Odgovori 14 postova Stranica 1 od 1
Moj omiljeni recept / jelo je...
  • Karolj

    Moj omiljeni recept / jelo je...

    od Karolj » pre 16 godine

    Šta najviče volite da jedete / spremate, napišite koji recept, ili pak recept vašeg omiljenog jela.

    Eve ja:

    1 ) Domaći sladoled


    Napravite sami dobar domaći sladoled za samo nekoliko minuta.

    Potrebno je:

    - 7 celih jaja
    - 200 gr šećera
    - 200 gr šlaga
    - 1 čaša od jogurta mleka
    - 1 pavlaka sa crvenim poklopcem ( masnija pavlaka )
    - 3 vanil šećera

    Priprema:

    Umutiti 7 belanaca, kada umutite sneg od belanca, dodati jedan po jedan 7 žumanaca, zatim 200 gr šećera, i sve to umutiti. Nakon toga ubaciti pavlaku i 3 vanil šećera.
    U posebnu činiju umutiti 200 šlaga sa 1 čašom od jogurta mleka.
    Umućen šlag ubaciti u predhodno umučenu smesu, sve još jednom izmiksati i staviti da se ohladi

    Po želji možete staviti i rendanu čokoladu, smrznuto ili sveže sitno iseckano voće.

    ( moram naglasiti da je sladoled sa rendanom čokoladom ( kao staciatella ) , smrznutim voćem i inače sa voćem nije tako ukusam, najbolji je prazan, bez ikakvih sastojaka! Uverite se sami!!! Kombinujte dodatne sastojke po ukusu i vašoj volji i želji! )



    Pa, šta još reći osim PRIJATNO!
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Evo još jedan extra recept od mene:

    2 ) Proja

    Potrebno je:

    - 3 šoljice brašna
    - 3 ~ // ~ kukuruznog griza ili palente
    - 3 ~ // ~ mleka
    - 2 ~ // ~ ulja
    - 3 cela jajeta ( prvo umutite belanca pa dodajete žumanca )
    - 1 prašak za pecivo

    Priprema:

    Umutite belanca, kada dobijete sneg, dodajete belanca pa sve ostale sastojke i pomešajte.
    U uljem namazan pleh ubacite smesu i pecite na temperaturi od 200 * C oko pola sata.

    Po želji u ovu gotovu smesu možete staviti ( naravno pre pečenja ) i sitno iseckane viršle ili salamu ili kisele krastavce / kornišone, stvar je vaše mašte.



    Prijatno!
  • Kala
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Kala » pre 16 godine

    Moji recepti su MNOGO kaloricni tako da ne znam da li bi uopste bilo pametno da ih izlazem na ovom forumu jer ljudi muche muku sa skidanjem kilograma :11: tko da... :lol: ...
    Svet je lep kada SANJAmo...hehe..
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Pa valjda ćemo jednog lepod dana prestati sa ovim silnim dijetama, a šta onda Kalice...???
    Samo ti slobodno metni tu sve što imaš ( no ne baš sve ) ali... ponešto fino, bez obzira na te silne kalorije!!! :06: :11: :12: :sladoled: :10: :08: :pivo:
  • zoka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od zoka » pre 16 godine

    Kalice, duso
    potpuno se slazem sa Karoljom, posalji nam neku lepu tortu , znas da nam sleduje dva parcenceta :06: , moze npr. Milka ili Kinder, ili neka cokoladna....ma daj da citamo bar i da se sladimo dok citamo....i tako se sutra sladim vocem.
    pozziccc
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Imam ja i Kinder i Milku, adj* ću da metem ako nam Kale nema!!! :06:
  • Kala
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Kala » pre 16 godine

    Kinder torta(njami njam)

    Kora: 8 belanaca ulupati u sneg dodati 8 kašika šećera, 6 kašika brašna
    i pola kesice praška za pecivo.
    Pleh namazati, posuti brašnom i 200 grama pečenih lešnika prethodno iseckanih.
    Preko svega toga sipati masu od belanaca. Peći koru da dobije blago rumenu boju.
    Pečenu koru preručiti na tacnu tako što će lešnici doći gore.
    Takvu koru premazati sa eurokremom (oko 150 gr.)
    Fil: Pomešati prah od 2 pudinga od vanile, 3 kašike brašna. 3 kašike gustina.
    8 žumanaca umutiti sa 300 grama kristal šećera( ja stavim 250)
    Pomešati sa prahom od pudinga, brašna i gustina i sve to skuvati u 1 litar mleka.
    Dobijeni fil ostaviti da se ohladi. Umutiti 500 grama putera ili margarina ( ja uvek sa puterom)
    i 250 gr. šećera u prahu i 5 vanil šećera. To sve pomešati
    i dobro umutiti sa žutim filom kada se ohladi.
    Dobijenu masu podeliti na dva dela .
    Prvi deo ostaviti žut a u drugi dodati 100 grama rastopljene čokolade,Dobila su se dva fila.
    Posebno umutiti prema uputstvu 2 kesice šlag krema od vanile
    i 2 kesice šlag krema od čokolade.
    Dobili ste 4 fila.
    Na koru prvo ide žuti fil, pa fil od čokolade,pa šlag krem od vanile pa šlag krem od čokolade.
    Tortu ukrasiti prema svome nahođenju. Torta treba da odstoji u frižideru 1 dan.
    :06:
    Zoko,Karolj...ovo je moja omiljena torta..mada ima jos jedna...
    Svet je lep kada SANJAmo...hehe..
  • Kala
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Kala » pre 16 godine

    Svarcvald

    9 jaja
    300 gr šećera
    50 gr kakaoa
    100 gr mlevenog keksa
    60 gr mlevenih oraha
    1 kg slatke pavlake
    2 kašike gustina
    500 gr očišćenih višanja
    1 čašica višnjevače
    100 gr čokolade

    Pleh ili šerpu prečnika 25 do 30 cm podmažite uljem i stavite na dno papir za pečenje koji ste prethodno opkrojili. Odvojte žumanca od belanaca, pa žumanca dobro penasto umutite sa sećerom, tako da se šećer što je moguće više istopi. Umutite čvrst šne od belanaca pa ga dodajte žumancima neprestano miksirajući. Smanjite brzinu obrtaja na mikseru na najmanju, i polako dodajte prvo kakao, kada se on umuti orahe i tek na kraju keks. Masu brzo sipajte u pleh i stavite da se peče u rerni koju ste prethodno zagrejali na 225 stepeni. Kora se peče 40 minuta.

    fil I: Ocedite sok od višanja, a možete koristiti i kupovni sok, potrebno vam je oko 3 dl. Sa parkašika razmutite gustin, a preostali sok stavite na ringlu da provri. Tada ga sklonite sa vatre i umešajte razmućeni gustin. Mešajte par trenutaka dok se masa ne zgusne.

    fil II: Cvrsto umutite slatku pavlaku dodajući povremeno po malo višnjevače (vičnjevača nije obavezna)

    Slaganje torte:
    Koru isecite na tri dela. Prvi deo stavite na tanjir za torte, premažite polovinom crvenog fila, na njega naslažite polovinu višanja, a preko svega nanesite 4 cm debeo sloj šlaga. Zatim stavite srednji deo patispanja, i ponovite postupak. Na kraju stavite treći deo patišpanja. Tortu premažite preostalim šlagom. Koristite špric za ukrašavanje i pustite mašti na volju. Dekorišite sa nekoliko višanja i preko svega na široko rende narendajte čokoladu.

    P.S. jos jedna od omiljenih...
    Svet je lep kada SANJAmo...hehe..
  • Vanja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    Veliki narodni kuvar???

    od Vanja » pre 16 godine

    Ha, ha, ha kada je moj brat, (koji inace savrseno izgleda), video ovu stranicu sa receptima, pomislio da je da je zalutao na sajt VELIKOG NARODNOG KUVARA.
    A recepti su vam... stvarno, savrseni :12:
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Veliki narodni kuvar???

    od Milanche » pre 16 godine

    Cuj, i meni je ovo omiljena tema :07: - cesto svracam da ponovim gradivo!!! :10:
    Zene vole oficire
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Torta od banana i keksa

    Potrebne namirnice:
    6 banana (srednjih ili većih)
    300g mlevenog plazma keksa (1 pakovanje)
    1 jabuka
    1 limun
    150g mlečne čokolade i malo mleka

    Priprema:
    - u smešu se umute 4 banane (prvo njih promutite da postanu tečne), urenda se jedna jabuka i ubaci se sok od 1 limuna, zatim se sve pomeša sa mlevenim keksom da se lepo sjedini.
    - polovinu smeše ravučete po duguljastoj tačni (oval ili pravougaonik) onda stavite preostale dve banane uzduž, i onda stavite ostatak smeše na banane - sve treba da ima oblik rolata
    - rastopite 150g mlečne čokolade sa malo mleka i nanesete na ohlađenu tortu kao glazuru

    Ovaj recept je old news, jedino što u originalu se koristi i puter/ margarin i šećer, a u ovoj varijanti toga nema pa je zdravije i lepše. Mom mužu je to omiljena torta, a sad i klinac može da je jede pa je stalno pravim, jer se pravi za 15min.
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Koliko keksa ??? :D
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    khm... 300g
    nije baš dijetalno, ali nije ni nezdravo :oops:

    a moje omiljeno jelo:
    Meksički pirinač

    Potrebne namirnice:
    1 kesa smrznutog kukuruza šećerca
    pirinač - nepuna šolja od jogurta
    1 pavlaka (2ooml)
    200ml jogurta
    komad belog slanog sira
    komad kačkavalja

    Priprema:

    - obare se pirinač i kukuruz odvojeno (jer se pirinač kuva mnogo duže)
    - umešaju se pavlak, jogurt i so po želji
    - ubaci se u vatrostalni ili teflonski pleh ili činiju, isceđen pirinač i kukuruz i doda se krem od jogurta i pavlake i sve dobro promeša (činija ne sme biti preduboka, niti pleh skroz plitak, već da može da se napuni nekih 3cm)
    - na to se namrvi prvo sloj belog sira, pa se onda narenda kačkavalj da bi se napravila korica pri pečenju
    - peče se na 250 stepeni oko 35min. (zavisi kakva je rerna), gotovo je kada gore malo pobraoni korica
  • ceci
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 25
    Pridružio se: pre 16 godine

    od ceci » pre 16 godine

    SLANA LENJA PITA

    --------------------------------------------------------------------------------
    200 G MASTI umutiti sa 2 zumanceta i malo soli, 1,5 dl mleka u kojem je rasttopljeno parce kvasca, sa tim zamesiti 500g brasna. Podeliti u 2 jufke.
    FILOVI Plavi patlidzan oLJUSTITI, OBARITI, SAMLETI,prodinstati na luku, dodati 2 jajeta i 1 kiselo mleko
    MESO 400 g ml.mesa prodinstati na luku i dodati 2 jajeta
    SIR I SPANAC u 400 g sira dodati 200 g spanaca obarenog i prodinstanog
    Sve filove praviti na margarinu
    U tepsiju namazanu mascu i posutu brasnom prstima razviti 1.jufku, staviti fil, preko fila oklagijom razvucenu 2.jufku, izbosti viljuskom, peci na 200 dok ne porumeni
    Kao dekoraciju, premazati pavlakom i posuti rendanim kackavaljem
    Seci hladnu
Odgovori 14 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju