Moji UN recepti
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 9 godine

    mesecima me nema a vi nista..kuku..n odmah imam recept za jedan zdrav beskvasni hleb.. svako ko je probao,ma da ne piskaram probajte pacete videti..
    dok sam zivela u sloveniji koristila sam brasno pire,ovde sam istrazila i to je spelta..medjutim..mozete koristiti heljdu,graham..mesano..dakle

    beskvasni hleb za ocajne domacice (kakva sam i sama bar testa sto se tice)
    1 kg speltinog brasna
    1l kisele vode (mivela mg npr..)
    1 kasicica sode bikarbone
    1 kasicica morske soli
    1 kasika ulja po izboru (maslinovo,bundevino,laneno)
    po izboru semena (lan,susam,kim,suncokret,bundeva..)
    p.s ja licno stavim svakakva semena,stavim par badema i oraha takodje..kad stignem kad imam..kako god..

    u vecu posudu stavute brasno,so,semena,,sodu bik..vodu..ulje..testo je gusce od palacinkinog..slicnoonom za ustipke..nezno promesajte sa kasikom,varjacom..ugrejte rernu na 200 c i pecite oko 1h..minut dva gore dole nece skoditi..probajte cackalicom da busnete i to je to..umotajte gotov hleb u krbu blago poprskanu vodom i uzivajte u hlebu koji u papiroj vreci meni stoji i do osam dana..
    ja licno pravim taj hleb od cetvrtine mere jer mi je to i vise nego dovoljno za ciklus od 4 dana u mojoj un dijeti..uzivajte..
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju