Zaključana tema 9 postova Stranica 1 od 1
pitanja za nutricionistu APRIL
  • veselapticica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    pitanja za nutricionistu APRIL

    od veselapticica » pre 13 godine

    Dobar dan...
    Zovem se Rita imam 34 godine(uskoro) i imam 93 kilograma prikljupljenih u trudnoci i u periodu posle trudnoce.
    Trudnocu sam pocela sa 78 kilograma, u samoj trudnoci se ugojila 8, a sve ostalo nakupila u periodu posle, plaseci se da ne izgubim mleko,preterivala i jos preterujem u slatkom :oops:
    S obzirom da zelim i dalje da dojim, a MORAM da izgubim koji kilogram, interesuje me koju vrstu i kakvu ishrane mi predlazete?
    Cilj na stikeru mi jeste 70kg, ali ja bih se zadovoljila i sitnim koracima, samo da kilice krenu na dole, a da se pritom zdravo hranim,i naravno, ne izgubim mleko.

    Najiskrenije hvala na odgovoru !

    Pozdrav
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od ankica » pre 13 godine

    Kao prvo hvala na otvaranju teme.......što se kilaže tiče za željeni gubitak kg će vam trebati malo strpljenja, truda i vremena-negde oko pola godine.....
    za početak smanjite slatko i masno, jedite što više povrća-ide proleće pa to neće biti teško, fizički se aktivirajte i potražite pomoć nutricioniste. Gubitak od 23 kg će teško ići samo vašom voljom bez pravog programa ishrane....naravno ono što sam vam preporučila će dati rezultat za nekih 5 kg ali za više od 20-tak vam ipak treba detaljan plan i podrška!
    Sve najbolje!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • veselapticica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od veselapticica » pre 13 godine

    Hvala na odgovoru.
    Ja nisam ni mislila da ce kilice same odleprsati, vec sam se ,iskreno,nadala nekoj ideji kako bi to islo :D
    No, interesuje me jos nesto.
    Pre dosta godina sam bila na rezimu ishrane Dr.Pfaf-a, pa me interesuje da li bi to moglo u ovoj mojoj situaciji.
    D: Parce hleba-solja jogurta
    U:200gr voca
    R;200 gr Mesa(kuvanog ili rostilju)
    200gr Povrca(barenog ili salata)
    U; 200 gr voca
    V: Parce hleba ,solja mleka (ili jogurta)

    Mene nije strah da pocnema dijetu zato sto mislim da ne mogu da izdrzim,vec me strah gubljenja mleka. To je jedini "izgovor" sto jos ne pocinjem
    Isto tako, ako bi krenula sa UN da li bi to stetilo?\
    Hvala
  • Sadora
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od Sadora » pre 13 godine

    Draga Anice,

    Interesuje me samo da li ste dopili poruku na pp
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od ankica » pre 13 godine

    Veselaloptice, ne biste mogli da primenjujete navedenu dijetu, suviše je restriktivna, posebno zbog toga što dojite.
    Sadora, da, dobila sam poruku, ks je odlična a odgovoriću vam sutra.....
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Annna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od Annna » pre 13 godine

    Postovana Ankice,

    Imam problem sa kilazom (rekla bih da mi treba 7,8kg manje).
    U najkracim crtama: imam 24 godine, visoka sam 171cm, imam 68kg i ono najstrasnije struk 89cm.
    Od pre 15 dana sam izmenila ishranu, mada mislim da mi ni ranije nije bila toliko losa (ali kilaza mi se ne menja poslednje 4godine bez obzira koliko jedem)

    Doruckujem ovsene pahuljice sa mlekom, a rucam i veceram u studentskoj menzi. Izbacila sam slatkise i hleb. Krecem se vise tj. gotovo da ne koristim prevoz. Medjutim nista se ne menja tj. ni sa kilazom ni sa obimom. :bas_tuzan:

    Sta mi savetujete? Kako da ubrzam metabolizam (imam neredovne stolice i cesto se osecam naduveno)?

    Hvala puno unapred.
  • andrea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od andrea » pre 13 godine

    Draga Ankice,

    Pre godinu dana sam otkrila da sam anemicna, pa me zanima sta bih trebala da jedem. Doktor mi nije uopste bio konkretan, samo sam dobila tablete koje su mi podigle zeljezo. Problem je sada to sto mi zeljezo svaka 2 do 3 meseca opadne i ja se pocnem osecati slabo i bez energije. Znam da bih trebala da jedem vise mesa ( student sam pa bas i nejedem meso, osim ribu) ali da li je to svaka vrsta mesa ili samo crveno? Isto me zanima da li ima razlog za moju anemiju ( nije mesecni ciklus) i da li je uopste moguce uneti dovoljno zeljeza samo ishranom?

    Hvala unapred!
  • J
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od J » pre 13 godine

    nije otvorena tema za maj, pa moram ovde, izvinjavam se :)

    postavila sam pitanje i na temi "kombinovanje namirnica", ali me zanima i vase strucno misljenje :)

    da li otezava varenje ako u jednom obroku imamo 2 ili vise vrsta koncentrisanih belancevina (kombinovano sa "neutralnim" povrcem, i naravno bez mleka), i takodje 2 ili vise vrsta koncentrisanog skroba (opet kombinovano samo sa "neutralnim" povrcem)? npr. kajgana sa sirom + salata ili krompir sa boranijom ili graskom + salata itd...

    hvala :)
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: pitanja za nutricionistu APRIL

    od ankica » pre 13 godine

    J-ne,
    Draga Andrea, da li mislite da su se pre 100 godina svi osećali slabo jer nisu imali tablete gvožđa?! Naravno da je moguće unete dovoljno gvožđa hranom i ja ne vidim neku vezu između studiranja i anemije......
    Crvena mesa imaju najviše gvožđa, riba znatno manje. Vaš problem je vaša ishrana, moguće i krvna grupa (pripadnici krvne grupe A, naročito žene su često anemične)....ima dosta bolesti koje mogu imati za simptom anemiju ali ja ne bih ništa od toga nagađala bez dijagnoze lekara ali pretpostavljam da su vaš glavni problem nepravilne navike u ishrani.
    Uključite u obroke bar 300gsvežeg povrća u vidu salate, 200g voća, prednost dajte ljubičastom i narandžastom voću kad god možete......jednom nedeljno pasulj, jednom nedeljno blitva/spanać.......meso svakidan po 100g, dva puta nedeljno integralni hleb i nećete imati problema sa krvnom slikom!
    Draga Annna, a dali vi iskreno mislite da 15 dana dovoljno da se nešto promeni pri tako minimalnoj korekciji ishrane i relativno malom višku kilograma (naime kg lakše gube deblji od mršavijih ljudi)?! Ne budite nestrpljivi......pošto je korekcija minimalna i odokativna (vaše lično mišljenje ne znači i da ste zaista smanjili ukupan energetski unos) i rezultati će biti takvi.......otprilike 1-2 kg mesečno pa se zato strpite ili napravite bolji i precizniji plan ishrane!
    :007:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 9 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju