KNJIGE za preporuku
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Hvala Las!
    Ja sam kupila u Laguni, pred polazak na more
    SlikaSlikaSlika
    Procitala sam i Cetvrta kraljica, i ovo, razmena sa bracnim parom u sobi do nase
    Slika
    Svaka je za preporuku

    Sad kupujem ovo :16:
    Slika

    Uh, izvinite sto je ova jedna fotka tako velika, za sve sam skidala link sa sajta Lagune :neznalica:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od lasata » pre 13 godine

    Zauvek u srcu je stvarno dobra knjiga Neno... Dopasce ti se... A mozda si je vec na odmoru procitala... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Sve sam ovo pročitala, osim poslednje, koju ću da kupim :D
  • KsendŽa
    Amater
    Amater
    Postovi: 104
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od KsendŽa » pre 13 godine

    Moja preporuka je definitivno knjiga "Kad su cvetale tikve" od autora Dragoslava Mihailovića.. nije obimna, svega 118 strana, završila sam je prije 2 dana i svima je preporučujem. On kao živi u Švedskoj, a porijeklom je iz Jugoslavije, i prisjeća se svoje mladosti, porodice.. bio je bokser, premlatio je na smrt Apaša zbog svoje sestre( ona se objesila u šumi jer ju je Apaš silovao ). Eto ukratko, uglavnom je na početku izražena čežnja za domovinom.. kao i žalost za mrtvom majkom, ocem i sestrom koju je od milošte zvao Šveca. :headbang:
    I do it because I can, I can because I want to, I want to because you said I couldn't!

    "Force yourself, and you will be suprised what you can do!"
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Hvala što si me podsetila, davno sam to čitala, u mladosti, pa ponovo kad mi je starija ćerka bila prvi gimnazije, oni to imali za lektiru.
  • secerlema
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od secerlema » pre 13 godine

    Moja preporuka je " Hiljadu cudesnih sunaca" H.Hoseinia,koji je pre ove napisao i "Lovac na zmajeve".Meni se licno ova druga vise dopala,mada je i Lovac... izuzetno dobra i svakako za preporuku.

    Radnja se, odvija u Avganistanu.

    Sa samo petanaest godina, porodica šalje Marijam u Kabul, sa namerom da se uda. „Mladoženja“ je tridestet godina stariji, ogorčen čovek teške naravi, po imenu Rašid. Sudbina se prihvata, ali i ponovo preživljava petnaest godina kasnije, kada, vrzinim kolom tradicije i običaja, u Marjamino otužno domaćinstvo, na isti način ulazi mlada Lejla.
    Marjam je u potpunosti razume. Jedna u drugoj pronalaze smisao i značenje prijateljstva, kao i utehu od bezizlaznog položaja. Istorijsko-društveni kontekts u međuvremenu se menja, sazrevajući u preteću atmosferu koja znači borbu za prevlast, u kojoj ulice Kabula postaju nebezbedna mesta, prepuna oružja, mržnje i smrti. Prijateljstvo i ljubav rađaju junaštvo, ali, nažalost, ništa nije besmrtno, ni spasonosno, u sirovim životnim uslovima...
    Zaista se cita u jednom dahu...
    Prikačeni fajlovi
    805.jpg
    Izdavac je Laguna 2009.god.
    805.jpg (10.65 KiB) Pogledano 5344 puta
  • diconak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od diconak » pre 13 godine

    Moja preporuka

    "Moramo da razgovaramo o Kevinu" od Lajonel Srajver u izdanju Lagune.

    Slika

    Predivna knjiga,o bezuslovnoj majcinskoj ljubavi.
    Ne ostavlja ravnodusnim i tera na razmisljnje.
    Nesto drugacije i veselije a jednako mudro i prepuno mirisa Afrike


    Aleksandar Mekol Smit Prva damska detektivska agencija,Zirafine suze i sve knjige iz tog ciklusa u izdanju Samizdata B92
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Evo, ja čitam
    Mario Vargas LJosa, novi nobelovac, Avanture nevaljale devojčice.
    Sviđa mi se.
  • angellica
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od angellica » pre 13 godine

    Pročitala Kaningemov "Dom na kraju sveta"...lep roman, preporučujem :) mislim da ću i film da odgledam ovih dana, ali se bojim da će me razočarati.
    Počela Huseinija "Lovac na zmajeve", za sada obećava
    But what am I going to do with my life? I know. Will eat some cheese.
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Net poznanica koja živi u NewYorku mi je napisala za Vezilju, da se nalazi primerak u NJujorkškoj biblioteci, rezervisala je po mojoj preporuci.
    Ne znam da li zna ko treba da zna, ali meni je srce poraslo :013:
  • tixyland
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od tixyland » pre 13 godine

    LOVAC NA ZMAJEVE - Haled Hoseini
    2009
    Laguna

    Brutalan roman :) On je prvi deo vec gore preporucenog "Hiljadu čudesnih sunaca". Meni lično je Lovac kvalitetniji.
    pozz
  • BlackMaja
    Amater
    Amater
    Postovi: 443
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od BlackMaja » pre 12 godine

    Slika

    Pisac: Ester i Dzeri Hiks
    Naslov: Trazi i dobices
    Izdavac: Leo Commerce

    Opis: Rođenjem ste stekli pravo na život ispunjen svim što je dobro – a ova knjiga će vam pomoći da to na svaki način ostvarite!

    Ovo je izuzetna knjiga. Svakome preporucujem.




    Slika

    Pisac: Mario Vargas Ljosa
    Naslov: Pohvala pomajci
    2010
    Laguna

    „Ovaj zaigrani roman o ljubavi i požudi nateraće rumenilo u obraze čak i najtvrdokornijih liberala i pohotljivaca.“
    The Washington Post

    Kažem jasno i glasno: sapima. Ne zadnjicom, ni dupetom, ni bokovima, ni trticom, već sapima. Jer kad ja nju zajašem, ispuni me ovakvo osećanje: da sam na mišićavoj, baršunastoj ždrebici, ustreptaloj a poslušnoj. Čvrste su te sapi i možda odista tako orijaške kao što govori predanje što o njoj po čitavom kraljevstvu kruži, raspaljujući maštu mojih podanika. (Sve te priče dođu mi do ušiju, ali me ne srde, već mi laskaju.)

    Ovom knjigom Vargas Ljosa je uspeo da nam svoje omiljene teme, ljubav i erotiku, predstavi na nov, veoma provokativan način. Tumačeći šest reprodukcija slika, on ih ujedno oživljava i kroz njih nam priča priče u kojima ljupki i lepi Fončito uznemirava svoju maćehu, donju Lukreciju, a don Rigoberto se posvećuje ponoćnim maštanjima terajući nas da se zapitamo je li dečak sam Eros koji se zavlači u nedra zrele žene, ili je reč o sanjarijama njenog muža, don Rigoberta. Preplićući mit i stvarnost, Vargas Ljosa će nas provesti i kroz ispovesti vladara drevne Lidije i Dijane, boginje lova.

    Neveliko po obimu ali bremenito temama od kojih bi nas obuzeo stid da ih na ovako maestralan način pisac nije obradio, ovo delo je jedinstveno u opusu Marija Vargasa Ljose.



    Covek koji je u potpunosti zasluzio Nobelovu nagradu. Izuzetna knjiga.
    Slika
  • blinkivinki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od blinkivinki » pre 12 godine

    Trenutno čitam "Zašto muškarci ne slušaju, a žene ne tumače mape" i odlična je... duhovita i istinita :)
  • jasmina95
    Amater
    Amater
    Postovi: 105
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od jasmina95 » pre 12 godine

    Drhtaj - Čimamanda Ngozi Adiči

    Slika

    Fenomenalno.

    O knjizi
    Dobitnica nagrade Orindž, autorka romana Purpurni hibiskus i Pola žutog sunca.

    Čimamanda Ngozi Adiči, autorka nagrađenog romana Pola žutog sunca, daruje nam dvanaest blistavih priča u kojima svoj prodorni pogled usmerava na veze između muškaraca i žena, roditelja i dece, Nigerije i Zapada.

    U priči Intimno, studentkinja medicine se prilikom nasilnih uličnih nereda krije sa siromašnom muslimankom čije je dostojanstvo i vera prisiljavaju da se suoči sa stvarnošću. U Sutra je predaleko saznajemo užasnu tajnu jedne žene o smrti njenoga brata. Mlada majka u središtu priče Imitacija otkriva da je njen udoban život ugrožen kad saznaje da je muž u drugu kuću doveo ljubavnicu. A priča To što ti je oko vrata dočarava usamljenost koja guši nigerijsku devojku tek pridošlu u Ameriku, zemlju koja izneverava sva njena očekivanja.

    Žestoko uzbudljiva i duboka, prožeta lepotom, tugom i čežnjom, ova zbirka jasno potvrđuje čudesne pripovedačke moći Čimamande Ngozi Adiči

    „Evo novog pisca koji se odlikuje darom drevnih pripovedača.“
    Činua Ačebe

    „Dirljivo, smešno, izvanredno napisano i, bez sumnje, klasično književno delo.“
    Daily Mail

    „Zapanjujuće. Ovo je izuzetno ostvarenje.“
    Observer

    „Upečatljivo, pulsira životom... izuzetno delo.“
    Džojs Kerol Outs
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: KNJIGE za preporuku

    od Ella » pre 12 godine

    pisac: Jane Johnson
    naslov: "Deseti dar"
    izdavac: Alnari

    Slika

    opis:
    Kad Juliju Lovat napusti njen dugogodišnji ljubavnik Michael, na rastanku joj daruje knjigu koja je pripadala jednoj devojci pre 400 godina. Oduševljena starom knjigom vezenih korica, dok je bude čitala, otkriće na izbledelim i pohabanim stranicama izvanredan dnevnik mlade devojke iz Cornwalla. Sudbine ove dve žene iz potpuno različitih epoha, neizbežno će se stopiti, na neverovatan način...
    Sa željom da otkrije priču vlasnice te knjige, Julia kreće na putovanje koje nije mogla zamisliti, putovanje koje ce joj promeniti zivot.... Mlada devojka je devetnaestogodišnja Cat Tregenna, sluškinja lady Harris u Kenegiju, na obali Cornwalla. Njena strastvena narav i odlučnost da postane nešto više od seoske supruge mogu se meriti samo s njenom umešnošću s iglom. Međutim, klupko Catinog života dramatično počinje da se razmotava u leto 1625. kad su gusari uplovili u kornvolski zaliv i opljačkali crkvu, sa sobom uzimaju Cat i još šezdesetak seljana kao zarobljenike. I dok obale Engleske nestaju sa vidika, oni plove ka Istoku, gde ih očekuje nesvakidašnja avantura. Bačena u zastrašujući prostor gusarskog broda Cat mora da preživi pomorske bitke i jednomesečno putovanje do Maroka, pre no što bude prodana u roblje. Ali privlači paznju kapetana ratne galije, muškarca na svetoj misiji da ubije i zarobi nevernike...
    Tu se nalazi još jedno putovanje i to čoveka koji je zaljubljen u Cat i koji kad otkrije da je oteta i odvedena u Maroko krece na put da je oslobodi, da otkupi njenu slobodu od tih "nevernika",...
    Uz raskalašne gusare, zanosne mlade robinje, mirisne arapske vrtove, egzotične misterije i marokanske bazare, Deseti dar je očaravajuća pustolovina na talasima uzburkanih mora, zasnovana na stvarnim poharama i pljačkanjima beskrupuloznih gusara na obalama Kornvola u XVII veku.
    Deseti dar je isprepletena priča o dve mlade žene: o pustolovini koja je započela pre 400 godina na krševitoj obali Cornwalla i koja će završili na prašnjavim bazarima savremenog Maroka. To je potraga za tajnama - i ujedno priča o pronalaženju ljubavi tamo gde bi je najmanje očekivao... Autorka ove knjige Jane Johnson i sama je istražujući za ovaj svoj prvi roman ljubav pronašla u Maroku, vratila se u London, napustila posao urednice i udala za za svog gusara.

    Knjiga je veoma interesantna, lagana, cita se u jednom dahu,...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju