HRONO recepti
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: HRONO recepti

    od boki 66 » pre 11 godine

    Probacu ovaj cips od cvekle , sa kupusom nesto slicno pravila. Malo me zbunjuje ova kasika prezli :? u kombinaciji sa mesom.
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • macka555
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: HRONO recepti

    od macka555 » pre 11 godine

    boki 66 napisao:Probacu ovaj cips od cvekle , sa kupusom nesto slicno pravila. Malo me zbunjuje ova kasika prezli :? u kombinaciji sa mesom.



    Da, treba izbaciti prezle, a koristiti mleveni lan za posipanje.
  • jeti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: HRONO recepti

    od jeti » pre 11 godine

    zanima me vaše mišljenje:
    Da li je zdravo (zbog oksidacije ili neki drugi razlog) oprane pa oguljene šampinjone preko noći držati u frižideru?
    (zbog organizacije doručka radnim danima)
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: HRONO recepti

    od Luna85 » pre 8 godine

    Lela Bacvanski napisao:Našla sam recept za pitu koja mi treba, samo da pitam sta moze od ovoga da se izbaci da bi odgovarala dorucku, recimo. Deluje mi mnogo masno
    Pita od heljde

    Umutite masu (kao) za palačinke, ali sa heljdinim brašnom, ili pola heljdino, pola pšenično. Lepše je sa čistim heljdinim brašnom :)

    1/
    Potrebno je 15-ak, debljih nego uobičajeno, palačinki.
    (Lepo bi bilo da imate pleh istih dimenzija kao i tiganj, odnosno palačinke.)
    2/
    Fil od sira - najbolje 'švapskog' ili sličnog :
    500 gr sira,
    2 jaja,
    1 kisela pavlaka ,
    obareni spanać, zelje ili blitva (oko 500 gr ), seckan na krupnije komade,
    soli po potrebi.

    Sve sastojke sjediniti pre nego što počnu da se peku palačinke.
    I uključiti rernu na 200 stepeni.
    Palačinke peći 'na pola', tek da se uhvati korica - da mogu lepo da se prevrnu u pleh. Na vruću palačinku stavljati fil od sira i spanaća ... i tako redom.
    Poslednju palačinku ne filovati.
    Iseći pre pečenja na oblike kako vam odgovara, trouglaste, kao tortu, ili na kocke... romboide, svejedno.
    Staviti da se peče na 200 stepeni oko 15 minuta.
    Dok se peče, napravite preliv od :
    200 grama rendanog kačkavalja,
    1 žumanca i
    jedne manje šolje jogurta.
    5 minuta pre kraja, zalijte pitu sa prelivom, i nožem malo 'pomozite' prelivu da prodje u prethodno zasečene brazde ...
    Vratite u rernu da se i preliv zapeče - i neka stoji dok se rerna skoro ne ohladi.


    ovo je odlično jer sam razmišljala kako da napravim hrono heljdine kore a da ne moram da se maltretiram mnogo i ovo je savršen primer jer se peku palačinke od heljdinog brašna. Uglavnom ja to ne bih slagala jedno preko drugog i tako pekla već ispekla palačinku normalno, napunila filom i jela kao palačinku :) S tim da je fil ovde "jak". Dovoljan je sir samo jer ih ne bih pekla. Nikakvo zalivanje jogurtom ni žumancima ni kačkavaljem. I ta blitva mi se dopada ali je količina prevelika, recimo oko 100 gr blitve prethodno obarene pa pomešane sa tim sirom, da nadev bude već gotov termički i samo se pune palačinke. Ovo mi deluje bombastično dobro :) Umesto blitve može i pečena paprika ko je voli ili pečurke recimo, sitno seckana šunka takođe.
    Melisa šta misliš?
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: HRONO recepti

    od Luna85 » pre 8 godine

    Ovaj recept je izmenjen malo od originalnog "Natašine 5 minuta lepinjice" i zaslužuje da bude ovde jer je savršen, hvala narcisa

    Ja sam ih ovako pravila

    200 ml kiselog mleka
    400 ml brašna tj 2 šolje od 2dcl
    morske soli po ukusu
    1/2 kašičica sode bikarbone
    mleveni lan, susam i malo belog luka u prahu i ostalih začina koje volite.

    U originalnom receptu ide jaje ali sam ja umesto jajeta stavila malo vode kako bi masa bila žitka. Umesiti sve sastojke i formirati vlažnim rukama lepinjice i peći u tepsiji obloženoj papirom ili podmazanoj. Ja sam na svaku dodala malo masti od gore čisto da bude malo hrskavije. Rerna se uključi na 200 stepeni i peče se 10-ak minuta. Od gore sam posula susam i kim jer ih obožavam.
    Lan je nezaobilazni deo svih hrono peciva koje ja pravim i samelje se neposredno pre stavljanja u brašno. Ono što lan uradi sa čišćenjem organizma je neverovatno i bogat je omega masnim kiselinama. Još jedna dopuna mogu biti chia semenke prethodno potopljene u vodi jer one prave želatinastu masu koja imitira jaje, tako da je chia ustvari zamena za jaja u ovim hrono receptima.

    Link do originalnog recepta http://hronohrana.com/recepti/dorucak/i ... ta-lepinje

    Ovako su meni ispale

    Slika
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: HRONO recepti

    od Luna85 » pre 8 godine

    Hrono Gulaš

    Izdinstati praziluk, luk, papriku isečenu na kockice, dodati seckano svinjsko meso, naliti vodom da ogrezne, dodati začine i kuvati između pola sata i sat, zavisi od mesa. Povremeno dodavati vodu. Ako je redak gulaš se može zgusnuti mlevenim lanom.
    Tikvice oljuštiti i tanko iseći na tračice, ja nemam onu spravu pa sam ručno, staviti u tanjir malo posoliti, preko staviti gulaš i voala :)
    Tikvice nisam pre toga nikako tretirala, "žive su", po Debelickinom savetu i odlično je :)

    Slika
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: HRONO recepti

    od Luna85 » pre 8 godine

    Doručak

    Palačinke od integralnog brašna sa šunkom i sirom

    100 gr integralnog brašna
    50 gr heljdinog brašna
    1 jaje
    so
    1-2 kašike ulja
    ok 2 čaše vode, dolivati postepeno

    Umutiti suve sastojke, dodati vodu ali postepeno. Ova smesa popije vodu pa ako vam je retko, dok ispečete jednu palačinku masa se opet zgusne tako da vas ne brine ako je masa gušća. Peče se na tiganju za palačinke, ja sam pre svake stavila trunku masti na tiganj i okretala i po više puta, ispadne između tortilje i palačinke.

    Smesa - krupno seckana pečenica (suvi vrat, šunka..), sitan beli sir i malo kuvanog paradajza, salata po želji.

    Na palačinku namazati fil, prekriti salatom, posuti susamom po želji (pečenim), urolati i prijatno :)

    *Ovaj put sam pravila od 100 gr integralnog brašna i 50 gr heljdinog brašna. Od smese ispadne oko 6 palačinki, od toga sam jedva pojela dve, prejela se, jako su site.
    *Za one koje zanima, svaka palačinka je teška oko 80 gr ili oko 100 kalorija bez fila.

    Slika
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju