Moji UN recepti
  • BlackMaja
    Amater
    Amater
    Postovi: 443
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Moji UN recepti

    od BlackMaja » pre 13 godine

    PROTEINSKI DAN

    Paprike punjene tunjevinom

    Potrebno:
    5 svezih paprika
    2 konzerve tunjevine
    2 paradajza
    malo bibera

    Priprema:
    4 paprike oprati i preseci po duzini. Ocisti od semenki i zilica.
    Paradajz, jednu preostalu papriku iseckati na kockike i dodati u prethodno iscedjenu tunjevinu, dodati malo bibera. Sa pripremljenim filom puniti sveze paprike. Moze da se rucka odma ili nakon hladjenja u frizideru.
    Ukoliko neko voli pecene paprike onda ih prvo ispeci u rerni, ocistiti, oljustiti. Nakon toga procedura je ista.



    PROTEINSKI DAN

    Paprike punjene sirom

    Potrebno:
    6 paprika
    komad sira
    1 cen belog luka
    1 kasika persuna

    Priprema:
    Ispeci paprike u rerni. Nakon hladjenja oljustiti im kozicu.
    Zgnjeciti sir viljuskom i dodati sitno iseckani beli luk i persun. Napuniti paprike. Staviti sve to u rernu na par minuta da se malo zapece a onda servirati uz sos od paradajza.



    PROTEINSKI DAN


    Salata od pecene paprike

    Potrebno:
    1kg pecene crvene paprike
    700g kiselih krastavaca
    200g pavlake

    Priprema:
    Papriku sitno iseckati i ostaviti da se ocedi.
    Na dno cinije staviti deo paprike, pa premazati malo pavlakom. Pa opet paprika, pavlaka, krastavcim pavlaka dok se ne utrosi sve...


    PROTEINSKI DAN

    Grcka Musaka

    Potrebno:
    4 plava patlidzana
    500g mlevenog mesa
    2 glavice crnog luka
    500ml soka od paradajza
    1 kasika maslinovog ulja
    origano

    Priprema:
    Oprati patlidzan, iseci na kolutove, posoliti i ocediti od soka koji ce pustilti. Tako pripremljen patlidzan kratko izgrilovati. Crni luk sitno iseckati i prodinstati na maslinovom ulju. Zatim dodati mleveno meso, posoliti i dinstati sve dok meso ne promeni boju. Zaciniti, preliti sokom od paradajza, promesati i kuvati dok sva tecnot ne ispari.
    Kolutove patlidzana poredjati u nauljenu posudu, dodati meso.
    Musaku staviti u zagrejanu rernu i peci na 200stepeni oko 40 min.


    PROTEINSKI DAN

    Grcka Musaka

    Potrebno:
    500g belog mesa
    100g tikvica
    100g karfiola
    40g sampinjona
    so
    biber
    kupus salata

    Priprema:
    Sampinjone i karfiol kratko probariti u slanoj vodi i ostaviti da se ocedi. Tikvice iseci na kolutove, meso probariti i iseci na manje snicle i posoliti. Poredjati u tepsiju koolutove tikvica i meso, posuti karfion i sampinjone, zabiberiti i peci. Jesti uz kupus salatu :wink:
    Slika
  • Forzicija2005
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Forzicija2005 » pre 13 godine

    Proteinski dan


    Pileći file

    1 pileći file (veličina po ukusu)
    malo ulja


    Način pripreme: Pileći file posoliti,povegetiti po želji i staviti u nauljenu vatrostalnu posudu,peći u rerni pokriveno folijom.Pred kraj pečenja skinuti foliju i vratiti još 2-3 minute u rernu.
    Prilog po želji šta se već smije na proteinski dan..Prijatno.. :)
    Poslednja izmena od Forzicija2005 u 27 Feb 2011, 10:04, izmenjeno 3 puta ukupno.
    Čovjek je sam sebi najbolji prijatelj
  • killahbabe86
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od killahbabe86 » pre 12 godine

    Mozda je bolje file staviti u kesu za pecenje zajedno sa zacinima, i eventualno malo vode dodati, izbegne se ulje, a i dalje je suuupeeer socno,uopste belo meso ne bude suvo! Probajte! :)

    A evo i ovde da postavim recept za jednostavan, jeftin, i pre svega preukusan kolacic za UH dan!

    Jogurtov kolac:
    Sastojci:
    1 casa jogurta
    1 casa secera
    2 case brasna
    1 casa ulja
    1 prasak za pecivo
    1 vanilin secer
    3 jaja

    Priprema: Sve sastojke osim belanaca izmutiti zajedno, belance posebno, onda te dve smese sjediniti i lagano mesati(ne mutiti mixerom!)! Izliti u pleh, dodati unutra sastojke po zelji( kockice cokolade za kuvanje, i visnje su moj izbor, ali mozete staviti sta god pozelite-orahe, bademe, neko drugo voce-izbor je slobodan! ) Peci na 185 stepeni 20ak minuta! Bon Appetit!
  • leptir
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od leptir » pre 12 godine

    Posle svih ovih dana, 91,naspremala sam se svega, izmisljala, prepisivala, probala...bilo je i onih recepata koje sam jednom probala jer mi se nisu dopali, a bilo je i onih koje i dan danas spremam...
    Evo nekih mojih najomiljenijih koji su se cesto nalazili u mojoj dijeti.
    Recepti za UH dan
    DINSTANO POVRCE SA MAKARONAMA
    Izdinstati sa malo vode, grasak, boraniju, seckanu papriku crvenu i zelenu na trake, sargarepu, zelen i jos svasta od povrca sta volite.Pustite da se zapece malkice, da se dobiju one pege po povrcu, mozete zaliti sa malo paradajza, dodati, bosiljak, malo vegete, bibera.
    Obariti makarone i sluziti prelivene ovim prelivom od povrca


    SHPAGETE SA SHAMPINJONIMA
    Izdinstati na kasiki ulja glavicu crnog luka, dodati shampinjone iseckane na komade, dodati malo belog luka, bibera i vegete.Dinstati sa jos malo vode dok se pecurke ne skuvaju.
    Obariti shpagete i preliti ovim pecurkama


    PIZZA SA POVRCEM
    Zapeci testo za pizzu u rerni, preko testa iseckati paradajz, pariku na kolutice, obarene tikvice isecene na kockice, posuti origanom ili bosiljkom i staviti u rernu da se pece.


    Recepti za proteinski dan

    PUNJENI SHAMPINJONI
    Uzeti malo krupnije shampinjone, izvaditi drske i sotaviti "sesire" sa strane.
    Belo meso pilece iseci na kockice, dodati drske od pecuraka isecene na kockice, malo bibera, vegete, karija i sve izdinstati sa malo vode.
    Puniti "sesire" pecuraka sa ovom smesom i zapeci u mikrotalasnoj ili u rerni, meni je lepse u rerni.
    Sluziti uz salatu po zelji, meni nekako paradajz salata najvise legla uz ovo.


    GRILOVANO POVRCE UZ BELO MESO
    Uveci pleh staviti belo meso iseceno na trake, izmedju poredjati shampinjone, svezu papriku, paradajz isecen popreko na pola, patlidzan isecen na listove, tikvice isecene na kolutove, sve zaciniti po zelji i peci u rerni ili ako imate gril u rerni onda grilovati.
    Moze se zaliti sa kojom kapkom ulja, ali ne mora...
    Ovim sam se odusevljavala.


    SATARAS
    Zelenu ili crvenu papriku iseci na komadice, dinstati je na malo ulja, dodati paradajz isecen na
    kockice, zaciniti po zelji...kada ispari voda iz povrca dodati tri izmucena cela jajeta.
    Jelo je mnogo ukusno, moze se sluziti salata od povrca istog koje je u jelu.


    Recepti za skrobni dan

    PIRINAC ZAPECEN U RERNI
    Obariti pirinac.
    Na malo ulja izdinstati glavicu luka.Kada luk porumeni iskljuciti i pomesati sa pirindzom, dodati bibera, malo vegete i seckan list od persuna.
    Zapeci u rerni.
    Sliziti uz salatu po zelji.


    CHUSHPAJIZ OD KROMPIRA
    Oljustiti i iseci na kolutice krompir, dodati malo vegete, bibera i lovor list, kasiku ulja i naliti vodom da tek pokrije krompir.Kuvati najakoj vatri da se krompir skuva.Mesati ga cesto, tada on pusta skrob koji zgusne deo ovog jela i bude bas fino.
    Sluzi se uz paradajz salatu, kupus salatu ili neku drugu po zelji.
    U zivotu ne cekaj da prodje oluja, uci ples na kisi
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Moji UN recepti

    od lasata » pre 12 godine

    DINSTANO POVRCE SA MAKARONAMA
    Izdinstati sa malo vode, grasak, boraniju, seckanu papriku crvenu i zelenu na trake, sargarepu, zelen i jos svasta od povrca sta volite.Pustite da se zapece malkice, da se dobiju one pege po povrcu, mozete zaliti sa malo paradajza, dodati, bosiljak, malo vegete, bibera.
    Obariti makarone i sluziti prelivene ovim prelivom od povrca

    Nikako ne mozes da spojis testeninu sa graskom i boranijom koje su skrobno povrce... Ostalo neutralno povrce je OK... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • adrian
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Moji UN recepti

    od adrian » pre 12 godine

    S obzirom da su sad aktuelne domaće kisele salate.imam jedno pitanje? Jel smijem jesti kisele krastavce il turšiju svaki dan za salatu,s obzirom da pri spravljanju istih ide i šećera.Mislim kad se spremaju za kiseliti.Ovo pitam jer imam namjeru ponovo početi sa un dijetom. :?
    Moja porodica je moja oaza mira!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Moji UN recepti

    od lasata » pre 12 godine

    Sa tursijom definitivno ne bi trebalo preterivati obzirom na secer a i na povecu kolicinu soli... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Dobar Komad :-)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 80
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Dobar Komad :-) » pre 12 godine

    PROTEINSKI DAN

    JUNECA CORBA SA POVRCEM

    Sastojci: (za 4 osobe)

    -juneca rebra (mesnata) 3-4 parceta
    -dve sargarepe
    -glavica crnog luka
    -pola manje glavice karfiola
    -oko 150g bundeve
    -mleveno laneno seme

    Iseckati sitno luk i staviti da se blago proprzi na kasici maslinovog ulja,kad se proprzi dodati sargarepu isecenu na kolutice i komadice mesa,naliti vodom da ogrezne i ostaviti da se krcka uz povremeno dolivanje vode.
    Kadse ukrcka,posle nekih sat vremena,izvaditi meso na tanjir,a u serpu staviti iseckan karfiol i bundevu,naliti vode i pustiti 20-ak min da kuva.Kad bundeva i karfiol omeknu,sastojke u serpi izgnjeciti alatkom za gnjecenje krompira.Mesu izvuci kosti,iseckati ga na kockice i dodati u serpu.Posoliti i pobiberiti corbu,po ukusu moze i vegeta!Naliti i pustiti da prokuva,dodati kasiku lanenog semena i skinuti sa vatre.
    PRIJATNO!!
  • micica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od micica » pre 12 godine

    umutis mikserom 500 ml vrhnja za slag da bude cvrsto i dodas 410 ml milerama, ja uzimam onaj sa 30%mm, al to ne mutis mikserom vec lagano kasikom i to ti je krama, ja ne dodajem secer, dovoljno je slatko.
    e sad ja na dno kalupa redam piskote, malo pokvasene u mleku, al bas malo, pa pola kreme, pa opet piskote i ostatak kreme, odozgo stavim voce, najcesce jagode i prelijem onim crvenim prelivom za torte, a ti mozes voce i u sredinu.
    probaj, preukusna je, lagana i osvjezavajuca
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 12 godine

    evo,i od mene jednog zanimljivog recepta..dok nisam pocela sa UN rezimom ishrane,nisam mogla zamisliti svoj zivot bez mesa..a sada..ma ja sam odusevljena sobom..ahahha evo recepta fantasticnog (a bez mesa hmm..) :

    SKROBNI DAN (PREDLOG ZA RUCAK,meni je ostalo i za veceru)

    POTREBNO:
    dve sake basmati aromaticnog riza,
    praziluk,
    crvena paprika,
    prstohvat soli,
    mala konzerva VALFRUTA mesavina za mediteransku salatu.(na pari kuvan kukuruz,zelene i crne masline,i grasak)120g;

    na zagrejanom tiganju, na kasicici maslinovog ulja prosprziti praziluk seckan na kolutice..dodati na trakice narezani crvenu papriku..dok se to polako proprzi za to vreme skuvati riz..koji se kuva oko 20 min..ja vise volim ''al dente''..ne treba dosta prziti luk i papriku..riz proprati kada se skuva..i resetastom kasikom dodati,mesavini luka i paprike..po zelji jos malo posoliti,i na vrh prosuti konzervu mesavine za mediteransku salatu..jesti uz paradajz salatu..

    p.s ja sam paradajz narezala na kriske i samo malo posolila sa solnim cvetom..
    probajte fenomenalno je..bon apetit :skakutalo:


    RECEPT ZA UH DAN


    KINESKI REZANCI SA POVRCEM I LIMUNOM

    potrebno je:
    jedan blok kineskih rezanca
    crvena paprika
    brokoli
    beli luk
    sampinjoni
    tikvice (po mogucstvu mlade)

    u kipucu vodu ubaciti naseckan i ociscen brokoli,kada se skuva ocediti i na tiganju gde ste vec proprzili grubo seckan beli luk dodati brokoli..hitro proprziti i staviti u neku cinijicu gde cete viljuckom grubo izgnjeciti brokoli i luk..dok ne dobijete neku vrstu grubog pirea..
    na tiganju gde ste przili brokoli dati tikvice,3 min zatim papriku i na kraju sampinjone,nacediti limun..na hitro popeci malo to dok sampinjoni ne omeksaju..jedno 5 min..skloniit sa vatre.
    u kupucoj vodi skuvati jedan blok kineskih rezanaca..2 min kuvati i ocediti..dodati ih u tiganj,povrcu i dodati brokoli..promesati malo posoliti po ukusu,dodati i limun..jesti uz zelenu salatu..prijatno
    p.s mogu i spageti umesto rezanaca..
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • ninaana
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 508
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Moji UN recepti

    od ninaana » pre 12 godine

    Idealan obrok za uh dan :)
    Pasta plante
    Sastojci
    600 g barene testenine
    2 kašike maslinovog ulja
    100 g šargarepe
    100 g praziluka
    100 g paprike babure
    150 g šampinjona
    200 g paradajz pelata
    200 ml soka od paradajza
    biber
    so

    Priprema
    Na maslinovom ulju propržiti praziluk isečen na kolutove, šargarepu isečenu na štapiće, papriku na rezance i šampinjone isečene na četvrtine. Dodati paradajz pelat, barenu testeninu i naliti sokom od paradajza. Dodati začine i servirati po želji.
    Termički tretirani proizvodi od paradajza, kao što je sok od paradajza, pasta ili paradajz pelat, preporučuju se u ishrani zbog toga što ćelijske membrane plodova paradajza pucaju na povišenoj temperaturi, pa se moćni antioskidant likopen iz ćelija lakše oslobađa i organizam ga lakše iskorišćava.
    nekad sa 127 na 90, a  sada :(
  • erkan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od erkan » pre 11 godine

    uh dan

    BUREK


    1 pak kora za pitu ili kore od heljde
    2,5dl vode
    1kk ulja
    prstohvat soli
    sve prokuvati i polivati kore
    ko voli moze ubaciti pecurke,luk ili praziluk.
  • Suzana Bataja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moji UN recepti

    od Suzana Bataja » pre 11 godine

    Zdravo svima!
    Jel ima negde neka tabela o neutralnom povrcu :/
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    I ja bih to isto zelela da znam..jer me zanimaju tikvice i patlidzan..kako i sa cime se mogu kombinovati..pa ako neko zna..hvala :D
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Moji UN recepti

    od bebe » pre 11 godine

    Nikoga ne zanimamo,ahahah..evo par receptica pa ako neko naleti..jako ukusno i malo drugacije..

    Skrobni dan
    Palenta sa pecurkama
    Iseckati luk i proprziti na kasicici ulja,dodati sampinjone i preliti vrucom vodom koja je vec odmerena i odgovarajuca kolicini palente koju zelite spremiti.. U svakom sl,mozete malo doliti..zaciniti sa malo soli,bibera,ja stavim i chillija malo i prokuvati onoliko casa koliko je potrebno palenti..par minuta obicno i sklniti sa strane i pustit da odstoji.. U kipucu vodu dodati malo belog luka i cvetice brokolija. Blansirati. Iscediti i lagano,na grubo izgnjeciti viljuskom da dobijete pesto.. Na tanjir staviti palentu,preko kasicicu brokolija i sluziti uz salatu po izboru. Ja sam zbog ukusa iskoristila paradajz,papriku i mladi crni luk..i zbog boja da ima malo svega..prijatno.


    Restovani krompir uz brokoli pire i tikvice sa zara

    Krompir skuvati po izboru,i izgnjecenog dodati dinstanom crnom luku..neko stavi papriku u prahu neko ne..po zelji zaciniti sa solju i biberom. Brokoli blansirati, kada je gotov iscedite i dodati malo belog luka,napraviti pire i sluziti uz tikvice sa zara prelivene aceto balsamicom,kao neku toplu salatu..malo motovilca pored i voila..divota.
    Druga varijacija je,krompir uz gulas od sampinjona..gulas kao gulas samo umesto mesa stavite sampinjone,pored kupus salata i eto jos jedne ideje..

    PROTEINSKI DAN

    Rosebef uz pikanti sataras

    rosebeef marinirati u malo ulja i biljnim zacinima po izboru. Ja sa, stavila ruzmarin,zalfiju,mentu..
    Popeci na teflonu. Pustit da meso odlezi. U drugoj posudi izdinstati mladi lukic,dodati papriku svih boja,tikvicu po zelji,narendanu sargarepu,malo dinstati,dodati svez ili pelati paradajz na kraju,malo bosiljka.ukrckati ne predugo.sluziti uz topli rosebeef. I saltu po izboru.

    Ko je rekao da je unka dosadna i monotona?!
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju