AKADEMIJA DEBELIH
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od IVANA002 » pre 11 godine

    Ja sam gledala juče kad su išli u kupovinu i nutricionista im je iz korpe izbacila voće. Kaže da je to mnogo šećera i UH. Meni je to jako čudno, jer sam mislila da je voće, kao i provrće, preporučljivo. I UN dijeta je puna vića, nije mi ništa jasno :neznalica:
    A u ustalom misilim da ljudima koji su do juče jeli torte i kolače svaki dan, potpuno izbacivanje sećera i ugljenih hidrata, škoditi. To je ipak šok za organizam. Nek me ispravi neko ako grešim.

    p.s. I da isto mi je čudno što je rekla da se kuvana cvekla ne preporučuje, već sveža. Ja ne volim cveklu, ali nisam još nikada čula da je neko jede svežu.
  • Tija
    Amater
    Amater
    Postovi: 225
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Tija » pre 11 godine

    Bilo me je sramota dok sam gledala video.. Kao kada se neko na filmu mnogo izblamira pa mene bude sramota, ali ovo je bilo jako negativno. Nemam nikakav pozitivan komentar.

    Ivana, cveklu ja recimo jedem presnu. Narendana sitno sa malo soli i sirceta je super :) ali ja je volim
  • Leca
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Leca » pre 11 godine

    Ovo su principi hrono ishrane. Cvekla, sargarepa, celer...jedu se presni jer kuvanjem im jako raste glikemijski indeks. Kuvani paskanat recimo ima jedan od najvecihGI, negde oko 100, vise i od belog dvopeka i cokolade, koliko se secam.
    Sto se voca tice, hrono dijeta je u prvo vreme jako restriktivna po pitanju secera, a radi se o tome da ciljano se umiruje rad pankreasa, koji je prenadrazen i iscrpljen kod svih koji prekomerno jedu, a posebno ono sto ima visok GI, i ono sto u procesu varenja ima visoko glikemijsko opterecenje. Ovo sve u cilju da bi se masne celije "otkljucale" kao izvor energije...Imas u forumu Ostale dijete temu o hrononutriciji, sve ce ti biti mnogo jasnije.
    Sad, posle torti svakako je voce napredak, ali ovde je cilj da se stvari ozbiljno pokrenu.
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Lela Bacvanski » pre 11 godine

    Licno mislim da je dobro sto rade po sistemu hrono ishrane. Takodje, treneri su odlicni, videcete, znam jer ja idem kod njih ;)

    Hajde da vidimo kako ce napredovati. Ali, kada su stajali na vagu, ja sam bila u soku. Stvarno nisam verovala da toliko ljudi ima preko 120 kg :o

    Neke zene i po 170.. Ljudi, ja to ne mogu ni da zamislim. Verujte mi jos uvek se cudim..... :shock:
  • Mohita
    Amater
    Amater
    Postovi: 154
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Mohita » pre 11 godine

    Meni se nimalo ne dopada emisija. Sinoć sam uspela da pogledam neki minut. Imam utisak da im je volja ravna nuli iako su se prijavili i ušli ovde sa željom da oslabe. Na TLC-u sam videla neverovatnu snagu i želju takmičara da učine nešto po tom pitanju. Ovde mislim da će jako teško ići pokretanje. Izgleda da je cilj i bio da se ovo pretvori u Veliki brat šou, gde će se više pažnje pridavati tračarenju i međusobnim svađama nego onome zbog čega su ovde. :010:
    A inače za toliko nabijanje kilaže zaista nemam nikakvo opravdanje. Mogu da shvatim višak kilograma, mogu da shvatim i razne razloge koji su uticali na to (psihički razlozi, hormoni, bolesti zbog kojih su mirovali, itd), ali ovo je zaista previše. To smatram kao čistu nemarnost prema sebi i sopstvenom zdravlju.
    Slika
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Lela Bacvanski » pre 11 godine

    Ja ne bih ulazila u razloge i ne bih osudjivala, zaista... Cisto sumnjam da je u pitanju samo to sto "vole da jedu" kako je dosta njih reklo. Samo mislim da je neverovatno da neko ima 170 kg. Prosto mi je nemoguce!
  • Mohita
    Amater
    Amater
    Postovi: 154
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Mohita » pre 11 godine

    Lela Bacvanski napisao:Samo mislim da je neverovatno da neko ima 170 kg. Prosto mi je nemoguce!

    Na to sam i mislila. Ne mogu ni da zamislim koliko nekome treba svakodnevno da pojede da bi mogao i da 'održava' tu kilažu.
    U Americi su imali i veće viškove.
    Slika
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Lela Bacvanski » pre 11 godine

    Ja sebi sada sa 96 delujem ogromno u odnosu na ostale ljude... I nije mi svejedno kad se pogledam u ogledalo. Ne smem ni da zamislim kako je tim jadnim ljudima :cry:
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od IVANA002 » pre 11 godine

    Ni meni nije jasno kako neko nabije toliku kilažu. Razumem kad je neko stariji, prolaze godine, malo po malo i dođe do toga, ali ovi mladi što imaju ispod 25 godina, zaista mi nije jasno. Koliko moraš jesti i dobijati svake godine kila kako bi stigao do 150.
  • ela
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od ela » pre 11 godine

    u zivotu kao i u svemu covek treba da vrsi selekciju da dobro prihvata a lose odbacuje...nikada ne kritikujem druge jer iz njihovih gresaka ucim ali za ovu emisiju mislim da sisitemom selekcije ce svasta moci da se nauci i da je potrebno pogledati pa onda kritikovati...imace tu sto sta pametno da se cuje ...ne poricite da smo i mi prolazili kroz takve faze kroz koje ce oni ali da to niko nije video...prosto mislim da ne treba biti surov i da se iza tih kg krije mnoooogo vise nego hrana...pa nije dzabe psiholog ukljucen u tu pricu...zato sacekajmo da odmakne vreme mozda ce i biti nesto poucno...a i mi cim cim smo ovde znaci da smo bili nemarni i neodgovorni prema sebi,to se ne meri sa manje -vise nego prosto nedovoljn razvijenoj svesti prema vlastitom telu i zdravlju-dijagnoza je ista ajde da ih podrzimo da i oni nadju pravi put...sa kog su i mnogi od nas odustali
  • Leca
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Leca » pre 11 godine

    Neki su debeli jer vole da jedu, prosto. Neki zato što nisu u stanju da se odupru izazovima, a znamo da je hrana, a naročito šećer, adiktivna. Drugi stvarno imaju zdravstvene uzroke, ali oni mogu da opravdaju samo deo kila, a do 170 i više dolazi se ipak prekomernim jelom. Drugi su žrtve jojo efekta...priča ima koliko i ljudi...neki možda imaju i psihičke uzroke, ali mislim da je to mali broj. Ja jednostavno priznajem da volim da jedem i uživam u ukusu hrane, nema tu velike prihologije. I dalje se ponekad jedva odupirem kolačima, sladoledu i čipsu.
    Što se emisije tiče, mislim da će možda biti lakše kad se malo po broju rasterete i uhodaju.
  • Radmila
    Amater
    Amater
    Postovi: 399
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Radmila » pre 11 godine

    Prvo da kazem da mi je muka od kopiranja emisija sa TLC kanala... Pink je spao na cist copy/paste... no ajde to nije tema...
    Akademija debelih mi se uopste ali uopste ne dopada... Ne znam da li je neko gledao kada su isli u soping, sta su ti ljudi sve kupovali, puna kolica slanine, i svega toga, a povrca ni za lek...
    Nemaju ni svest o tome sta je dobro za njih, a takodje mislim da nemaju ni nesto preteranu zelju za mrsavljenjem...

    Vezbe i treninzi su ok, prilagodjeni su kilazi i (ne)mogucnostima takmicara.
    Naime, nista me ne izbaci iz takta kao recenice "Ma daj jadni oni," e tu poludim... Kontakst reci jadni ja u mom mozgu shvatam samo kao jadni sto su to sebi dopustili,a ne jadni u kontekstu sazaljenja... Svako je vajar svoga tela, pa kako ga "izvaja" takvo mu je...

    Nemam nameru da gledam ovu emisiju vise, dok emisiju na TLC uvek gledam sa odusevljenjem, jer je ono tamo zaista super uradjeno.
  • Leca
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Leca » pre 11 godine

    Ovo se prilicno pretvorilo u nesto blize Velikom bratu...a toliko jadno u stvari sve izgleda da je tuzno, cela produkcija je lakrdija. Nadam se bar da ce oni nesto uraditi po pitanju kilaze, za sada kako tako ide.
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od Lela Bacvanski » pre 11 godine

    Ja sam ih srela par puta u teretani, jer vezbaju gde i ja a moji instruktori i omiljena mi instruktorka se odusevljavaju njima. Ti ljudi su toliko bahati i bezobrazni da je to neverovatno, pink i ne ukljucujem niti imam zelju da vidim sta tamo rade. Da nisu tako dobri ovi u teretani ne bih vise tamo isla, stvarno ne znam cime se toliko ponose, meni je ceo taj projekat samo za bljuckanje.
  • sanjci
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: AKADEMIJA DEBELIH

    od sanjci » pre 11 godine

    e gledala sam ja ovo
    i mogu vam reci da opsti utisak bilo da j orginal version ili pink copy paste
    nije ni normalno ni zdravo ovoliko kg gubiti sedmicno
    ma koliki experti bili pored vas
    to ce se odraziti na organizam
    jer gubiti po 3, 4, 5, kg sedmicno gde to ima
    koji je to efekat aktivnosti ako je kg sala 7000 kalorija
    Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju