KNJIGE za preporuku
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    KNJIGE za preporuku

    od 314pezos » pre 14 godine

    Ovo je tema u kojoj ćete predstaviti knjige koje Vam se sviđaju i koje toplo preporučujete drugima.
    Kako ćete predstaviti knjigu:

    Pisac*, Naslov* (godina izdanja)
    Izdavač
    Opis*
    Vaš komentar

    Stavke označene sa * su obavezne
    Slika
    Slika
  • Martinenzi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 34
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Martinenzi » pre 14 godine

    Mulen Ruz

    Naslov: Mulen Ruz
    Pisac: Pjer La Mir
    Izdavac: Alnari

    Opis:

    „Mulen ruž” je uzbudljiva priča o životu Anrija de Tuluz-Lotreka, čuvenog francuskog slikara čija su dela ovekovečila veseo, raskalašan, dekadentan Pariz s kraja XIX veka, i njegovo naličje – bedno stanovništvo Monmartra.

    Hrom i unakažen bolešću od najranijeg detinjstva, Tuluz-Lotrek je živeo usamljen i nesrećan, mada okružen najveselijim i najbogatijim ljudima i ženama Pariza. Postao je slavan već u svojoj dvadest petoj godini, ali ta slava nije mogla da mu nadoknadi ono za čime je celog života vatreno žudeo – ljubav.



    Pesme Leda i Vatre

    Naslov: Pesme leda i vatre
    Pisac: Dzordz R.R. Martin
    Izdavac: Laguna


    Meni najbolji serijal Epske Fantastike ikad napisan. Do sad su napisana cetiri dela trenutno se pise peti.

    Knjige koje su izasle :
    1. Igra prestola,
    2. Sudr Kraljeca,
    3. Oluja Maceva (iz dva dela "Čelik i Sneg" "Krv i Zlato"),
    4. Gozba za vrane (iz dva dela ),

    koje se planiraju:

    5. Ples sa zmajevima(najavljena za septembar ove godine)
    6. Vetrovi Zime
    7. San o prolecu

    Pogledajte ovaj sajt, ima lijep clanak o knjizi.
    http://www.popboks.com/tekst.php?ID=66


    Opis:

    „Pesma leda i vatre“ (engl. A Song of Ice and Fire, ASoIaF) je nedovršeni serijal epske fantastike koji se odigrava u imaginarnom svetu. Do sada su objavljene četiri knjige(treća i cetvrta su se pojavile u dva dela) koje su prevedene i na srpski jezik, a sam autor je naveo da planira da celokupan serijal sadrži ukupno sedam knjiga. Poseban pečat celokupnom serijalu daje način pripovedanja koji odstupa od klasičnog pisanja u trećem licu, jer su poglavlja podeljena po likovima i autor kroz priču o onome što im se dešava prikazuje kako tok priče, tako i različita viđenja istih dešavanja. Pored toga, likovi u samom serijalu nisu jasno podeljeni na potpuno dobre i potpuno loše po karakteru, već su mnogo bliži realnim ljudima od klasičnih likova koji se mogu susresti u serijalima epske fantastike, a neki od onih koji su u startu delovali kao glavni likovi u zapletu, su tokom serijala poginuli čime je radnja postala dodatno neizvesnija. Poslednja stvar koja ovaj serijal odvaja od većine drugih je osnovni zaplet, koji,za razliku od drugih serijala,ne čini epski sukob dobra i zla koji preti da uništi postojeći svet, već borba oko vlasti nad Vesterosom između nekoliko zaraćenih vlastelinskih frakcija.



    Komentar:

    Ljudi ima da poludim dok ne izadje nova knjiga, toliko je zarazna da se ne ispusta iz ruku. Ukoliko jos uvijek postoji dijete u vama zavoljecete je, nesto je kao bajka za odrasle.



    ....nastavak slijedi....
    Jos samo malo pa Klub 6!!!!!
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Pisac Irving Stoun
    Knjige: Zudnja za zivotom - biografija Van Goga
    Agonija i ekstaza - biografija Mikelandjel

    Divne su, o velikimljudima, o vremenu, o zrtvovanju radi umetnosti.
  • mvera
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od mvera » pre 14 godine

    Umesto preporuke mali izazov:
    Prepoznaje li neko lice sam mog avatara?
    Vezano je za komplet knjiga i nekoliko filmova koji su po knjigama snimljeni.
  • srculence
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 84
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od srculence » pre 14 godine

    Meni lici na Andjeliku.. Sve da te pitam, pa zaboravim.
  • mvera
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od mvera » pre 14 godine

    U pravu si, srculence, cestitam.
    Radi se o francuskoj glumici Mishele Mercier.
  • mvera
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od mvera » pre 14 godine

    Za ljubitelje knjige, upravo citam nesto lagano i lepo:Fatima Mernisi:,,Snovi o zabranjenom vocu''.
    Detinjstvo provedeno u haremu, porodicnom nacinu zivota u Maroku 1940. godine, koji se i do danas nije mnogo promenio.
  • makalena
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od makalena » pre 14 godine

    Neno, procitala sam biografiju Van Goga jos davno i stvarno je divna knjiga!!!

    Ja preporucujem sve knjige Toni Parsonsa u izdanju "Lagune":

    - Covek i decak
    - Za moji malu
    - Covek i zena
    - Prava porodica
    - Moja omiljena supruga
    - Novi pocetak

    Opustajuce knjige za sumorne dane, napisane u duhovitom prepoznatljivom stilu Toni Parsonsa.
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Hvala za preporuku.
    Ja sam toliko puta trazila Mati pirinca, Rani Manike u biblioteci, i onda sam je kupila.
    Preporucujem od sveg srca!

    Trenutno citam Eva Ras, Sa Evom u raj, prvi put citam nesto njeno, dosta dobro, samo malo previse "nasih srpskih" za moj ukus.
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Beogradjanka je svojevremeno pisala o toj knizi u svom dnevniku, ne znam da li i koliko clanova prati ovu temu, ali da preporucim, neka ostane zabelezeno:
    Vezilja-Dubravka Sreckovic Divkovic

    Savrseno!
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    DŽudit Mur-Debela devojčica
    Slika
    Izdavač Stylos 2005
    Naletela sam u biblioteci, potresna ispovest, pokazuje koliko su debeli ljudi nesrećni, odnosno, prvo nesrećni, pa postaju debeli, a time još nesrećniji.
  • missundaztUd
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od missundaztUd » pre 13 godine

    Marija Jovanovic- Spletkarenje sa sopstvenom dusom, zena je genije.. prica, stil, recnik... no comment..
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Da, ta je super, ja sam kupila i pročitala i ostale, nisu loše, ali prvenac je najbolji, bar kad je Marija u pitanju, a za Dubravku sam sigurna da će biti bolja.
    ne znam koliko ste videli moju temu o hipnozi, ali moram da vam preporučim knjigu koju mi je Tanja dala da pročitam
    Kako kažu ima nešto....
    Knjiga se zove Kako gospodariti sobom uz pomoć autosugestije, autor Emil Kue
    Radi se o uspesima koje je apotekar po profesiji, autor knjige, postizao u lečenju raznih bolesti pomoću sugestije, koja se kod pacijenta pretvara u autosugestiju i o tome kako pomoću autosugestije možemo sebi mnogo pomoći.
    Suština je u tome, da jeuobrazilja, odnosno podsvesno u nama uvek jače od volje. Na primer, ako stavimo dasku dužine četiri metra i širine 25 cm na zemlju, lako ćemo preći preko nje, ali ako je stavimo na visinu, između dva zvonika, nikako, jer imamo uobrazilju da ne možemo, da ćemo pasti.
    Ako ne možemo da zaspimo i trudimo se i nerviramo, još gore nećemo moći.
    Opšta čarobna formula je da se pripremi traka sa dvadeset čvorova, da nam brojanje ne odvlači pažnju i da se uz pomoć trake, dvadeset puta, svakog jutra i večeri izgovori rečenica, tihim glasom, smireno, ali odlučno: Svakoga dana, u svakom pogledu, meni je sve bolje i bolje. Kao u filmu Sjećaš li se Doli Bel.
    Pomoću sugestije, posebno smišljene poruke za svaku osobu, koja se našem umu pretvara u autosugestiju, izlečio je mnogo bolesnika, na tome se zasniva i hipnoterapija i psihosomatska medicina.
    Dakle, ako nas nešto boli, onda treba lagano prelaziti rukom preko bolnog mesta i ponavljati: To prolazi, to nestaje, meni je sve bolje i bolje.
    Slične formule su i za dobro funkcionisanje nekih orgaana ili za lečenje gušenja, astme, tu je najgore, kad nam ponestaje vazduha, pa nas uhvati panika, stanje postaje gore, treba ponavljati: Ja dišem mirno i duboko, meni je bolje i bolje...Nikada ne treba tu mešati volju, onda se postiže suprotan efekat, nikada ne smemo govoriti Ja neću da me boli, ili hoću da bol prestane.
    Nečete mi verovati, prekjuče, kad sam bila na vodi i kad su mi krčala crevca, ja sam prelazila rukom preko želudca i creva i ponavljala : To prolazi, nisam gladna....i prošlo je, ne na ceo dan, zakrčalo je ponovo posle par sati, ali i to je nešto.
  • princeza_od_sumadije
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od princeza_od_sumadije » pre 13 godine

    Pisac: Robin S. Šarma

    Originalni naziv: The Monk Who Sold His Ferrari ( Kaludjer koji je prodao svoj Ferrari )

    Godina: 2005

    Izdavač: Mono & Manana

    Kaluđer koji je prodao svoj ferari je priča o Džulijanu Mentlu, vrhunskom advokatu koga je neuravnotežen način života doveo do skoro fatalnog infarkta u prepunoj sudnici. Fizički slom dovodi do krize duha koji ga tera da razmisli o svom životu i potraži odgovore na najvažnija životna pitanja. U nadi da će naći sreću i ispunjenje, odlazi na jedno neobično putovanje. Upoznajući jednu staru kulturu otkriva moćan način kako da oslobodi potencijale svoga uma, tijela i duša i nauči da živi sa više strasti, smisla i mira.

    ----------------------------------------------------------------------

    Muzej nevinosti

    Autor: Orhan Pamuk

    Originalan naslov: Masumiyet Müzesi

    Izdavač: GEOPOETIKA

    Godina izdanja: 2009

    Glavni lik, Kemal, pripadnik visokog društva – zaljubljen je je u Fusun, mladu devojku iz drugog društvenog miljea. U tragičnom nizu događaja on opsesivno sakuplja svaki predmet koji ona dodirne. Iz te nesvakidašnje opsesije junaka romana rađa se, u realnom vremenu, prostoru i životu, i ideja Orhana Pamuka da za roman izgradi muzej. Tako je posle devet godina od kupovine stare trospratne kuće u istanbulskom kvartu Čukurdžuma 1999, istovremeno završeno renoviranje budućeg muzejskog prostora, ali i knjiga pod naslovom Muzej nevinosti. Kao što to roman čini na svoj imaginarni način, tako i taj muzej ima nameru da na svoj materijalni način sakupi i izloži predmete ovog romana. Besplatne ulaznice su priložene!

    Vrlo zanimljiv proces u kom se knjiga transformiše u predmete i obrnuto; knjiga u muzej i muzej u knjigu.

    --------------------------------------------------------------------------------------------

    Pisac :IRWIN D. YALOM

    Kad je Nietzsche plakao

    Izdavač: Šareni dućan

    Godina izdanja: 2008

    Domišljato preuzevši povijesne Činjenice iz 1882. — Nietzscheovo očajanje, Breuerovu tjeskobu, Lou Salome, Wagnerovo pismo, Freudov odnos s Breuerom - ugledni američki profesor psihijatrije Irvin D. Yalom ih je vještinom istinskog majstora pisane riječi, upleo u složenu, ali toplu priču koja oduševljava, poučava i nadahnjuje. A kako i ne bi kad nas svojim romanom uvodi u život i opsesije takvih impozantnih umova kao što su jedan od najčitanijih i najutjecajnijih filozofa u povijesti te dvojica velikih liječnika, vjesnik i utemeljitelj psihoanalize.
    Na pitanja, pak, zastoje Nietzschc plakao, koja gaje žena i kako očarala, ili kojim se trikom poslužio Breuer da odvrati Nietzschea od samoubojstva i pokuša ga izliječiti, te kako je došlo do obrata da Nietzsche liječi njega, Freudovog učitelja, saznajte čitajući ovaj vanserijski i nezaboravni roman!

    Sve preporuke za svaku od njih.
    Sagradila sam tako predivne dvorce u oblacima, da se na zemlji zadovoljavam sa rusevinama...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od lasata » pre 13 godine

    Don Miguel Ruis - Moc ljubavi
    Knjiga mudrosti starih Tolteka
    Umetnost stvaranja medjuljudskih odnosa

    Slika

    Nastavljajuci da nam prenosti mudosti starih Tolteka ovaj cudesni autor, bori se s predrasudama koje podrivaju ljubav, stvaraju drame i donose patnju. Ilustrujuci svoje poruke mudrim i uverljivim pricama, Ruiz nam pokazuje kako da iscelimo svoje emocionalne rane i steknemo vedar duh koji je od sustinske vaznosti za odnose ispunjene ljubavlju. Moc ljubavi nam objasnjava zasto rat za preuzimanje kontrole unistava vecinu veza, zbog cega trazimo ljubav u drugima i kako da otkrijemo ljubav u sebi. "Sreca moze poteci smo od vas, kao posledica vase ljubavi. Kada ste svesni da vas niko drugi ne moze usreciti i da je sreca zavisi od vase ljubavi, steci cete najuzviseniju moc Tolteka: Moc Ljubavi.




    Antoni de Melo - Budjenje
    Zivot je ono sto nam se desava dok smo obuzeti drugim planovima
    Oslobodite se svih iluzija, postanite svesni i pocnite da zivite

    Slika

    Nesvestan zivot nije vredan da bude prozivljen. Kada odbacite svoje iluzije i postanete svesni sebe i sveta oko vas, otkricete svu lepotu zivota na Zemlji.

    Ljudi ne zive. Vecina nas ne zivi, samo odrzava zivot u svome telu. To nije zivot. Vi ne zivite, sve dok vam ne postane potpuno nevazno da li cete ziveti ili umreti. Na toj tacki pocinjete da zivite. Kada ste spremni da izgubite svoj zivot, tek tada ga zivite. Medjutim, ako neprestano stitite svoj zivot, vi ste mrtvi... Da li ste spremni da sve stavite na kocku?
    Najvaznija je spremnost da naucimo nesto novo. Mogucnost budjenja je u direktnoj proporciji sa kolicinom istine koju smo spremni da hrabro prihvatimo. Trenutak u kome se budimo, kad nas obasja svetlost, najlepse je iskustvo na svetu!
    Nemojte traziti od sveta da se promeni, promenite se prvo vi. Tek tada cete biti u stanju da sagledate svet onakav kakav je, tada cete promeniti sta god vam se cini da bi trebalo promeniti. Uklonite povez sa ociju. Ukoliko to ne ucinite, izgubili ste pravo da promenite bilo sta...
    Ako ne budemo varali sebe, necemo varati ni druge. Tada cemo ih voleti. U suprotnom, zivecemo citav zivot u zabludi o drugima, s nasim iluzijama, neprekidno u sukobu sa stvarnoscu...
    Kada zivimo nezavisno od bilo cega, ocuvana je sva nasa sposobnost i energija, i covek je opusten, jer mu nije vazno da li dobija ili gubi...
    Moze li se reci da me volite, ako se zakacite za mene i ne dozvolite mi da odem? Ako me ne ostavljate na miru? Moze li se reci da me volite ako osecate takvu potrebu za mnom, psiholosku ili emotivnu, da biste bili srecni?
    Kad se oslobodimo svih iluzija, najzad stupamo u dodir sa stvarnoscu i nikad vise nismo sami. Usamljenost se ne leci druzenjem sa drugim ljudima, ona se leci kontaktom sa stvarnoscu...
    Mi obicno pokusavamo da izlecimo svoju usamljenost emotivnom zavisnoscu od drugih osoba, kroz druzenje i buku... Vratite se pravim stvarima, izvucite se iz guzve i vratite se prirodi - stupite u dodir sa drvecem, travom, kamenjem, zivotinjama i pticama, sa morem i oblacima, sa nebom i zvezdama...




    Antoni de Melo - Novi dan
    Sloboda i ljubav u sto lekcija
    Knjiga koja ce vam promeniti zivot

    Slika

    Zamislite svet u kome niko nece imati moc da vas ucini depresivnim, u kome se deca i roditelji ne ucenjuju, u kome bracni drugovi ne zaziru jedni od drugih, u kome se konkurencija ne pretvara u rat, u kome ljudi ne pate od usamljenosti, u kome gradjane ne terorise despotska vlast, u kome se niko nikoga ne boji. Takav svet se ne moze stvoriti nekim socijalnim zahvatom. Potrebno je da se svako od nas promeni iznutra. To je osnovna ideja ove knjige koja nam otkriva put ka sreci, slobodi i ljubavi.




    Antoni de Melo - Put ljubavi
    Niko nam ne moze oduzeti ono sto nikad nismo prisvojili
    Ljubav nije odnos, ona je satanje bica... Da li ste u stanju ljubavi? Da li je zivite?

    Slika

    Duhovni učitelj govori o ljubavi koja nije odnos već stanje duha.
    Ona obuhvata ne samo naše doživljavanje drugih ljudskih bića i stav prema njima već i čitavi živi i neživi svet koji nas okružuje.
    Tako srce postaje čarobna lampa koja razgoni tmine ne samo u duši pojedinačnog ljudskog bića već i čitavog tela čovečanstva.
    Svetlost koje ono zrači vodi nas ka istinskoj duhovnosti i doživljaju božanskog jedinstva i sveopšte ljubavi.
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju