Zaključana tema 21 post
nutricionista odgovara-novembar 2009
  • Sejni
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar 2009

    od Sejni » pre 14 godine

    Hvala....bacicu se na citanje! :)
  • VTC
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar 2009

    od VTC » pre 14 godine

    Postovana Ankice.....molila bi vas za savet koliko bih kalorija po vasem misljenju trebala dnevno da unosim,a da oslabim jedno 3-4kg.Imam 51god,visoka sam 164cm,tezina 63kg,moj BMI je 23,4. hvala na odgovoru i pozdrav!!! :14:
  • marijahelena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar 2009

    od marijahelena » pre 14 godine

    Ne znam jel da cekam da se otvori decembarska tema pa da vas pitam :) posto je danas prvi :) ili mogu i ovde...

    Imam 31g, 70kg, 168cm, i porodila sam se pre mesec i po dana. Pre trudnoce sam se ugojila sa 58 na 65kg- a do porodjaja sam dosla na 80kg.. 10kg je spalo u prve dve nedelje, i sada vec mesec dana stojim na 70kg..Posto ne dojim pocela bi sa nekim izmenjenim rezimom ishrane jer mi se apetit od trudnoce nije smanjio ni malo, a pretpostavljam da kilogrami nece sami vise spadati vec ja moram da uticem na njih..
    Ne bih da pocinjem drasticne dijete (nikad nisam drzala ni jednu, jer mi tezina nikad nije varirala vise od 2kg) obzirom da mi se organizam jos verovatno oporavlja vec sam pocela sa zdravijom ishranom- manje hleba, soli, vise kuvanog, vise povrca i voca, bez slatkisa koje sam potpuno izbacila pre par dana...

    Sta je moj problem ustvari- ogroman apetit i konstantna glad,pa je iako zdrava hrana kolicina problem, sto ce mislim prestati vremenom, i druga stvar- posto beba nema jos ustaljen ritam po noci, meni se noc ne razlikuje mnogo od dana i tokom nje moram nesto pojesti jer ustajem svaka 2h na po sat, sat i po, i ne mogu da izdrzim od 20h do 7 ujutro da ne jedem nista kako svi preporucuju.

    Sta bi mogla jesti ili piti u tom periodu a da to ne remeti gubitak kilograma?
    jer najlakse se razbuditi ili dobiti energiju nocu od neceg slatkog..a to ''ne ide''....
    Postoji ili uopste nesto sto bi mogla jesti ili je ''cuti trpi i pij caj'' jedini recept?
    Takodje fizicka aktivnost mi je ogranicena jer je prehladno za setnje s bebom a nemam mogucnosti da odem i vezbam, ili makar i sama odhodam sat vremena..

    Izvinjavam se na ''romanu'' od posta i hvala :)
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar 2009

    od Drina » pre 14 godine

    Postovana Ankice,
    procitala sam celu temu, i sve vase odgovore, i mislim da sam donekle shvatila neka osnovna pravila ishrane (vrste namirnica,kolicina,raspored obroka). Moj problem je sto sam se prosle godine udesila sa sedam,osam kilograma vise nego sto sam imala, zbog neverovatnog jednogodisnjeg sedenja i ucenja . Naime, sada imam 69 kg, a imala sam 60-62 godinama...ako kazem da sam visoka skromnih 167, verovatno cete me razumeti. Jednostavno se osecam lose vec dugo dugo. Elem, pokusavala sam svasta-jedem zdravu hranu(voce, povrce, hleb skoro uopste ne jedem-pomisljam kako je to lose posle svog citanja na forumu, mleko i jogurt samo sa najmanje masnoce, gazirana pica nista...itd), ali mi se cini da je problem u kolicini hrane koju jedem. Da, jedem kao i ranije, i to nikako ne doprinosi vracanju na staru dobru kilazu. Imam 28 godina, i planiram bebu sledece godine, pa bih volela da sredim ovaj problem pre nego sto se bacim u roditeljske vode, jer se panicno plasim rasta tezine u nedogled, narocito posle ovog jednogodisnjeg skidanja skoronabacenog salceta.
    Kolika bi dnevna kolicina Kcal bila preporucljiva za mene, i koja kolicina aktivnosti(uglavnom idem u brze setnje), da se desi neki pomak?
    Bila bih Vam zahvalna da mi pomognete, jer ne zelim da se bavim nekim pop-dijetama koje sam citala, i cula o njima kojesta.
    Hvala Vam,
    Drina.
  • Kapljica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar 2009

    od Kapljica » pre 14 godine

    Sta mislite o ovakvom jelovniku:
    dorucak-musli 80gr. sa 150ml mleka(1,6%mlecne masti)
    uzina-3 welness keksa
    rucak-skusa(iz konzerve) sa salatom(paradajz,masline,kukuruz,kiseli krastavcici)
    uzina-banana
    vecera-tanjir corbe od spanaca

    ili ovako:

    dorucak-2 parceta hleba sa sirnim namazom
    uzina-soja
    rucak-pilece belo meso i paradajz
    uzina-2 pomorandze
    vecera-sutlijas

    Da li je ovo previse ako zelim da smrsam?Pokusala sam da izracunam koliko je sve ukupno kaloricno,ali bezuspesno.I jos nesto.U ranijim postovima sam videla da je realno za mesec dana skinuti 5kg.Ja bih bila presrecna da ode bar 2kg,a iskreno,ne cini mi se bas moguce sa ovakvom ishranom,uprkos tome sto se drasticno razlikujke od onoga sto sam ranije jela.
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-novembar 2009

    od ankica » pre 14 godine

    Odgovori su u decembru!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 21 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju