Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1
Moji UN buckurishi
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Moji UN buckurishi

    od Bakica » pre 7 godine

    Uglavnom sam pratila recepte drugih ali kad je postalo jednolichno pochinjem malo mashti da dajem na volju :D

    Kelj ili kupus sa krompirom
    Moja majka je ovako pravila kelj ali kako ja ovde ne mogu da nadjem kelj ja ovo pravim sa "kineskim" kupusom.
    Kelj se obari (zbog brzine ja to radim u pretis loncu).Dok se to bari izljushten i na kolutove isechen krompir takodje barim u vodi.
    U drugu sherpu stavi se malo ulja (kod UN dozvoljena supena kashika). Na ulju se isprzi ( al da ne pozuti) gomila belog luka (ja ga volim) . U originalnom receptu sad se tu doda jedna kashika brashna ali ja zbog UN to izbegavam i onda se ocedjen kelj/kupus sruchi na taj beli luk i promesha. Kad je krompir baren onako zajedno sa vodom ga sruchiti preko kelja/kupusa i promeshati .Doda se kashika vegete i bibera po volji (ja volim vishe) a zatim se doda seckani pershun ( moze i suvi). I to je to.Dosta je sito i ukusno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moji UN buckurishi

    od Bakica » pre 7 godine

    Sutra nam je vocni dan pa cu ovako neshto da smutim:
    Rendane jabuke cu pomeshati sa malo suvog grozdja. Dodacu masu koja mi je ostala posle cedjenja pomarandzi za sok kroz djevdjir. Tome cu dodati mlevene orahe i mozda neshto badema. Dodati i cimet i muskatni orashcic.To cu poredjati u pleh a odozgo staviti kolutove banane i mozda malo sechene krushke. To cu peci u rerni neko krace vreme. Zamrznute maline cu da prokuvam/proprzim ( bez shecera ) da dobjem kao neki sirup.Kad se "kolach" ohladi ovim sirupom cu ga preliti odozgo. Reci cu vam sutra kako je ispalo. :)
    PS Vocno - vocni kolach nije bio losh :) Jabuke se nisu mnogo osecale jer sam ih izmlela u blenderu (mrzelo me da rendam) i kad su se pomeshale sa orasima i "zachinima" doshlo neshto ko plazma torta ali bez keksa :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Hewsinak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Moji UN buckurishi

    od Hewsinak » pre 6 godine

    I like to read the comments of everyone very much.
Odgovori 3 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju