Zaključana tema 9 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od ankica » pre 10 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • CharlieKelly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od CharlieKelly » pre 10 godine

    U poslednjih 5-6 godina sam se ugojila 30kg, inace nikad nisam bila mrsava (na moju visinu od 167cm sam varirala izmedju 60 i 65kg do svoje 23. godine). pre cetiri nedelje sam pocela da pazim na ishranu - izbacila slatkise, hleb, sokove, grickalice, retko kad koristim ulje, uglavnom jedem bareno meso (u 90% slucajeva je to piletina) i povrce i smanjila sam sa 92 na 87kg....e sad, moj glavni problem je voce. volim voce ali ne znam koliko bi dnevno smela da ga unosim i u kom periodu dana? uglavnom jedem jabuke i pomorandze (i lubenice). da li je ok da mi dorucak bude vocni ili voce moze samo kao uzina? i koliko recimo jabuka ili pomorandzi je ok pojesti? unapred hvala.
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od ankica » pre 10 godine

    Voce je najbolje jesti kao uzinu, jer se od njega necete narocito najesti, moze na gladan stomak izazvati probleme sa varenjem (narocito ako izaberete citruse) i ako zelite da mrsaviet ogranicite njegovu kolicinu na 200g na dan.
    :)
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • debeljko92
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od debeljko92 » pre 10 godine

    imam 21 godinu, visok sam oko 190 mozda i malo preko, a tezak sam 95 kg. sta bi ste mi vi preporucili da izbacim od hrane iz dnevne upotrebe ili jos bolje da mi date neku dijetu? hvala :mahalo:
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od krcko » pre 10 godine

    Postovana, procitala sam dosta postova pitanja i odgovora i sasvim promenila pitanje :)
    Naime dugo vec imam problema sa kilogramima sto zbog bolesti pa trudnoce jedna druga ....
    Moj problem je psihicke prirode ja jednostavno stalno mislim na hranu i stalno po nesto malo capkam tako da na mene deluje samo striktna dijeta koju nesmem da prekrsim :oops:
    Posto shvatam da vi u tome nemozete da mi pomognete jer nemozete pisati dijetu na daljinu moje pitanje je da li mozete da mi pomognete u pronalazenju nutricioniste u Krusevcu. Isla sam kod lekara opste prakse ona mi je dala nekakav ad hoc uput ali mi je rekla "probaj da ga nadjes ja neznam da li uopste u bolnici postoji nutricionista" :shock: i stvarno posle par brojeva odustala sam niko nije znao gde mogu da ga nadjem!
    Hvala puno
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od ankica » pre 10 godine

    Ufffff............u Krusevcu bas ne znam nikog....ali zasto se ne uputite licno u bolnicu (a jel to jedino mesto gde bi mogao da se nadje nutricionista? Ovo pitam zato jer taj u bolnici najverovatnije ne radi u savetovalistu vec na pripremi bolnicke ishrane)?
    Mnogo je lakse naci nekog kada pitate portira kuda treba da idete nego kada zovete telefonom (obicno vas `skinu` sa veze)......
    Debeljko, da bih mogla da preporucim sta da izbacite prvo moram da znam sta jedete........
    :)
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • StillLovingYou
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od StillLovingYou » pre 10 godine

    Oduvek imam problema s viskom kilograma, i uvek su mi se podsmevali zbog toga. Pre 3 godine sam isla kod nutricioniste, ali nije mi mnogo pomoglo, samo sam 5 kg smrsala, ali sam zato tog leta skinula jos 5 nakon sto sam prestala da je posecujem. Predivno sam se osecala tada. Inace sam imala 95, pa sam spala na oko 85. I tu tezinu sam odrzavala nekako, iako je non-stop varirala gore-dole. Prethodna godina me je unistila. Ponovo sam povratila sve te kilograme, pa cak i vise. Kada sam se juna izmerila imala sam 98, ali sam sigurna da sam imala i vise, osecala sam se kao setajuca stena, jos mi nesta od odece nije odgovaralo. Celog leta sam se bavila nekom fizickom aktivnoscu, svakog jutra/popodneva sam trcala po pola sata, nekad i malo vise ili manje, i ishranu sam skroz promenila. Krajem avgusta sam imala 91kg. Bila sam presrecna sve do pre nekoliko dana kada sam primetila da su mi nove pantalone tesne i da mi se obim listova povecao jako, a danas se izmerila i ponovo imam 96 kg, a i dalje jedem isto sto i letos, a to je ono sto mi je pripisano bilo pre 3 godina. Inace, visoka sam 175cm i imam 17 godina.
    Jako se depresivno osecam trenutno, bez obzira na to koliko i dalje vezbam i zdravo se hranim, ja nikako ne mogu da smrsam, a nemam novca da redovnoplacam nutricionistu. Mozete li mi dati neki savet o tome sta da radim, molim vas? :placljivko: hvala puno
  • da_da
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od da_da » pre 10 godine

    Ustanovljeno mi je pre nekih mesec dana da imam poremecaj stitne zlezde- hipotireozu. Zanima me koje bih namirnice trebala da izbegavam, a koje da povecam kako bih mogla da smrsam? Kg jako polako idu na dole pa sam se pitala da li cu izbegavanjem nekih namirnica moci to da ubrzam malo.
    Jedino sto znam je da ne bih trebala da jedem soju, brasno i secer, a volela bih da imam neki pravi spisak namirnica za izbegavanje.
    Hvala.
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar, oktobar 2013

    od ankica » pre 10 godine

    Izbegavajte sve namirnice koje imaju mnogo kalorija na 100g odn njih jedite u sto manjoj kolicini i samo povremeno.
    Radi orjetacije drzite se cifre 240 cal na 100g....znaci dozvoljeni su mleko, jogurt, crni hleb, neke testenine, voce, povrce, jaja, mladi sir, neka mesa.....nema svinjetine, kolaca, kupovnih proizvoda od zitarica (keksa), cokolade, grickalica.......
    Stillovingyou-pa kao prvo morali bi ste mi napiasti sta je pisalo u dijeti (okvirno) a drugo kako ste se do sad ahranili (isto okvirno) pa da onda vidimo zasto dijeta vise ne deluje.
    :)
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 9 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju