Zaključana tema 22 postova
nutricionsita odgovara-februar/mart 2013
  • vesnagaga
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od vesnagaga » pre 11 godine

    Pozdrav,

    kancelarija je veoma topla, a nema prozora koji se mogu otvoriti (ceo jedan zid je u staklu). Hvala Vam na detaljnom odgovoru, bio mi je potreban sastav tog obroka, a za čuvanje hrane ću se snaći. :D
  • Docke
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od Docke » pre 11 godine

    Hvala Vam na odgovoru :)

    Prvi cilj : 69
    Drugi cilj : 66
    Treci cilj : 63
  • jeksi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od jeksi » pre 11 godine

    Cao svima....citam ove postove i pronalazim se u njima....
    Ja isto imam problem sa kilogramima i od osnovne skole vodim borbu sa tim,a sada inace imam 22 godine. Pre 3 godine sam uspela da skinem visak koji sam imala UN dijetom i bila sam zadovoljna,onda sam promenila nacin ishrane i neko vreme je bilo sve u redu. Ovog leta sam uspela da dovedem liniju do savrsenstva ali sam prestala da radim od novembra,ostavila sam i cigarete,a inace sam bila aktivan pusac i za kratko vreme nabacila 7kg koji me sada guse :( Sklona sam gojenju i ne znam vise kako da se borim sa kilogramima....Inace u sustini pazim na ishranu,jedem samo kuvano,crni hleb.unosim dosta voca,celih zitarica ali mi vise ni takva ishrana ne pomaze da odrzim tezinu...
    Molim vas,reci te mi ako imate neki predlog kako da skinem kilograme,koji mi stvarno smetaju,jer ne znam vise sta da "ukinem" sebi da bih se vratila na tezinu koja mi je bila savrsena. :placljivko:
  • Lilika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od Lilika » pre 11 godine

    Lilika napisao:Pozdrav,
    potrebna mi je jedna informacija.
    Naime dosta sam na razlicitim sajtovima citala o mesecevim dijetama i na svakom mestu sam naisla na podatak da dijeta nema efekta ukoliko je odstranjena zucna kesa.
    Molim da mi objasnite detaljnije zasto je to neuspesna dijeta kod takvih slucajeva, zucna kesa mi je odstranjena hirurski pre 16 godina.
    Hvala unapreed.

    posting.php?mode=quote&f=33&p=417481#

    Molim vas da mi ako ste u mogucnosti odgovorite na moj e pitanje ili me pak uputite na nekoga ko mi moze dati odgovor i informaciju koja me zanima.

    Hvala unapred
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od ankica » pre 11 godine

    A jel vi niste videli moj odgovor na prethodnoj strani?
    evo ga ponovo
    Draga Lilica-pojma nemam zasto bi odstranjena zucna kesa predstavljala `kamen spoticanja` za efikasnost meseceve dijete odn nista pametno mi ne pada na pamet pa bi najbolje bilo da pitate one koji su taj savet dali. Meseceva dijeta `radi` na principu iskorscavanja uticaja meseceve teze odn uticaja meseca na ljudsko telo! Medjutim isti takav efekat bi ste dobili i kada bi ste bez obzira na mesecevu menu jedan dan gladovali odn ne bi ste unosili nista osim tecnosti......a drugih 6 dana jeli umereno. Matematicki gledano vas energetski unos bi ste smanjili za oko 15%......mnogima je ovaj nacin mrsavljenja laksi u tom smislu sto se `pate` samo jedan dan u nedelji ali gledano sa stanovista zdravlja predstavlja veci stres za telo. Povoljna meseceva mena moze pomoci u izbacivanju viska tecnosti iz tela (samim tim i u izbacivanju toksina) ali sam princip mrsavljenja se zasniva na unosenju manje energije putem hrane.

    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Lilika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od Lilika » pre 11 godine

    draga Anci hvala na odgovoru bas sam zadovoljna i sad mi je jasnije , naravno zasto bi to predstavljalo problem , hvala jos jednom pozzzzic do nekog sledeceg pitanjca ....
  • Docke
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionsita odgovara-februar/mart 2013

    od Docke » pre 11 godine

    opet ja :D
    zanima me jos da li je voce dobro ujutru, da pomesam voce i prelijem jogurtom i to jedem za dorucak , u raznim dijetama citam razlicite stvari, neki govore da se voce jede samo na pran somak a neki da ne sme ujutro nikako.
    I koliko dugo tezina 'stoji' meni je vec skoro dve nedelje ista,ni gram se nije promenio.
    I da li je fizicka aktivnost potrebna svaki dan ? (pod FA ne podrazumevam setaanje, nego trcanje,fezbe i to) ili samo 5xnedeljno recimo?
    I da li je ona ishrana po krvnim grupama dobra,tacnije,da li vredi pridrzavati je se ili moze da se ''obesi macki o rep'' ?
    I da li je ovo tacno za izracunavanje?
    mojtanjir.com/procenat-telesne-masnoce

    Prvi cilj : 69
    Drugi cilj : 66
    Treci cilj : 63
Zaključana tema 22 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju