Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od boki 66 » pre 12 godine

    Obavezno probaj neces se pokajati, ja se samo plasim da se ne navucem :D Bice slike i nije to bas kako Duda kaze 8)
    Licno meni je mnogo ukusnije od beskvasnog hleba. Lagano kao pena a zasitno. I mnogo vise mi se svidja od snicli i gulasa koje sam isto pravila.
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • klasicna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od klasicna » pre 12 godine

    Probacu i sa i bez....pa cu videti...i ako ispadne nesto pametno pohvalicu se :D ...ako ne onda me nema :oops: :D

    morala bih da probam i da zaledim kad napravim da vidim kako ce biti kad se izvadi...to bi mi bas odgovaralo da moze...pa da naspremam i vadim po potrebi :005:
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od boki 66 » pre 12 godine

    Nije uopste lako za napraviti, nije nista komplikovano i tesko, vec proces ispiranja bas dugo traje ,a vodu obavezno bacaj negde napolje , nikako u sudoperu. Bukvalno betonira cevi :) Hladna voda ga steze i neda mu da se raspadne , a topla bolje ispire. Ima razlika i od kog brasna se pravi sto se raspadanja tice.
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od dudank » pre 12 godine

    Ja ga ispiram u kadi, tj. testo je u plastičnoj posudi, nije baš doslovno u kadi :16: , ali vodu odlivam direktno tu jer je ogromna vertikalna cev, a mrežica je sitna i ne mogu da prođu mrvice koje ispadnu. Juče sam ispirala samo toplom vodom (tj. prva dva ispiranja hladnijom, pa posle toplom) i na kraju se isto stegao kao od hladne, samo sam morala pažljivije da odlivam vodu.

    Klasična, super ti je ideja sa zamrzavanjem :headbang: , i to ćemo probati!
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od boki 66 » pre 12 godine

    Dudo najlakse ti je ako stavis u djevdjir i ispires u njemu, nista ne otpada ,a i ono sto se malo raspadne nema gde ,samo ga kasnije prikupis.Ako hocete ja cu sad staviti u zamrzivac jer imam za tri dana , pa cu vam javiti kako izgleda kad se odledi :)
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • klasicna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od klasicna » pre 12 godine

    Napravi ja nesto....za prvi put nije ispalo lose :skakutalo: ....pomesala sam sir i ljutenicu za fil.... a sejtan sam prvih par puta ispirala u vangli i onda sam na kadi(po dudinom :D )...uzela onu veliku cediljku i polako pustala vodu i ispirala....mislim da je to jednostavnije,nema odlivanja i brze ide.... eto :roll:
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od boki 66 » pre 12 godine

    kako ti se svidja ukus?
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • klasicna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od klasicna » pre 12 godine

    Pa po meni je skroz super i odlicna stvar :D ....samo moram da priznam nisam imala kvasca :oops: ....ali mislim da je i ovako dobro i ovako se plasim UH :D :roll:

    Koliko ima sam po sebi sejtan UH?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso

    od dudank » pre 12 godine

    Ako je dobro ispran, prosečna vrednost je 5 g UH u 100 g svežeg (odnosi se na onaj dobro oceđen). :)

    Meni ne vredi trik s cediljkom i đevđirom, česma mi je u lošem položaju i ne mogu da podmetnem direktno pod vodu. :(
  • mirkaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 217
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH

    od mirkaa » pre 12 godine

    I dalje nisam sigurna da li mi je tehnika ispiranja najbolja :) (radila je i kada, i cjediljka...) ali uspjelo je. Lepinjica onako bas vazdusasta, mozda pomalo gumenasta, ali s obzirom da nisam cekala da se ohladi - super je.
    Od bezglutenske ishrane do 95% gluten :16: neka mi je bog na pomoci :D
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH

    od boki 66 » pre 12 godine

    mirkaa napisao:
    Od bezglutenske ishrane do 95% gluten :16: neka mi je bog na pomoci :D

    cekala da sam da cujem reakcije i bas sam to pomislila :16:
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH

    od dudank » pre 12 godine

    Sledeći put ubaci u mašinu na centrifugu, Mirka. :16:
  • mirkaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 217
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH

    od mirkaa » pre 12 godine

    da znas da sam smisljala u sta bi stavila - mozda u masinu za sudje u cjediljki ili u gazi?
  • Fimka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH

    od Fimka » pre 12 godine

    Da li neko može da mi kaže, da li sejtan mogu da jedem na proteinski dan? Sad ste me zaintrigirale, baš bih da probam :)
    Lepa žena je dobra samo nedelju dana, dobra žena je lepa ceo život
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Sejtan - zamena za meso, hleb bez UH

    od dudank » pre 12 godine

    Koliko znam pravila UN, mogla bi, ali ne bi smela da ga kombinuješ s drugim proteinima, e sad, koliko ti se isplati da žrtvuješ zbog njega nešto mesno ili mlečno... :neznalica: Bio bi super za nekog ko kombinuje post i unku, ali opet, ti najbolje znaš šta ti se jede. :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju