Moji UN recepti
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Ahahahpa zaista stasno.. A toliko je divnih recepata sigurno..pa ja cu pisati a vi uzivajte, i spremajte..dakle..

    Proteinski dan
    Omlet primavera


    Kolicina zavisi od vasih zelja..ja sam samo zarucak zelela to tako da..
    Dva jaja
    Spanac,smrznut
    Sampinjoni
    Ljubicasti luk,polovina
    Beli luk,
    Zagrejati ulje i staviti sitno naseckan beli luk,dodati pet sest kupica spanaca..smrznutog jer se i onako na tavi topi i dinsta u toj vodici da ne treba dodavati,malo prodinstati..voda ispari..spanac pomeriti sa stane i staviti sampinjone koje prethodno isecete i poprskate sa limunom.. Prskaju se sa limunom da ne pustaju vodu i postanu onako spuzvasti,plus limun izvuce najbolje iz njih.. Dodati na tavu sampinjone,naseckan luk..i kapljicu ulja..malo dinstati,razmutiti jaja posoliti i staviti u tavicu..lepo sve sjediniti..i prema ukusu peci..posluziti kao palacinku,prekrivenu svezim na kolute naseckanim paradajzom i dva tri mlada luka..salata od celera..i parce punozrnatog hleba.. Predivan prezdrav obrok..

    Salata od celera,ssavrsena kao prilog za sve dane..
    Celer oljustit,naribati..posoliti i malo sirceta ili belog balzamicnog sirceta..

    Uzivajte
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • Fea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Fea » pre 11 godine

    Moze li recept za skrobni dan?
    Nesto brzo ,ukusno i jednostavno :)
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Ja bre Fea, mozes misliti moju srecu kad mi se zanarandzastio ovaj post rekoh evo ga..recept..jer apelujem na sve da dele recepte..kad ono.. Hmm.. Pa koliko brzo? Krompir i gulas od sampinjona,max sve pola sata..o
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • Fea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Fea » pre 11 godine

    eheheheh

    ja sam bas sada listala temu i kopirala sebi recepte da istampam :)
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Nadam se da ces uzivati u klopici..stavis i neki svoj pecat zacine i malo ljubavi i voila..divan obrok,pisi recepte..da uzivamo i mi u tvojim delicijama..:-)
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • Fea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Fea » pre 11 godine

    Nasla sam ovaj recept
    pisalo d aje za UN dijetu, valjda VOCNI DAN???

    1. Jabuke ogulimo, izdubimo im sredinu, i skuvamo u pola litre vode, u koju smo dodali malo secera i limunovog soka. Nakon 10 minuta ih izvadimo i ocedimo.

    2. Mlevene orahe pomesamo sa 1 kasikom secera i prelijemo mlekom.
    Tom smesom napunimo jabuke.

    3. skuvamo puding razmutimo sa vanilin secerom u decilitru vode. Puding kuvamo u vodi u kojoj su se kuvale jabuke, doks e smesa ne zgusne 5 do 10 minuta. Kada se skuva izlijemo na jabuke.


    JA BIH PRAVILA OVO SAMO BEZ STAVKE 3 :)
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Ili sa trojkom za uh dan za veceru,a bez stavke tri i mleka gana obozava za vocni dan..ja nikako da probam,jer sad imam sistem za vocni tj vitaminski dan voce samo do jedan sat,tj do 13h..posle neke povrtne corbice ili grill povrce bez grama ulja naravno.l
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • Fea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Fea » pre 11 godine

    Ja jedva cekam vocni dan, da probam to napraviti,
    i ja cu bez stavke 3 i mleka :)
  • Fea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Fea » pre 11 godine

    Ovo sam jela kod drugarice, bilo je bas ukusno.
    Pa da vas pitam , je l zna neko u koji to dan spada?
    Naravno ja bih smanjila kolicine, POGOTOVO ulja i piva....


    100gr lanenog semena
    100 gr pecenog suncokreta
    100 gr susama
    3 dl ul;ja
    3 dl piva
    so
    2 praska za pecivo
    integralno brasno (oko 1kg)
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Mislim da uz regulisane kolicine mozes pojesti kao uh rucak ili veceru..npr..
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Evo jos jedan ukusni predlog za..

    Skrobni dan..

    Zeleni pire i curry gulas od sampinjona

    Zeleni pire
    Malo vise od kg mladog krompira,pola kg smrznutog spanaca,beli luk,maslinovo ulje..
    Krompir oljustimo,operemo dobro i rasecemo na ne tako male kocke,tj komadice..skuvamo..za to vreme vrceu spanaca ukuvamo na malo vode i ulja..napravice se spanac pire..dodamo beli luk i so..i dodamo skuvanom krompiru..zacinimo mus.orahcicem i biberom.. Dodamo soli po zelji..

    Curry gulas

    Iseckamo crni luk,izdinstamo ga na kasicici ulja,dodamo sampinjone..ili pecurke po zelji..ja sampinjone uvek kad ih naseckam na listice deblje ili cetvrtine poprskam sa limunom,negde sam to procitala i preukusni su..dodamo ihna luk,promesamo par minuta..dinstamo jos par..biber,so dodati po zelji i na kraju malo currya..

    Prijatno
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • Alisa_GG
    Amater
    Amater
    Postovi: 191
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Alisa_GG » pre 10 godine

    PROTEINSKI DAN
    Tikvice iz rerne sa mesom
    Sastojci: 5 srednjih tikvica 200gr mlevene curetine, 200gr mlevene junetine, 2 crvena luka, 2 crna luka, 1 cen belog luka , 2 srednje sargarepe, biber, vegeta, so, kari, malo svinjske masti recimo 2 kasikice kafene

    U serpici udinstati sitno iseckan crni i crveni luk na jednoj kasikici masti pa dodati izrendane sargarepe dodati kasikicu vegete malo soli kasikicu bibera i pola kasikice karija, dodati meso i beli luk i pola case vode.. i dinstati oko 15-20min za to vreme oljustiti tikvice preseci na pola i izdubiti da se dobiju camcici :) usoliti tikvice pripremljene sa svih strana i kad bude gotovo meso napuniti ih sa smesom i poredjati u vatrostalnu posudu prethodno namazati sa jednom kasicicom masti i sa poklopcem staviti u rernu na 200 stepeni na 15-20 min pred kraj odklopiti i na 250 stepeni peci jos 5-10 min i gotov rucak.

    Po jednoj porciji ima otprilike 350kcal

    Veoma je sito ja sam pojela dve punjene tikvice za rucak bez hleba i bez salate i bas sam se najela
  • nkt
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Moji UN recepti

    od nkt » pre 10 godine

    KUVANI ĐEVREK

    1 mali kvasac
    1/2l vode
    1kg brašna (moja kombinacija je: malo crnog brašna, malo integralnog, malo raženog, malo pšeničnog)
    2dcl ulja
    3 kašičice soli
    2 kašike šećera
    susam, kim

    Umesiti testo (sve sem susama i kima) i ostaviti da odstoji 15-20 min. Od testa kidati komadiće i praviti đevreke debljine 1,5 prsta. Za kuvanje koristiti veliku plitku šerpu. Đevreke spuštati u proključalu vodu i kad isplivaju na površinu izvaditi ih.
    Kuvane đevreke ređati u podmazan pleh (ja stavljam na papir za pečenje, pa ne moram da podmazujem ničim), posuti susamom i kimom i peći na 270-300° dok ne porumene.

    Uz đevrek odlična je paradajz salata: ukusno je i dugo me drži sitom.
    06.06.2017. 88kg
  • vanda
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 39
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Moji UN recepti

    od vanda » pre 10 godine

    Evo od mene jedan NEUTRALAN recept za svaki dan (P,S,UH) kao dodatak glavnom jelu

    ŠAMBLI

    1 kg. blitve
    šampinjoni ili neke druge gljive - količina po želji
    2-3 čena belog luka
    malo maslinovog ulja
    bosiljak
    so, biber
    supena kašika pečenog susama

    Blitvu samo preliti ključalom vodom i ostaviti tako par minuta, pa procediti.
    Šampinjone malo prodinstati na vodi i dodati u blitvu.
    Preko toga iseckati beli luk.
    Napraviti marinadu od malo masl. ulja, seckanog bosiljka, bibera i soli,
    pa to preliti preko blitve.
    Odgore posuti susamom
    31.07.- 07.08. Kefir-jabuka: - [color=#BF0000]85[/color]kg -[color=#BF0000] 81[/color]kg

    UNko:

    07.08. -[color=#BF0000]81[/color]kg.

    06.09. -[color=#BF0000]78[/color]kg.
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 10 godine

    Ljudi divnoooo da pisete recepte..mojoj sreci nema kraja! Hvalaaaaa!
    Evo jos jednog predloga neutralnog obroka..pa odaberite..vitaminski ili neki drugi dan..dobro je..

    Slatki kupus..
    Glavicu kupusa izrendati i dodati na dinstani luk i sargarepu.. Dodati malo paradajza,iz flase..ili salsu..ili svez..malo belog luka..zacine ko kakve voli..i prodinstati..mmm uzivancija..


    Skrobni dan ili bez krompira neutralno..

    Corbica od tikve
    Prodinstati luk,izrendati sargarepu i krompir..dodati tikvu..prokuvati..cekati da malo voda ispari..i dodati malo soli,malo zacina,,ja volim celer,persun..muskatni orah..mmmmm:-)
    Odokativno ostavie vode da ne bude pre gusto posle pasiranja..ali opet da bude krem..ispasirati,sipati u tanjir,dodati prepecena semena tikve i kapljicu tikvinog ulja..divota sa velikim D!
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju