Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1
Anorexia, bulimija, prejedanje
  • LanaRadnic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    Anorexia, bulimija, prejedanje

    od LanaRadnic » pre 10 godine

    Ja imam par pitanja vezana za oporavak od poremecaja u ishrani.

    Ako je iko imao s tim nekog iskustva. Ja sam imala 63 kg, visoka sam 168 i u martu sam pocela sam brojanjem kalorija i vezbanjem. Unosila sam 1200-1500 i vezbala 5 puta nedeljno. Smrsala sam za mesec dana 5 kg i onda sam tokom aprila i maja pocela da unosim 300-800 kalorija i vezbala 2 puta dnevno i smrsala do nekih 48kg. Krajem maja pocela sam da se opsedam zdravom ishranom i unosila nekih 1500-1800, nastavila sa vezbanjem i jela iskljucivo 100 % zdravo tokom maja i juna gde sam spala na neke 43 kg. Onda sam shvatila da je to premlo i da treba malo da se ugojim. U tom periodu dakle pocetkom jula pocela sam nenormalno mnogo zvake da zvacem. Svaki put kad pozvacem kutiju zvaka i popijem 2 l koka kole ja se posle prejedem i unesem 3-5000 kalorija. I to je se desavalo mesec dana 1-3 puta nedeljno. Pri tom sam imala zesce prolive koji mi izazovu tu pocetnu glad a mene onda nesto navede da dalje nastavim dok mi ne bud muka. U svakom slucaju ja to posle nadoknadim jer ne jedem sledeci dan i odem na 3 treninga. E sad u avgustu ja sam non stop plkala zbog prejedanja i svi su primetili da imam proble. Trazila sam da krenem kod psihologa i nutricioniste. Od pretprosle subote ja sam krenula svaki 2. dan d se prejedam, pa sledeci ne jedem pa se opet prejedam 2 dana pa ne jedem i tako i stanem na vagu kad ono 10 kg vise. Moje 1. pitanje da li je posle 1 nedelje prejadanja sa malim pauzama izmedju moguce da sam dobila toliko na tezini? Izgledam neke 3kg deblje ali mi je nerealno da sam se bas toliko ugojila? 2. pitanje s obzirom da ja treba da se ugojim( ali ja bih to na zdrav nacin, vezbanjem i zdravom ishranom- ne prejedanjem nezdravom i netrenirnjem) i imam plan ishrane za gojenje koji sam pocela od ponedeljka da praktikujem da li ima neka hrana koju bi trebalo u vecoj kolicini da konzumiram kako bi mi nesto otislo u grudi? Znam da je pitanje glupo i verovatno nema, ali cisto da proverim. Nikad nisam ni imala i kad sam bila deblja.

    I najbitnje pitanje, da li je mogu da mi to prejedanje bude izazvano od koka kole i zvaka? Obicno to bude 4-5 kutija zvaka i 2-4 l pepsija ili koka kole? Pa me zanima jer moze to nekako da utice na hormone ili ta vec jer bukvalno svaki put kad to konzumiram prejedem se i posle se nerviram. Juce recimo sam resila da prestanem s tim ali sam opet imala neverovatnu potrebu za hranom, znam da ne mogu da napuste sistem posle dan ali juce je prvi dan bez koka kole i zvaka a da sam se svejedno prejela? I onda sam sva naduvena i ne mogu ni da treniram...
  • Guava
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Anorexia, bulimija, prejedanje

    od Guava » pre 8 godine

    1. pitanje da li je posle 1 nedelje prejadanja sa malim pauzama izmedju moguce da sam dobila toliko na tezini? Izgledam neke 3kg deblje ali mi je nerealno da sam se bas toliko ugojila?

    Moguce je zato sto si poremetila organizam, tvoja creva su skupljena i kada uneses vise nego obicno dobijes nadut stomak i vodu ,tj. nadutost.

    2. pitanje s obzirom da ja treba da se ugojim( ali ja bih to na zdrav nacin, vezbanjem i zdravom ishranom- ne prejedanjem nezdravom i netrenirnjem) i imam plan ishrane za gojenje koji sam pocela od ponedeljka da praktikujem da li ima neka hrana koju bi trebalo u vecoj kolicini da konzumiram kako bi mi nesto otislo u grudi? Znam da je pitanje glupo i verovatno nema, ali cisto da proverim. Nikad nisam ni imala i kad sam bila deblja.

    U grudima se nalazi salo, morala bi da dobijes i obim struka.

    I najbitnje pitanje, da li je mogu da mi to prejedanje bude izazvano od koka kole i zvaka? Obicno to bude 4-5 kutija zvaka i 2-4 l pepsija ili koka kole? Pa me zanima jer moze to nekako da utice na hormone ili ta vec jer bukvalno svaki put kad to konzumiram prejedem se i posle se nerviram. Juce recimo sam resila da prestanem s tim ali sam opet imala neverovatnu potrebu za hranom, znam da ne mogu da napuste sistem posle dan ali juce je prvi dan bez koka kole i zvaka a da sam se svejedno prejela? I onda sam sva naduvena i ne mogu ni da treniram...

    Moze potrazi pomoc u KBC "Dragisi Misovic" u Beogradu
    Od 107 kg 2014 do 97 kg danas :)
Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta