Zaključana tema 24 postova
nutricionista odgovara (maj 2010)
  • Tosha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od Tosha » pre 14 godine

    draga ankice sta biste mi vi kao nutricionista prporucili (brojanje cal.?) i naravno fizicka aktivnost :D
    hvala na odgovoru .a da i jos jedno pitanje pijem neskafu i na kutiji pise da kafa sadrzi antioksidante.... koliko je to istina?
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od Asja » pre 14 godine

    Dragana nasa Ankice,

    Interesuje me koliko bi stetno bilo da se pije caje od sene (ili da se cak uzima neki laksativ) otprilike dva puta mesecno - odnosno svake druge nedelje? Mislim da bi mi dobro bilo da povremeno ocistim probavni trakt, jer imam nekih problem u tom polju.

    Hvala
  • Sweet heart
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    od Sweet heart » pre 14 godine

    Drzala sam UN dijetu jos letos, i smrsala sam oko 9kg za 2 meseca. Imala sam 66kg. Medjutim preko zime sam dobila koji kg, tako da sada imam 59. Zanima me koji je najlaksi nacin da skinem sad 3-4 kg. Trudim se vec mesec dana, ali se ne pomera kilaza... ni gore - ni dole :) Bavim se sportom, ali dzabe.
  • Akvarel
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od Akvarel » pre 14 godine

    Postovana Ankice,
    zanima me da li za dorucak smem jesti integralni tost hleb premazan medom + mleko1.6%mm ukoliko mi je cilj da smrsam? Pitam, jer sam cula da ukoliko se zeli smrsati,ne treba jesti uh vec ishranu bazirati na proteinima? unapred hvala :009:
  • jelence
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od jelence » pre 14 godine

    Molim Vas mozete li mi reci da li smijem da nastavim sa ishranom koja ne ukljucuje tjesteninu, sva tijesta ni secere vjestackog porijekla, dakle nikakve slatkise, (samo voce,za medjuobrok),da li moze imati negativne posljedice po zdravlje?

    Vec 15 dana sam se ovako hranila osim sto bih sebe za vikend (u nedelju) castila jednim sladoledom i izgubila sam 4kg bez poteskoca. Osjecam se aktivnije ali uopste nisam gladna cak jedem manje nego inace za redovne obroke.

    Da li smijem da nastavim sa ovakvom ishranom dok ne izgubim jos 10ak kig? Uz treninge tri puta sedmicno.
  • Jelena92
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od Jelena92 » pre 14 godine

    Ja bi htela postaviti pitanje, al ne vidim za mesec jun. Pa ću u mesec maj. PA da krenem
    Sa kilažom se borim od kada znam za sebe, već u sednom razredu sam imala previše kila i polako sam krenula na dijeu, na svoju ruku, roditelji nisu znali i skinula sam deset kila u kratkom periodu. Mislim da sam sa 78 pala na 67. Tako sam bila srećna, al naravno onda su krenuli da me teraju da jedem i ja sam sve svoje kile vratila. I od tada sam stalno u nekom krugu izgladnjivanja prejedanja. Sve tablete sam probala, nema koje nisam.
    SAda sam evo treća godina srednje škole i isto mučim muku, sa zelenom kafom sam bila skinula i pala na 65, nije bilo veće sreće za mene. Ali sada nažalost opet sam na nekih 75. I to zbog glupog prejedanja, taman mi lepo krene dijeta, prva dva tri dana i onda uzmem da jedem sve sve i sve, i onda i povracam i sve, al ne vredi kile dodju. Treba mi pomoć, nemogu više da izdržim ovu moju debljinu i to moje prejedanje. To su stvarno prevelike količine hrane, bar jedno 20000 kcal, pa možete da zamislite kad sam ja u tri dana dobila sest kila :(((
    Molim vas pomozite mi
  • studentica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od studentica » pre 14 godine

    cao :)
    pre svega zelela bih da pohvalim moderatore ove stranice jer su nam puno pomogli...
    ja sam studentica,imam 21 (za mesec dana 22) godinu...
    imam problema sa svojom kilazom od treceg razreda osnovne skole,,,svake godine ja se ugojim bar 5 kg,ako ne i vise.
    proslo leto sam drzala UN dijetu i za 3 meseca sam skinula 9 kg,ali sada sam ih povratila nazad....sad trenutno imam 107 kg,visoka sam 184 cm i stvarno ne znam vise sta da radim,odakle i kako da pocnem... nisam fizicki aktivna jer sam slabog karaktera,pa kad god krenem necim da se bavim,ako vidim da mi ne pomaze - odustanem.bavila sam se i kosarkom i odbojkom,ali nista.neko vreme sam prakticirala i trcanje i voznju biciklom...molim vas,pomozite mi...hvala :D
  • snowhite
    Amater
    Amater
    Postovi: 104
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od snowhite » pre 14 godine

    Poštovana,
    Pišem vam po prvi put u nadi da će te mi pomoći ...
    Pošto držim dijetu i na balansiranoj sam ishrani, umesto štetnih grickalica i slatkiša jedem pšenične pahuljice sa medom i leblebije u vidu grickalica za užine.
    Pa me zanima da li je to pravi izbor, i ako nije zbog čega i šta bi ste mi preporučili?
    Hvala unapred,pozdrav!
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara (maj 2010)

    od ankica » pre 14 godine

    Odgovori su u "junu"
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 24 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gost