Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Čajevi
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Čajevi

    od melisa » pre 16 godine

    Stoffwechsel Tee-Basismischung 7 (Čaj za metabolizam)
    Metabolizam čaj – osnovna mešavina br. 7
    - Millefolii herba
    - Calendulae flos
    - Foeniculi fruct.
    - Cynosbati fruct.
    - Taraxaci rad.
    - Urticae/Menthae fol.

    Stolisnik - biljka (Millefolii herba)
    Sadrži eterična ulja, seskviterpenske laktone, poliine, flavonoide i tanine. Ima antimikrobni učinak, smanjuje upalu, djeluje spazmolitički (opušta grčeve) i karminativno (sprečava i uklanja nadutost) te potiče lučenje žuči i želučanog soka. Daje se kod pomanjkanja apetita, želučanih i crijevnih tegoba praćenih nadutošću i grčevima te neredovitih i bolnih menstruacija i upala jajnika. Zbog adstringentnog djelovanja koristi se kao kupka kod upalnih bolesti ženskih spolnih organa, hemoroida te upalnih bolesti kože.

    - Calendulae flos Neven - cvijet (Calendulae flos)
    Sadrži eterično ulje , triterpenske glikozide, karotinoide, flavonoide i gorke tvari. Jača obrambene snage organizma, djeluje protuupalno, spazmolitično i koleretično. Koristi se kod bolesti jetre i žučnog mjehura, upala mokraćnog mjehura, upala jajnika i rodnice. Kao oblog ili uljni macerat pospješuje zacjeljivanje rana, granulaciju i sprječava upalu .

    - Foeniculi fruct. Komorač - plod (Foeniculi fructus)
    Glavni ljekoviti sastojak je eterično ulje (anetol). Djeluje karminativno, ekspektorantno i spazmolitično. Pomaže kod katara dišnih puteva (prehlade, promuklosti, upala ždrijela, bronhitisa), olakšava iskašljavanje, opušta stezanje (spazam) dišnih puteva. Daje se kod nadimanja i grčeva u želucu i crijevima.

    - Cynosbati fruct. Šipak - plod (Cynosbati fructus)
    Sadrži askorbinsku kiselinu, tanine, voćne kiseline, karotinoide, pektin. Koristi se kao osvježavajući napitak, za jačanje organizma, kod manjka C vitamina, pomaže kod proljeva. Djeluje i blago diuretski, potiče izlučivanje tekućine iz organizma.

    - Taraxaci rad. Maslačak - korijen (Taraxaci radix)
    Sadrži gorke tvari, triterpene i fitosterine. Pospješuje tek i izmjenu tvari, regulira lučenje žuči, djeluje diuretično (pospješuje izlučivanje tekućine). Pomaže kod pomanjkanja teka i želučanih tegoba, kod tegoba sa žuči i jetrom, kod bolesti gdje je potrebno potaknuti izmjenu tvari (greške u metabolizmu, povišene masnoće i šećer u krvi, redukcijske dijete kod povećane tjelesne težine).


    Tee als Hilfe zum abnehmen (čaj kao pomoć pri mršavljenju)


    - (Frangulae cortex) – kora kršine, krakovine, pasja leska
    - (Sambuci flos) – zova plod
    - (Ononidis radix), - koren gladiševine
    - (Petroselini radix) – peršun koren
    - (Equiseti herba) - preslica
    - (Rosmarini folium) - ruzmarin
    - (Melissae folium) - matičnjak

    Još je u 4. st. pr. Hrista bilo poznato da korijen zečjega trna pojačava izlučivanje mokraće i štetnih materija iz organizma. U narodnoj se medicini zečji trn, često i pod nazivom magareća trava, preporučuje u obliku pripravka na osnovi vina za otklan¬janje bubrežnih kamenaca.

    Mogući grčevi u crijevima spriječeni su djelovanjem lista ruzmarina i matičnjaka koji ujedno potiču metabolizam i po¬boljšavaju okus čaja.

    Izlučivanjem se vode i štetnih materija posredstvom urina i fecesa smanjuje tjelesna težina i stvara osjećaj lakoće, ubrzava se otklanjanje celulita te sprečava nastanak novoga, a rasterećuje se i krvotok. Zbog toga se ovaj čaj preporučuje kao - dopuna dijetama za mršavljenje te kao - povremeno sredstvo za pročišćavanje organizma bez obzira na tjelesnu težinu. Djelotvoran je kod svake pojave prekomjerne tjelesne težine, osim one uzrokovane hormonalnim poremećajima.

    Čaj za pomoć pri mršavljenju priprema se tako da se 1 mala kasicica čajne mješavine prelije s 2 dl kipuće vode, ostavi pola sata u pokrivenoj posudi, povremeno promiješa te pro¬cijedi.

    Pije se u manjim obrocima, više puta dnevno, svježe pripremljen, nezaslađen čaj.

    Izvor:herbateka
    Slika
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Čajevi

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Vec sam pisala, ali sada na pravoj temi.
    Otkrila sam instant caj fruktus, samo se izmesa u vodi.
    Koliko je zdrav, ne znam, ali je ukusam i praktican.
    Inace, imam zbirku cajeva, i pijem od kada sam na dijeti, a cerke piju cesto.
  • nada-cokolada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Čajevi

    od nada-cokolada » pre 13 godine

    Pijem Kirkolinu .Mislim da ima deo navedenih sastava.
    Ne znam za rezultate,tek sam pocela da ga pijem .
  • jedna od mnogih
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Čajevi

    od jedna od mnogih » pre 12 godine

    Pijem ja Kirkolinu nekoliko mjeseci ali nikakvih rezultata :) :007: :007: :007:
    última oportunidad... :)
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju