Recepti za svaki dan
  • Da li želite na forumu i recepte koji imaju visoke kcal vrednosti?

    Glasanje se završava pre 16 godine

    DA
    5
    56%
    NE
    4
    44%
     
    Ukupno glasova: 9
  • mica258
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 19
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Recepti za svaki dan

    od mica258 » pre 14 godine

    Rolat od mlevenog mesa i jaja

    Napomena: nisam ga dugo pravila, tako da ne mogu da se setim kolicine

    Kora: mleveno meso, 1-2 svezih jaja (u zavisnosti od kolicine mesa 0,5 ili 1 kg), manja glavica izrendanog crnog luka, malo prezle (da se dobije kompaktna masa), zacini po zelji (so, biber, vegeta). Sve sastojke umesiti. Parce folije podmazati uljem, uzeti deo pripremljene mase i razviti do debljine 0.5-1 cm. Duzina zavisi od posude u kojoj se pece.

    Punjenje: kuvana jaja, kajmak i sir (trapist ili neki slican), prsuta (u ndeostatku moze da posluzi i sunka ili neka salama).

    Na pripremljenu koru, staviti kajmak (na polovinu), zatim po duzini staviti kuvana jaja (1 traka jaja, i to na polovini namazane kore), na jaja staviti naseckanu prsutu i izrendan sir). Sve to urolati, i fino umotatati folijom. Peci 30-40 minuta na maskimalnoj temperaturi.

    Evo jos jednog recepta koji ja obozavam, a idealan je ako vam preostane makarona od prethodnog dana ili od rucka...

    Ja sam ga osmislila pa cu ga nazvati Micini zapeceni makaroni
    Vatrostalnu ciniju premazati uljem i dodati polovinu skuvanih i zacinjenih makarona, zatim dodati sitno seckanu salamu po izboru i nesto dimljeno (slanina, prsuta ili sta vec imate kod kuce) da pokrije makarone. Preko toga narendati sir Karavan ili neki drugi dimljeni (ako nemate, dobar je i trapist) pa dodati ostatak makarona. Na vrh dodati jos malo salame i prsute ili slanine i opet narendan sir.
    Umutiti kiselu pavlaku, jaje, jogurt i malo mleka i dodati malo vegete i origana ili bosiljka i zaltii makarone.
    Zapeci na maksimalnoj tempertauri 20-30 minuta.
    Za 6 dana, 2 kg manje...
    22. dan, jos 1.5 kg manje
    32. dan. 1 kg manje; do cilja jos samo o.5 kg
    37. dan, jos 1 kg manje... i dijeta gotova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju