjavljeno)
    San o proleću (neobjavljeno)

    - Magija, spletke, romanse i pustolovine
    Priča Pesme leda i vatre se događa u izmišljenom svetu, uglavnom na kontinentu zvanom Vesteros, ali takođe i na velikoj kopnenoj masi na istoku znanom kao Esos. Rasa većine likova je ljudska, ali kako serijal odmiče druge rase se dodaju, kao na primer Tuđini, nadljuska hladna rasa sa Severa za koju se je verovalo da je istrebljena, i zmajevi koji bljuju vatru sa Istoka. Radnja se dešava sa tačke gledišta iz trećeg lica sa pregršt likova (31 na kraju pete knjige).
    Glavna priča ima tri zasebna toka, ali kako radnja odmiče oni se sve više prepliću. Prvi tok je dinastički građanski rat za kontrolu nad Vesterosom između nekoliko porodica. Druga je rastuća pretnja od Tuđina, koji se nalaze iza velikog ledenog zida na severnoj granici Vesterosa. Treća je ambicija Daneris Targerijen, proterane ćerke kralja ubijenog 15 godina ranije u drugom građanskom ratu, da se vrati u Vesteros i povrati presto.

    Komentar:
    Serijal je preveden u više od 20 jezika.
    Po romanima je u produkciji kablovske televizijske mreže HBO snimljena serija po imenu Igra prestola (engl. Game of Thrones)
    - za sad tri sezone po 10 epizoda (svaka sezona prati jednu knjigu).

    Knjigu sam davno pročitala, prvo na eng. jeziku dok se nije pojavila kod nas u Laguni. kako su se pojavile u Laguni, tako sam ih kupovala i pročitala opet.
    Preporučujem ih svim ljubiteljima epske fantastike, kao i ljubiteljima dobrog stila pripovedanja i misterija.

    Moja kolekcija :)

    :mahalo:
    31.07.- 07.08. Kefir-jabuka: - [color=#BF0000]85[/color]kg -[color=#BF0000] 81[/color]kg

    UNko:

    07.08. -[color=#BF0000]81[/color]kg.

    06.09. -[color=#BF0000]78[/color]kg.
  • bluelady11
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od bluelady11 » pre 8 godine

    Žene koje trče s vukovima

    Izvanredna knjiga potrebna svakoj ženi :-)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju