Zaključana tema 6 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-septembar 2011
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-septembar 2011

    od ankica » pre 12 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • nerim.t
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar 2011

    od nerim.t » pre 12 godine

    Ja bih volio da znam zašto se mene ignorira na ovom sajtu? Postao sam pitanje u prosla dva mjeseca i nisam dobio odgovor a svima drugima se odgovori bez obzira sto su nakon mene postavili pitanje...
  • Ajvi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar 2011

    od Ajvi » pre 12 godine

    Sta mislite o koriscenju Orbit zvaka? Koliko su stetne (bez obzira sto pise da ne sadrze secer)?
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar 2011

    od ankica » pre 12 godine

    Ajvi, mislim da sve što nije u "nenormalnim" količinama može da se uzima......elem, žvake nutritivno nisu nimalo korisne.....da čiste zube i sprečavaju karijes je glupost na kvadrat.....znači generalno nećete imati štete ako ih nikada u životu ne budete "jeli" ako tako može da se kaže......
    Ali sve što ne koristi ne znači i da je štetno! A sve što ne šteti ne znači da pomaže......tako da ako ih uzimate nikavu štetu ali ni korist nećete imati!
    Što se zaslađivača tiče opet kažem ako ih ne jedete "tonama" neće biti štete, zaslađivač u njima je relativno prirodan,jedino u većoj dozi izaziva dijareju......
    Žvake same po sebi bez obzira na vrstu pojačavaju lučenje želudačnog soka pa taj efekat takođe ne treba preterano zloupotrebljavati......
    Znači, povremeno, neka žvaka nikoga neće ubiti!
    Dragi Nerim.T, vi niste ignosrisani, jednostavno ja ne moram da odgovorim na svako pitanje.....a to obično činim odn. ne činim onda kada nemam šta profesionalno da kažem, da bude korisno a da ne izazove nedoumice odn. ne kažem ništa onda kada bi ono što ja kažem moglo da ima bilo kakav "negativan" efekat u smislu da bude pogrešno jer:
    -je pitanje isuviše kompleksno da bih ja imala dovoljan uvid u sve u šta treba da imam da dam pravi savet
    -odgovor bi bio preoširan
    -ne mogu da pomognem jer je potrebna druga vrsta stručnjaka!
    Evo i sada napisah "roman" i nimalo vam ne pomogoh ali ne bih da se uvredite pa vam objašnjavam......
    Imam isuviše malo podataka o vašem problemu a rekla bih da vam je potreban multidisciplinarni pristup jer imate više dijagnoza a ne samo problem sa kilogramima i zato vam ne mogu pomoći putem foruma.
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • donvito
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar 2011

    od donvito » pre 12 godine

    IMAM JEDNO PITANJE? DA LI JE ZDRAVO JESTI VOCE ZA DORUCAK? NEKI KAZU DA NIJE, NEKI DA JESTE. PA ME ZANIMA VASE MISLJENJE O TOME?
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-septembar 2011

    od ankica » pre 12 godine

    Jeste zdravo ali nije dovoljno! Najkraći ali bih rekla i najjasniji odgovor!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju