Zaključana tema 4 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-novembar, decembar 2013
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-novembar, decembar 2013

    od ankica » pre 10 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • aleksan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar, decembar 2013

    od aleksan » pre 10 godine

    Posto vidim da niste otvarali temu za januar pisacu Vam ovdje.Imam 21 godinu,visoka sam 168 cm i imam 59 kila.Za moju gradju je to mnogo,sitna sam a i imam problem sa kukovima,kao mala sam iscasila desni pa me sada bole oba,obicno kada je promjena vrmena,ali s obzirom da sam se udebljala nekih 10 kg u zadnjih godinu dana bole me sve cesce,tako da moram da smrsam kak znam i umijem.Prije par dana sam bila kod doktorice na redovni pregled i vadila sam krv,u nalazima pise da mi je ALT visok,to ima neke veze sa jetrom,najcesce izazvano terapijom antibioticima,unosom gaziranih pica,sokova,alkohola...Ja nista od toga nisam radila osim sto sam u novembru 2012 koristila anti bebi pilule ali sam u januaru prestala.Zanima me da li je moguce da sam se udebljala zbog poremecaja hormona,zbog jetre,ili sam jednostavno debela? :neznalica:
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar, decembar 2013

    od ankica » pre 10 godine

    ja ne bih rekla da je 59 kg mnogo za vas. Vas BMI je 21, sto je prema svim merilima idealno. Koliko god da ste sitni ne bi ste smeli ici ispod 55kg, a nikako onih 10kg koje pominjete jer bi ste sa 49kg BMI pao na 17 a to je ispod dozvoljene zdravstveno bezbedne kilaze. Jednostavno receno upali bi ste u pothranjenost i mogli imati zdravstvene posledice.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • aleksan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar, decembar 2013

    od aleksan » pre 10 godine

    hvala puno.
Zaključana tema 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju