Zaključana tema 4 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-juli, avgust, septembar 2014
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-juli, avgust, septembar 2014

    od ankica » pre 9 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara-juli, avgust, septembar 2014

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 9 godine

    Odustala sam od pitanja .
    Poslednja izmena od LEPA_i_ZALJUBLJENA u 26 Sep 2014, 21:45, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • pufnicaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: nutricionista odgovara-juli, avgust, septembar 2014

    od pufnicaa » pre 9 godine

    I ja imam pitanje.Malo vise pitanja.
    Koliko kafe je dozvoljeno da popijem na dnevnom nivou,imam sedamdeset kilograma,i nizak krvni pritisak.
    A zelenog caja? Ja sam cula dve solje.
    Smem li da konzumiram domace sokove,one sto posro prirode.Pravimo ih od maline,kupine,visnje,grozdja..itd :)Pozz
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-juli, avgust, septembar 2014

    od ankica » pre 9 godine

    Dnevno ne bi trebalo piti vise od dve soljice kafe.
    Sokove po mogucnosti treba uvek praviti od voca-cedjenjem u sokovniku.
    To je najzdravija varijanta, takvi sokovi sadrze sve vitamine, minerale i enzime iz voca.
    Sokovi koje mozete kupiti u prodavnici najcesce sadrza samo 50% vocnog soka, dodat im je secer i radi trajnosti su podvrgnuti pasterizaciji cime se gubi dobar deo vitamina i korisnih svojstava soka.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju