Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1
Zdrava pizza - recepti
  • Incognito
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 19
    Pridružio se: pre 13 godine

    Zdrava pizza - recepti

    od Incognito » pre 13 godine

    znam da svi volimo da jedemo pizzu, a ja cu da napisem jedan modifikovani recept, koji je cini zdravijom, a isto tako ukusnom! ako i neko od vas ima neki zdrav recept za pizzu, neka napise na ovoj temi!

    potrebno za testo:
    200gr heljdinog ili bilo kog integralnog brasna, po vasem ukusu
    200gr psenicnog brasna - plus malo za posipanje pri mesenju
    1 jaje
    1/4 kesice suvog kvasca
    kasicica morske ili kalijumove soli
    250ml vode, malo maslinovog ulja

    potrebno za nadev:

    paradajz pire (domaci, tomatino, tomatelo - po zelji)
    dve konzerve tunjevine u salamuri - komadici
    svezi sampinjoni - 300gr
    biljni kackavalj - ko voli, a ne mora
    malo origana, poneka maslina

    pomesati obe vrste brasna, kvasac, so, jaje i na kraju doliti vodu i malo ulja, mesati varjacom u sudu dok se ne sjedini... bice malo lepljivo i redje, pa posipajte brasnom i mesite dok ne dodjete do stadijuma da se ne lepi i da moze da se izruci na radnu povrsinu, prethodno posutu brasnom. tu jos malo mesite i posipajte dok ne dobijete lepu glatku srednje meku loptu testa. mozete je podeliti na dve manje loptice odmah, a mozete i kasnije da presecete na dva dela, jer je ovo mera za dva velika pleha iz rerne. prekrijte loptice cistom krpom i ostavite da odstoji najmanje pola sata. za to vreme izrezite sampinjone na listice, izrendajte kackavalj ako ga koristite i ukljucite rernu na najvecu temperaturu - kod mene je 275C.
    podmazite pleh maslinovim uljem, pospite morskom solju onako tu i tamo, po neku mrvicu svuda, na sredinu stavite lopticu testa i dlanovima razvlacite ka ivicama pleha... ako se lepi zalepite dlanove na nauljen pleh, pa nastavite da razvlacite testo. trebalo bi da bude jako tanko kada se razvuce, do 5-6mm debljine, sa malo debljim ivicama. na testo sipajte paradajz pire u tankom sloju, rasporedite tunjevinu, sampinjone, i na kraju biljni kackavalj. pospite origanom i maslinama i ubacite u vrelu rernu. pica se pece 10-15min.

    masnija varijanta iskljucuje tunjevinu, a ukljucuje rendanu sunku, pa ko kako voli!

    ovaj recept sam ukrala od kume koja oduvek pravi izvrsnu picu, ali u mojoj izvedbi je ispala totalno drugacije od njene, ali ni malo losije :)
    probajte!
    Jedimo da bi ziveli, ne zivimo da bi jeli!
  • ployhelloly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Zdrava pizza - recepti

    od ployhelloly » pre 9 godine

    It's interesting too. I'm reading a very good knowledge. And I think I will put it to use on a daily basis. And publishing the body of knowledge that the people around you.
Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju