Prejedanje
  • change123
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od change123 » pre 15 godine

    I ma koliko da citam ove savete kako spreciti prejedanje to mi uoste ne pomaze!!
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 15 godine

    i tada padnem u depresiju unervozim se i u poslednje vreme osecam da MRZIM samu sebe zbog toga!

    problem je to sto ja UVIJEK RAZMISLJAM O HRANI I O TOME STA BIH MOGLA DA JEDEM i to me ubija!!!! znam da mi treba pomoc ali totalno sam izgubljena i ne znam sta da radim

    ali ja non stop razmisljam o tome i o hrani i to me cini depresivnom!!

    svesna sam ja da ovo sto radim sebi steti i mom fizickom i psihickom stanju i ma koliko da razmisljam o tome i o nekom izlazu ne mogu da ga nadjem!!!

    I MRZIM SEBE ZBOG TOGA!!!!
    ZASTO JA MORAM DA JEDEM DO GRANICE BOLA????
    ZASTO NE MOGU DA SE ZADOVOLJIM KAO SAV NORMALAN SVET S NEKOM NORMALNOM KOLICINOM???
    MOGU SEBI DA POSTAVIM GRANICU U MNOGIM STVARIMA I DA SE NATERAM DA URADIM MNOGE STVARI ALI KADA JE TO U PITANJU PROSTO NE MOGU?!?!?!?!?!?
    I DOKLE CU VISE DA SE VRTIM U TO ZACARANOM KRUGU?!?!?!?!


    Ciao change123 :)
    Ajde draga pogledaj svoj tekst koji si napisala i na koji si ih nacin napisala....velika slova, crvena slova, mnogo znakova uzvika i upitnika itd....MRZIM SEBE, DEPRESIVNA, GRANICA BOLA,NE MOGU KAO NORMALAN SVET, ZACARAN KRUG...itd.

    Moj ti je savet da ako hoces da izadjes iz zacaranog kruga teskog emotivnog stanja (odraz je samomrznja, samopovredjivanje,depresija...) posetis psihologa i pocnes odmotavati svoje vrzino kolo.
    Naravno , mi cemo biti tu kao podrska ali razgovor u stvarnom svetu (mi smo virtualni) ce ti pomoci.
    Sve najbolje ti zelim.
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • debela dana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 15 godine

    od debela dana » pre 15 godine

    e,ja sam se sad prejela.boli me stomak i mislim da cu se ispovracati :shock:
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    od Moderator » pre 15 godine

    debela dana napisao:e,ja sam se sad prejela.boli me stomak i mislim da cu se ispovracati :shock:


    Dano nemoj samo po forumu molim teeeee :muka:
  • maja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od maja » pre 15 godine

    Ja sam se totalno pronasla u svemu ovom.
    ja nikad nisam osetila sitost jer uvek mogu jos i jos nije bitno dal je slano ili slatko ali enormno mnogo jedem.u svom okruzenju jedem vise od bilo koga i prestanem ne zato sto sam sita nego sto me ljudi gledaju kao da nisam normalna /sto i jeste.
    jedem i kad nisam gladna jer stalno razmisljam o hrani.posvetila sam se 24h dnevno hrani.
    okrenula sam novi list i sad drzim un djetu.
    htela sam da pitam dal je to neki poremecaj jer me to drzi predhodnih 4 meseci i bojim se da se ne vrati ponovo.
    tj ja jos razmisljam samo o hrani i brojim sate do jela...
    pomoc
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 15 godine

    Ciao Majo :)

    Ako je krenulo prejedanje odredjenog dana to znaci da te je nesto podstaklo na to. Verovatno se desilo nesto pre 4 meseca. Sta? 8)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • maja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od maja » pre 15 godine

    pa ni sama ne znam.
    ja sam uvek uzivala u hrani ali nikad nisam imala vise od 58 kg a sada sve bih da probam i bas halapljivo sve prozderem do kraja.nikad ne ostavim za posle i ako ostavim posle 2 min se vratim da dokrajcim sve
    zasto ne znam.
  • maja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od maja » pre 15 godine

    posle vaseg pitanja sta se to desilo pre 4 meseca pocela sam da vracam film u nazad i setila se.
    imam drugaricu koja je veoma mrsava i letovale smo zajedno pa sam sebi pored nje bila i sa 52kg krupna.ona je nosila 24 br a ja 26 i eto cujem ja za neku djetu sa sljivama,virslama,sirom i td jede se na dva sata i odlucim da je drzim,naravno doguram do 50 kg,posle 4 dana mi se vrati na staru kilazu i ja saznam za jos jednu dijetu i pocnem i nju da drzim i od tada sok.70 kg za 4 meseca mozda i brze.ljudi su mislili da mi je pokvarn zub i da sam natekla zbog toga,cak me je i rodjeni brat to pitao,a da ne pricam o ljudima koji me redje vidjaju i koji su pomislili da sam trudna.
    sad sam na un dijeti i nadam se da nista pogresno ne cinim
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 15 godine

    Majo draga, evo potrazila sam neke podatke o tebi kioji su mi bitni da nastavimo diskusiju.
    Znaci ovako, imas 173cm i 24kg , 3 x nedeljno aerobik .....sa 52kg si mislila da si krupna devojka (po svim standardima si bila podhranjena) ali je tvoja drugarica bila mrsavija od tebe gde je to tebe negde i bolelo. Poredjenje sa sa nekim , pogotovo nerealno kao u ovom slucaju je manjak samopouzdanja i velika nesigurnost kao i neke druge stvari. Sa 24 godine bi trebala biti izgradjena osoba (ne brini se mnogo, dosta njih nisu ni sa duplo godina nego ti) ali je vreme da to menjas.
    Kada budes vise verovala svojim arsinima onda ce opsesija hranom i prestati.
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • maja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od maja » pre 15 godine

    sve znam i jeste tako.
    tek sad je samopouzdanje sada jos manje a i nesigurnost jos veca.
    svesna sam i da su to povrsne stvari i da treba da gradim sebe kao licnost ali jednostavno sam takva.
    konstantno sam gladana i borim se sama sa sobom i ne znam kada ce to prestati.
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 15 godine

    Prestace onog momenta kada shvatis da imas veci problem od jela.

    Vrlo je bitno Majo da resis uzrok a posledicu onako uz put. :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • maja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od maja » pre 15 godine

    hvala ,na savetima
    ide na bolje.
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 15 godine

    drago mi je Majo :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • jelenaaaaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 15 godine

    od jelenaaaaa » pre 15 godine

    Cao,ja sam nova na formu.Imala sam problem za jelom uvjek,ali narocito u poslednje vrijeme.Kada sam se udebljala 5 kilograma od septembra .Vjerovali ili ne ,trebala sam da idem kod doktora,t.j razmisljala sam ali sam pomislila da ako joj kazem da samo jedem a vidi da imam normalnu tezinu reci ce da sam luda :( i odustala.Ali uvjek me interesovalo je li to bolest,dok nisam sad ovo procitala.E sad ja sa obzirom na moju visinu i nisam puno debela,bar tako drugi kazu.Ali mislim da ima primjera u kojima se neki prejedaju a nisu bas debeli ili popunjeni :wink: Ali stvarno sam jela uvjek,i ujutro,i popodne i u 9 navece i u 3 ujutro.Inace ne znam sta je posledica toga,jedna moze biti ucenje jer sam tada i jela najvise,ali inace i kad nisam spremala ispite i ucila samo sam jelaa i jelaaa,bez nekog velikog apetita.Sreca pa sam se sjetila na vrijeme da prekinem.Ali mi nije jasno kako od tog silnog prejedanja nisam dobila i vise kila ,a ne samo 5 :o
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 15 godine

    Ciao Jelena :)

    Ne znam kod kojeg lekara si zelela da odes tj.koje specijalnosti.
    Zasto mislis da bi neki lekar rekao da si luda? Sta kod nas rec "lud" znaci....hm....obicno ne ono sto u principu i znaci. Stvar je u tome sto si ti to pomislila .
    Unos vise hrane u bilo koje doba dana i noci a pogotovo jedenje bez apetita moze biti posledica stresa ili neke promene u zivotu.
    To sto se nisi ugojila vise moze se prepisivati raznim stvarima, e sad zavisi sta je to kod tebe. Ima ljudi kojima metabolizam u toku stresa proradi brze, jace "udara" adrenalin. Mozda ce male "celije" nisu ispunjene u potpunosti. Kada dodje do toga i predjemo u fazu da se sve "lepi" za nas . Tako je i sa mrsavljenjem. Brze skinemo nesto brzo nakupljeno i onda kada nas organizam stane na odredjenu kilazu gde je nase telo odredilo kao "normalno" onda se kile i teze skidaju a mi znamo da kazemo da smo se mi tu "zakucali".
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta