Zaključana tema 7 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014....
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014....

    od ankica » pre 9 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • SaraKalina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014.

    od SaraKalina » pre 9 godine

    Imala sam u maju 84kg. Nakon dijeta vise, danas imam 67kg. Nutricionisticke dijete su bile u pitanju. Sada ima problem psiholoske prirode. Izgurala sam fakultrt skoro do kraja, 2 ispita na domak diplome i prezasicenje i stala sam. Fali mi jos 5 kg do cilja i ne pomeram se sa te tacke par meseci. Fali mi, ne znam ni ja sta da bih uspela u tome. Moje dijete su se kretale u rasponu od 1500 do 1200, pa cik cak, itd......monotonija me ubija. Sve ja zapravo znam kako i sta, ali eto nadam se da cete me uputiti na neku specificnumdijetu, isharnu, da cete mi vi bas dati motiv.....ne znam....:(
  • SaraKalina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014.

    od SaraKalina » pre 9 godine

    Imam 66kg, a ne 67 i nije mi za sada ovaj daleki,vilj id 55kg cilj, vec 61kg 62 kg u najholjem slucaju 60. Un kakko da se izborim i sa ovim izazovom? :(
  • SaraKalina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014.

    od SaraKalina » pre 9 godine

    SaraKalina napisao:Imala sam u maju 84kg. Nakon dijeta vise, danas imam 67kg. Nutricionisticke dijete su bile u pitanju. Sada ima problem psiholoske prirode. Izgurala sam fakultrt skoro do kraja, 2 ispita na domak diplome i prezasicenje i stala sam. Fali mi jos 5 kg do cilja i ne pomeram se sa te tacke par meseci. Fali mi, ne znam ni ja sta da bih uspela u tome. Moje dijete su se kretale u rasponu od 1500 do 1200, pa cik cak, itd......monotonija me ubija. Sve ja zapravo znam kako i sta, ali eto nadam se da cete me uputiti na neku specificnumdijetu, isharnu, da cete mi Vi bas dati motiv.....ne znam....:(
    Meni zapravo samo treba motivacija...:)
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014.

    od ankica » pre 9 godine

    Za sve one kojima teba motivacija, resenje je jednostavno!
    Za pocetak par dana zaboravite dijetu....pocastite se necim sto zelite da jedete......a onda napravite plan ishrane-ne manje od vrednosti BMI-to je uslov!
    Drugo, na to dodajte neku vrednost za vase realne fizicke i mentalne potrebe -200-300-400 cal ali da uvek bude malo manje od onoga sto vam zaista treba,znaci da ste u minusu sa nekih 400-500cal.....onda napravite jelovnik!
    Drzite ga se!
    Dobar nacin da nesto jedete ali da ne usnosite puno kalorija jesu sejkovi (smoothies) od svezeg voca i povrca.
    Svake nedelje castite sebe nekom `nedijetalnom` hranom da razbijete monotoniju!
    Zacrtajte sebi cilj i odredite nagradu!
    Recimo kupicete sebi nesto sto dugo zelite ali samo onda kada dostignete cilj i to od novca koji ste ustedeli ne kupujuci nekvalitetnu hranu!
    Ako proces mrsavljenja teba da traje dugo-odredite sebi nekoliko manjih nagrada za parcijalne uspehe!
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • SaraKalina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014.

    od SaraKalina » pre 9 godine

    Hvala na odgovoru... :) Dodala bih da sam dobila dva kg i jako sam ljuta na sebe! Ta ljutnja je ucinila da budem motivisana, da sebi ne dozvolim da ovoliki trud zbog slava, zime, rodjendana, kojih je bilo u nemogucem broju, ucinimda sve padne u vodu. Poslusacu Vas savet i jos jednom hvala Vam mnogo.
  • Tajna Vještina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: nutricionista odgovara-oktobar, novembar, decembar 2014.

    od Tajna Vještina » pre 9 godine

    Poštovana Ankice,

    prije svega, izvinite što pišem u ovoj temi, ali kako nova nije otvorena, nadam se da nije prevelika greška. :D
    Ovako, imam 24 godine i mučim se sa težinom od kad znam za sebe.. Ipak sad je kritično.. :cry:
    Nakon što sam svaku noć dok sam učila pila u prosjeku litar gaziranih sokova, došla sam prvo do 100 kg.. a sad sam na 97.... :crybaby: Pokušavala sam sa brojnim dijetama, ali odustanem odmah... Uglavnom jedem groznu hranu. Najgore je što ne znam ni kako da počnem niti šta. Najradije bih počela sa redukovanom ishranom i bez štetnih stvari i sa treninzima.. Da li imate neku preporuku? Kako da se motivišem? :neznalica:
    Ps. Prije nekoliko godina uspjela sam da skinem 19 kg, ali sam ih naravno vratila i dodala još 10....


    Hvalaaaaaa :oops:
Zaključana tema 7 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju