Zaključana tema 8 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od ankica » pre 11 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • marrayya
    Amater
    Amater
    Postovi: 143
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od marrayya » pre 11 godine

    Postovana Ankice, dobro vece.

    Evo da Vam se obratim i ja. Visina 170 cm, tezina se konstantno vrti oko 80 kg. Pre godinu dana mi je porasla sa 75 na 80, i od tada je tu. Sa un dijetom sam dosla sa 96 na 80 kg pre 3 godine.

    Grickalice ne konzumiram, sokove slabo, ponekad casu vina. Dosta sam jela slatkise ranije, sada bas slabo, jednom u nedelju dana. Hleb jednom dnevno, ili bez njega. U poslednje vreme mi je ishrana uglavnom bez skroba, ubacim ga jednom nedeljno, i kolicine hrane nisu velike. Idem na folklor 2 puta nedeljno.

    Kako da ubrzam metabolizam i pokrenem se sa ove mrtve tacke malo nanize?
    https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wznF5dQ/]
    Slika
  • Skorpija
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od Skorpija » pre 11 godine

    Pozdrav.Imam 23 godine, teska sam 70 kg, i visoka 169 cm.Prije 7 godina sam smrsala 12 kg, tacnije sa 82 kg sisla na 70 kg, tako sto sam smanjila ishranu, nisam jela hljeb i za veceru sam uglavnom jela neku supicu,i dan danas malo jedem, ne jedem hljeb,ali kg vise ne idu dole, ali mi se nisu vratili ni izgubljeni.
    Zanima me, koliko bi jos trebala kg smrsati do svoje idealne tezine, i na koji nacin? Sta mi vi preporucujete?Moj sadasnji nacin ishrane otprilike ovako izgleda:
    jedem oko 11h , sta god da je na meniju bez hljeba, i jedem oko 18h uglavnom neku supu i neko meso bez hljeba, u medjuvremenu jedem dosta voca i povremeno slatkise.Pijem svaki dan po soljicu zelenog čaja, i dosta vode, ne pijem sokove , niti alkohol, setam dva puta sedmicno po dva sata brzim hodom.
  • marrayya
    Amater
    Amater
    Postovi: 143
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od marrayya » pre 11 godine

    Kada odgovara nutricionista?
    https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wznF5dQ/]
    Slika
  • ivanalujic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od ivanalujic » pre 11 godine

    .............
  • ivanalujic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od ivanalujic » pre 11 godine

    Porodila sam se pre 2 meseca. pre trudnoce sam imala 60kg i visoka sam 167cm. medjutim u trudnoci sam se mnogo ugojila i sada imam 74kg. pocela sam da radim lakse vezbe i molila bih vas da me posavetujete u vezi ishrane obzirom da jos dojim i ne znam bas sta bih trebala jesti i u kojoj kolicini a da se ne udebljam jos vise (ako je moguce udebljati se vise :D ) i da po mogucnosti skinem visak kilograma :bas_tuzan:
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od ankica » pre 11 godine

    Draga Ivana, uvek je moguce udebljati se vise-nazalost ljudska vrsta nema ogranicenje u tom smislu a sto se mrsavljenja tice ovako preko interneta ne mogu vam dati nikakve konkretne informacije sem uopstenihg. Razlog za to je taj sto bi odgovor bio na pra kucanih strana s jedne strane a sa druge nemam dovoljno podataka o vama da bi na nevidjeno smela da ista propisujem. Ovo znaci da za konkretnu dijetu morate uraditi pregled, jer se svaka dijeta individualno propisuje-dijete sablonskog tipa su one koje po pravilu ne deluju jer nismo svi isti pa samim tim ne mozemo ni drzati iste dijete.
    Ono sto vam mogu reci jeste da morate smanjiti generalni unos hrane, verovatno poraditi na odnosu grupa namirnica kojejedete, povecati unos tecnosti, nastaviti sa fizickom aktivnosti i naoruzati se strpljenjem. Za zdravo mrsavljenje potrebno ce vam biti oko 4 meseca i to ako se zaista drzite preporuka. Za uspesno drzanje dijete vam preporucujem odlazak kod nutricioniste.
    Skorpija-vama nikako ne savetujem ovo izbacivanje hleba. hkeb je neophodan u ishrani, odn neophodna je dovoljna kolicina ugljenih hidrata, Ovim sto ste radili ste se sada `zacementirali` na toj tezini.....morate potpuno promeniti ishranu, promeniti ukupni energetski unos kao i odnos grupa namirnica koje unosite u toku dana.
    Marrayya,nutricionista odgovara kada se nakupe pitanja, nekad i odmah ako su interesantna a nekad i posle vise dana....... :evil:
    Elem, i za vas isti savet kao i za Skorpiju, ugljeni hidrati se ne smeju izbaciti iz ishrane ako zelite da smrsate! Time samo usporavate metabolizam i dovodite do stagnacije kilograma.
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar/decembar 2012

    od ankica » pre 11 godine

    SREĆNA VAM SVIM NOVA GODINA I DA VAM SE U NJOJ ISPUNE SVE ONE ŽELJE KOJE SU DOBRE ZA VAS!
    :wink: :veseljak: :pivo:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 8 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta