Zaključana tema 21 post
nutricionista odgovara-mart 2010.god
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-mart 2010.god

    od ankica » pre 14 godine

    Draga Hat, u principu nema.....više spavajte, to jedino deluje!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Mother_chucker
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-mart 2010.god

    od Mother_chucker » pre 14 godine

    Samo nisam skapirao kojim redom ide odgovor na pitanja, a nisam se bunio sto moram da cekam.
    Ako se vi osecate bolje zbog toga sto mi niste odgovorili onda se i ja osecam bolje, a to oko nutricioniste odlicno znam, ali posto moj nutricionista od mene trazi da skidam kilogram mesecno odavno sam prestao da idem.
  • frida
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-mart 2010.god

    od frida » pre 14 godine

    Draga, Ankice, vec duze vreme vas citam, onako kampanjski, svakih par meseci zavirim da naucim ponesto. Sada sam vam se napokon i pridruzila :)

    I ja kao i vecina ovde imam problema sa viskom kilograma, no ono sto bi zelela da znam je: zasto dobijem mucninu kada pojedem jabuku na prazan stomak? Isto je i sa vitaminima koji se piju u obliku sumecih tableta. Muka mi je, i obavezno moram parce hleba da pojedem da bi me ista prosla.

    Takodje bih volela da vas pitam sta mislite o mesanju samlevenog lanenog semena sa jogurtom. Naime nedavno sam dosla na ideju da nekih 150 gr jogurta zasladim sa kasicicom meda, u to dodam 2 pune kasicice lanenog semena i izgnjecim jednu bananu. Meni je to jako ukusno i cesto to pojedem kada sam gladna i zelim nesto slatko. Meni taj moj "buckuris" deluje kao dobar izbor za zamenu uzini iliti obroka (dorucak ili vecera), al' me zanima da li ima neko pravilo o mesanju meda i lanenog semena sa ostalim namernicama? Treba li znati o nekim hemijskim reakcijama? Citam na pr. da nije dobro termicki obraditi lan, dok na drugoj strani nailazim na recepte za hleb gde se upravo isti koristi.
  • Zelenka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-mart 2010.god

    od Zelenka » pre 14 godine

    Draga Ankice,
    Da li mozete da mi napisete primer jelovnika cure od 15 godina koja ima 166cm i 74kg.Htela bih da smrsam 12kg.Nemam predstavu o tome kako bi obroci u danu trebali izgledati.Znam koliko uopsteno namirnica trebam unositi,da je to negde oko 1800kcal.Znam koliko treba mesa,koliko voca i drugo,ali jelovnik ne umem bas sastaviti.
    Nadam se da cete mi pomoci.
  • tzitza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-mart 2010.god

    od tzitza » pre 14 godine

    Potovana Ankice,
    u poslednje vreme dosta čitam o tracy anderson metodi, žena koja je trener madone i gvinet paltro, pa sam između ostalog naišla i na njenu dijetu, te sam Vas htela zamoliti da je pregledate i kažete da li je to razumna dijeta.
    Inače ja sam se porodila pre 8 meseci i imam višak od 15 kg. ovu dijetu sam probala u trajanju od nedelju dana i osećala sam se sasvim dobro. Ipak ne osećam se slobodna da započnem nešto neprovereno.

    Ova dijeta i preporuke za vežbanje nalaze se na sledećem linku:

    http://www.oodora.com/fitness/fat-loss- ... weeks.html

    Hvala!!
  • natasha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-mart 2010.god

    od natasha » pre 14 godine

    Postovana Ankica!

    Zovem se Natasha,pisala sam vam pre nekoliko meseci kad sam jos bila u drugom stanju. Sad sam se porodila pre jedno mesec dana, imam malog sincica. Tokom trudnoce sam dobila oko 18 kg. Dosad sam izgubila 12 kg.(prilicno neverovatno), imajuci u predvid da nista posebno ne radim da bih izgubila te kilograme, plus dojim. Moje pitanje je sledece, dali bi mogli da mi preporucite jelovnik koji bi mi omogucijo da izgubim bar jos 6 kg a da pritom ne gladujem i sto je najbitnije da imam mleka. Po mom misljenju mleka cu imati bez razlike koliko jedem, posto za prvog deteta sam vrlo malo jela a mleka imala na pretek. Moram da priznam da mi je dorucak bitan, rucak malo manje, a vecera mi nije toliko bitna ali mora da je imam na jelovniku posto ne mogu da spavam.
    Hvala unapred

    p.s. Srecan Uskrs
Zaključana tema 21 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta