Odgovori 8 postova Stranica 1 od 1
"SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"
  • Hat
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od Hat » pre 14 godine

    Britanska majka u borbi protiv fotografija premršavih celebsica
    One su posvuda! S dolaskom proljeća premršavi modeli i zvijezde počinju „krasiti" stranice svojim fotografijama s godišnjeg, ali i premršavim tijelima, stoga ne čudi naslov časopisa Heat „Uspon celebrity grančica!". Analogija je zapravo i više nego ispravna, jer žene u časopisima su daleko od zdravog, a ponekad su toliko pothranjene da se stječe dojam kako u Hollywoodu i Londonu vlada jednaka glad kao u Africi.
    Prirodna mršavost? Teško, jer svi znamo kako izgledaju prirodno mršave žene, ali djevojke koje vrebaju iz časopisa su još mršavije i dapače, vječito tvrde kako jedu sve što požele i vježbaju. Vrhunac gluposti je bila nedavna izjava Alexe Chung „kako dugo nije jela jer nije stigla do trgovine". Nameće se pitanje lažu li one publiku ili čak i same sebe. Svakoj razumnoj osobi je jasno da je riječ o pretjerano mršavim ženama s poremećajem u prehrani, ali kada se uz takve fotografije poveže pojam poželjnoga, mnoge tinejdžerke i žene s manje samopouzdanja osjećaju poriv za takvim izgledom. Svi smo opsjednuti težinom, ali magazini koji promiču takav izgled istodobno imaju u sebi reklame za majonezu, manje stavljaju naglasak na zdravu prehranu, a više na dijete.
    Slika Slika
    Alexa Chung i Nicole Richie
    Zapadni svijet opsjednut je hranom: mršave žene žele biti mršavije, normalne se osjećaju debelo zbog mršavih, ali broj gojaznih osoba raste. Sve se vrti oko hrane i oko- izgleda. Djevojke i žene ne mršave jer je liječnik to preporučio, nego jer žele stati u onaj slatki mali bikini/ vjenčanicu/ ubaci po želji. Nije ni čudo da broj maloljetnica oboljelih od poremećaja u prehrani drastično raste, kada su im uzori ne samo u magazinima, nego svuda oko njih- u majkama, sestrama, prijateljicama... svi žele biti što više mršavi i stati u što manju veličinu!
    Prije četiri godine umrla je manekenka Luisel Ramos. Zakazalo joj je srce jer, navodno nije jela danima. Krenula je hajka na modni svijet, modele, dizajnere i pokrenuta je lavina akcija za spas tih mladih djevojaka koje u krhkim godinama slušaju ponekad grozne primjedbe na svoje tijelo. Tu i tamo se dogodi da zdravi modeli prošetaju pistom, ali to je više iznimka nego pravilo (iako postoje indicije da stanje ide na bolje).
    Je li modni svijet uistinu jedini kriv? Koliko 14-godišnjakinja zna tko je Luisel Ramos, Karl Lagerfeld ili Crystal Renn? Uvjeravam vas da je riječ o manjini, jer mlade tinejdžerke ne prate toliko modu koju nameću dizajneri, koliko trendove koje nameću poznate ličnosti. I tu dolazimo do onog uistinu bitnog. Uz pokoju pozitivnu iznimku, većina celebsica je zastrašujuće mršava. Ne vjerujete li, pogledajte fotografiju Eve Longorie uz koju čak i premršava Victoria Beckham djeluje poput normalno građene žene!
    Slika
    Zastrašujuće je što takvi celebrityji, koji „zaborave kupiti hranu" hrane djecu i mlade zastrašujućim izgledom! Uz svo poštovanje koje imam prema modnom ukusu gđice Chung, ne mogu se ne pitati je li ona uistinu tako glupa, kada neodlazak u trgovinu smatra opravdanjem za drastično mršavljenje, misli li da smo mi glupi i da ćemo povjerovati i je li uopće svjesna poruke koju šalje svojim mladim obožavateljicama. Poruka je jasna: u redu je ne jesti!!!
    Frances Hardy, žena koja je izgubila kći od poremećaja u prehrani otvorila je srce Daily Mailu. „Gledala sam kako moja zdrava, sretna kći postaje kost i koža. Netom prije smrti bila je toliko slaba da nije mogla podići ruku, nije mogla podići glavu s jastuka. Stalno je drhtala, ništa je nije moglo zagrijati."
    Slika
    Eliana i Luisel ramos- obje sestre su umrle od anoreksije
    Možete samo zamisliti očaj te majke koja je uvjerena kako su poznati i časopisi krivi za smrt njene kćeri. Ističe kako isti ne razumiju koliko jak utjecaj imaju. Ističe primjer Nicole Ritchie. „Ona ima cijelu hordu osobnih trenera, nutricionista, kozmetičara i stilista koji brinu o njenom izgledu. Naša djeca to nemaju, ali svejedno žele izgledati tako. Što čine? Izgladnjuju se, jer idu najkraćim putem!" Njena kći Sophie je bila djevojka krhke građe ovisna o časopisima. Čitala ih je gotovo svakodnevno i upijala savjete. Uvjerila se da je mršavost jednaka uspjehu. Frances nije zatvarala oči pred problemom, čim je uvidjela da joj kći mršavi, razgovarala je s njom. Sophie je rekla kako joj prijateljice zavide na liniji (!!!), a majka ju je zbog anoreksije ispisala s koledža kako bi mogla biti stalno pod nadzorom. Bilo je prekasno. Čak i kada je otpuštena iz bolnice nakon što je nabacila koji kilogram, Sophie je odbijala jesti. Pred smrt nije pila ni vodu, a možete zamisliti u kakvom stanju je bila, ako njena majka ističe kako nije mogla složiti poštenu rečenicu.
    „Imam prijedlog za sve urednike. Ako planiraju objaviti fotografiju premršavih celebritya neka uz nju stave natpis upozorenja, kao što se to čini na cigaretama. „Ako ste ovakvi to vas može odvesti u smrt" to bi trebalo pisati. Trebali bi navesti simptome, a krhke kosti, loš dah i problemi s jajnicima nisu seksi."

    Borina Kopčić
    http://www.fashion.hr
    Poslednja izmena od Hat u 06 Apr 2010, 11:54, izmenjeno 1 put ukupno.
    17. 12. 12. ~67 kg
    26. 12. 12. ~64 kg
  • tamy
    Amater
    Amater
    Postovi: 197
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od tamy » pre 14 godine

    fujjj, jadna mislimd a joj se noge tresu kad stane, posto su toliko tanane da je prosto nemoguce stajati uspravno a ne pasti :010: :muka:
  • kikaa 17
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od kikaa 17 » pre 14 godine

    isss kako se u bosni kaže bolje da ljulja nego da žulja...pa ovo su premršave cure...pravi komad od žene mora da ima obline, a ja ne vidim ni grudi ni stražnjicu ( ajd možda grudi, al umjetne što je još gore za zdravlje i kičmu) curke ne ugledajte se na njih
  • amella_usa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od amella_usa » pre 14 godine

    vidi kostur u haljini...al je neka moda cudna danas dosla...nema nita bez zdravlja..dje ce njima starost...
    lijepo normalno celjade sa normalnom kilazom..ljepota vidjet ovo su za mene strasila
    It's not about MOTIVATION, it's about COMMITMENT
  • furuna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 19
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od furuna » pre 14 godine

    Nemam komentar na ove fotografije. ZAISTA!
    Mogu samo da vam ispričam svoje iskustvo:
    pre 13 godina sam bukvalno prekinula da jedem (pila vodu, supicu bez rezanaca i voće) mesec dana. Narednih nekoliko meseci sam "malo" pojačala ishranu i oslabila 15 kilograma. ličila sam na leš - bukvalno! Posle toga sam izgubila ciklus, potpuno poremetila ishranu (i do danas nisam uspela da izlečim posledice) i ležala 2-2,5 meseca u krevetu jer mi je imunitet potpuno oslabio i organizam je bio podložan svakom virusu.

    DRUGARI, OPREZ! STRPLJEN-SPAŠEN!
    NE MOŽEMO ZA MESEC DANA PRIRODNO IZGUBITI ONO ŠTO SMO TALOŽILI NEKOLIKO MESECI I GODINA.
  • Hat
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od Hat » pre 14 godine

    Da je priroda htela da se kostur vidi, stavila bi ga izvan nasih tela. (Elmer Rajs)
    Ovo je cinjenica - nikada ne mozes gubitkom tezine da resis probleme koji nisu vezani za tvoju tezinu. Bilo da si postigao zeljenu tezinu ili ne, i dalje moras da zivis sa istim problemima. I dalje ces imati iste roditelje, isti posao, isti zivot. Gubitak tezine nije lek za ceo zivot. (Filip Mekgrou)
    O lepoto, trazi svoj lik u ljubavi, a ne u ogledalu koje ti laska. (Tagore)
    Sve mane, kad su u modi, smatraju se vrlinama. (Molijer)
    Zdravlje tela i uma, veliki je blagoslov. Ako ga mozemo podneti. (Njumen)
    Crte duse su lepse od crta tela. (Ciceron)
    Otkidanjem latica cveta, ne dobijamo njegovu lepotu. (Tagore)
    Drugi put sam se rodio kad su se moja dusa i moje telo zavoleli. (Halil Gibran)
    Da sam zivela u Rubensovo vreme, bila bih fenomenalan slikarski model. Kejt Mos? Ona bi bila cetkica. (Don Frenc)
    Ne kopaj sopstveni grob nozem i viljuskom. (Engleska izreka)
    17. 12. 12. ~67 kg
    26. 12. 12. ~64 kg
  • nina19
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od nina19 » pre 13 godine

    Strasne su stvari koje mediji plasiraju, modni diktati i trendovi tipa skeletora. Devojke nesigurne u sebe pocinju da se postovecuju sa premrsavim modelima, da u glavi formiraju ideal nekog savrsenstva a da u stavri do njega ne dolaze, a izgladnjivanjem dolaze samo do niza poremecaja koji se tesko saniraju... Bila sam jedna zrtva i kad jednom upadnes u sake tesko se izvuces. Ja sam za. Da se napise ispod slike i koliko je zdrav izgled doticne i kakav je kvalitet njenog zivota samo da bi u datom trenutku se slikala za naslovnu stranu nekih novina....
  • Anatema
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: "SLIKE MRŠAVICA MORAJU IMATI UPOZORENJA!"

    od Anatema » pre 13 godine

    Hat napisao:Da je priroda htela da se kostur vidi, stavila bi ga izvan nasih tela. (Elmer Rajs)
    Ovo je cinjenica - nikada ne mozes gubitkom tezine da resis probleme koji nisu vezani za tvoju tezinu. Bilo da si postigao zeljenu tezinu ili ne, i dalje moras da zivis sa istim problemima. I dalje ces imati iste roditelje, isti posao, isti zivot. Gubitak tezine nije lek za ceo zivot. (Filip Mekgrou)
    O lepoto, trazi svoj lik u ljubavi, a ne u ogledalu koje ti laska. (Tagore)
    Sve mane, kad su u modi, smatraju se vrlinama. (Molijer)
    Zdravlje tela i uma, veliki je blagoslov. Ako ga mozemo podneti. (Njumen)
    Crte duse su lepse od crta tela. (Ciceron)
    Otkidanjem latica cveta, ne dobijamo njegovu lepotu. (Tagore)
    Drugi put sam se rodio kad su se moja dusa i moje telo zavoleli. (Halil Gibran)
    Da sam zivela u Rubensovo vreme, bila bih fenomenalan slikarski model. Kejt Mos? Ona bi bila cetkica. (Don Frenc)
    Ne kopaj sopstveni grob nozem i viljuskom. (Engleska izreka)


    Oduševila sam se ovim citatima!Na pravom mestu! :)
    Slika
    "Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići."
Odgovori 8 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju