Zaključana tema 122 postova
Nutricionista odgovara (Januar/Februar 2009)
  • Rea_Bi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 55
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Rea_Bi » pre 15 godine

    Ankice ,molila bih te za misljenje o nacinu ishrane koji primjenjuje Tanjusa.To je u zdravstvenim dijetama.Djeluje mi umjerena i raznovrsna i razmisljam da nastavim da se hranim na slican nacin.Hvala na vremenu i trudu :) .
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ankica » pre 15 godine

    Rea Bi, pročitah Tanjušinu dijetu, dobra je, ali malo uopštena. Zato bih rekla da je ona nju malo pogrešno shvatila jer unosi premalo kalorija. Nikako ne bi smela da unosi samo 1200 cal dnevno duže vreme.
    Ovo iz iskustva pričam-kada sam dnevno unosila 1600cal imala sam 48 kg (by the way sada imam 52 kg i unosim oko 2000 cal/dan)-pa vi vidite da li je 1200 cal dovoljno za normalno funkcionisanje na duže staze. Koliko sam ja shvatila ona se tako duže vremena hrani a to nije dobro, plus što je takva dijeta jako redukciona u vitaminima i mineralima.

    Mirela, nisam pitala kakva vam je bila krvna slika tokom trudnoće i posle nje?
    Inače vašem suprugu ne mogu napraviti dijetu bez sl.podataka: visine, težine, vrste fizičke aktivnosti.
    Za vas dvoje preko foruma mogu predložiti neke smernice za ishranu, dijetu vam ne mogu pisati jer ona ima od 4 do 10 kucanih strana. Ako želite dijetu javite mi se na mejl.
    Inače prošlo je dosta vremena od porođaja pa bi bilo vreme da se vaš "trudnički stomak" skine. Mogli biste smršati do 62-3 kg jer je to idealan BMI i zato ste se sa tom kilažom najbolje osećali.
    Moj "lični" savet, nikako stručan jer nisam ginekolog i verovatno bi me većina ginekologa linčovala (mada ja stojim iza svog stava) je da ne pijete kontraceptivne pilule-njima ništa pametno ne dobijate, a mogu potencijalno da goje (naravno svi se lekari kunu da to nije tačno). Nađite drugi način kontracepcije jer po meni "brljati po hormonima" je najmanje pametna stvar koju čovek može sebi da napravi iz čiste "komocije". Ovaj moj savet se odnosi na slučaj da pre nego što ste počeli da ih uzimate niste imali hormonskih problema, jer u takvim slučajevima zaista mogu pomoći.
    To što ste prestali sa pušenjem je pametna stvar bez obzira što je rezultiralo povećanjem kilograma.
    Inače izbacite slatkiše-jedite ih samo jednom nedeljno, masti životinskog porekla, voće jedite do 200g dnevno, hleb pretežno crni i do 4 kriške dnevno, povećajte unos povrća u bilo kom obliku. Ne pohujte, ne pržite, ne zapržavajte. Hranu jedite presnu kad god može, ostalo kuvajte, barite ili dinstajte eventualno pecite bez ili sa malo ulja u rerni, dry cooker-u isl.
    Nastavite sa fizičkom aktivnošću.

    Tigrice, kukuruzno brašno možete jesti naravno umereno. Ko vam je preporučio dijetu sa 1500-1800 cal?
    To nije loše ali za nekoga ko ima manje kilograma nego vi. Sa BMI od 37, to je premalo, odnosno može neko vreme ali ne stalno.....Ja gore napisah da sam sa tim kalorijskim unosom imala 48 kg......i da se vi toga držite verovatno bi ste se stesali očas posla.
    Naravno vama pravi problem štitna žlezda i bez tih rezultata ovako "na slepo" se ne usuđujem da kažem ništa više. Takođe morate videti i to u vezi insulinske rezistencije jer to može jako uticati.
    Inače vam ne bih preporučila zahtevne vežbe u teretani-to nije dobro dok ne smanjite BMI bar do 30. Možete praktikovati samo lakše vežbe ali to mora biti redovno. Isto se odnosi na "napade slatkiša"-izbacite sve slatkiše iz kuće,-šećer izaziva zavisnost (ovo mislim ozbiljno) onda kad nema ništa ispred očiju neće biti ni u stomaku, ne kupujte ih! U dane PMS-a uzmite neko voće, napravite voćnu salatu, uzmite složene ugljene hidrate (kuvano žito sa šlagom npr, ali ne šećerite)

    Kad oslabite , jetra će se očistiti a i problem sa šećerom će nestati.
    Ako vam treba još objašnjenja javite se.
    :007:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • tigrica
    Amater
    Amater
    Postovi: 107
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tigrica » pre 15 godine

    Isla sam kod nutricioniste jednom i ona mi je dala dijetu od 1600kcal (tad sam imala vise kg), a pre pola meseca mi je edokrinolog preporucio dijetu od 1500kcal-1800kcal.

    Koliko kalorija bi mi preporucila, mozda ovu varijantu od 1800kcal. :)

    Sad jos jedno pitanje, zelatin koliko ima kalorija, pretpostavka da nije bas zdrava namernica, ali sam procitala, da moze da se napravi zelatin sa vocem i da ti bude neka zamena za slatkis.

    Kad mi je nutricionista dala dijetu (ovu prvu), nisam dobila da mogu da jedem kivi, grejp, pa me zanima imali kakvog objasnjenja, sta to voce cini drugacijim od ostalog.

    :)
    Pocetak-04.05.12 -protekal
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ankica » pre 15 godine

    Ne bih znala zašto vam je baš zabranjen kivi i grejp....možda samo nije naveden da može (odnosno preskočen iz nabrajanja). U principu nema razloga. To je voće kao i svako drugo a neki se i kunu da u grejpfrutu ima sastojaka koje pomažu mršavljenje, dobar je za prevenciju starenja krvnih sudova, kao i pomorandža ali je bolji. Kivi ima dosta C vitamina. Grejpfrut kao i kivi ima energiju kao i bilo koje voće. Nema nekih alergija na ove namirnice (uopšte citrusi su pomalo alergeni ali to uglavnom zbog pesticida a ne zbog njih samih). Po meni možete jesti i ovo voće kao i ostalo. Možete jesti i bananu ali polovinu količine drugog preporučenog voća a lubenicu duplo više od te količine.
    Ja bih vam savetovala dijetu od 1800 cal minimalno zasad. Ali da se nje i držite! Nije suština da dobijete dijetu od 1500 cal pa sa sve prekršajima te dijete dogurate do 2000. (nekad sam to ja radila, dajem klijentima strožije dijete zato što znam da se neće držati nje, ako bi dala onu koju treba još bi mi se i ugojili :evil: ali sam od toga odustala. Jednostavno ljudi moraju da shvate da ono što piše nije napisano bezveze, ali ja uvek dozvoljavam da svako sme da prekrši dijetu jedanput nedeljno za jedan obrok i to da pojede sve što poželi u količini u kojoj poželi i nema problema! Ljudi manje pate jer znaju da nema zabranjenih namirnica, samo treba da se strpe nedelju dana! Pa praktikujte tu teoriju.....možda vam bude lakše)
    Želatin nema neku energiju jer se ne vari pa ga možete jesti ali ono što ima su dodaci želatinu a to je obično šećer.
    :007:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Female
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Female » pre 15 godine

    Imam ja jedno pitanje, koju bi hranu trebalo da izbegavam jer mi je hormonski status nestabilan? Javlja mi se visak muskih polnih hormona ocigledno? Da li uopste postoji grupa namirnica koja moze da pospesi porizvodnju polnih hormona?
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela Bacvanski » pre 15 godine

    Ankice, moje poštovanje i hvala što ste na ovom forumu da pomognete.
    Evo, ja imam pitanje za vas vezano za dodatke ishrani.
    S obzirom na to da se dugo dugo borim protiv viška kg i da sam posetila mnogo nutricionista, što se tiče ishrane i kombinovanja namirnica, nemam šta da pitam što već neko nije pitao ili što sama ne znam...
    Ako budete imali vremena, možete i da pogledate prvi post u mom dnevniku da se sada ovde ne bih ponavljala.
    Dakle, najnoviji nutricionista mi je preporučio da pijem dosta nekih dodataka, vitamin C, vitamin B, Oligogal Se, Magnezijum.
    Dok sam prošli put bila kod drugog nutricioniste pila sam Nopalin iz Calivite koji mi je super pomogao (ne znam da li ste čuli za to), nakon toga sam bila na tretmanu HerbaLife (po mom mišljenju užas) itd, da ne reklamiram sad baš sve...
    Moje pitanje je šta vi mislite o tolikim dodacima ishrani? Da li mi je sve to zaista neophodno? Bojim se da to pospešuje apetit? Trenutno pijem vitamin C (1000mg dnevno) i planiram da kupim i oligogal Se....
    Mada, moje mišljenje je da je ono što je provereno najbolje, pa razmišljam da opet kupim nopalin...
    Šta vi mislite?
    Hvala unapred!
    Pozdrav!
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ankica » pre 15 godine

    Draga Lela, ja uvek savetujem dodatke ishrani iz prostog razloga što se dijetom smanjuje količina vitamina i minerala zato što smanjujete količinu hrane (logično....). Drugi razlog je taj da kad držite dijetu telo je pod stresom a tada vam treba malo više vitamina i minerala nego kad niste na dijeti.
    Ono što mi nije jasno zašto je prvi nutricionista preporučio samo antioksidante (C, Se) i Mg i B komplex....uzmite mineralno-multivitaminski preparat-to vas neće ugojiti ako ih pijete u preporučenim dozama proizvođača (to su obično dnevne potrebe).
    Ja vam ne bih savetovala čist B komplex kao dodatak je vitamini B grupe mogu pojačati apetit-sem ako za to nema neki drugi razlog osim mršavljenja zbog koga su vam možda potrebni u većoj dozi. Smanjite i unos C vitamina-ne treba vam tolika doza-dovoljno je oko 200-250 mg.
    Nopalin se pokazao kao odličan, korisnici ga uglavnom hvale, mada neki tvrde da im pili-ne pili-na isto dođe...zašto ne držite dijetu tog nutricioniste koji vam je to preporučio?-pošto mislim da znam o kome se radi (BB-inicijali?-da ne bude da se reklamiramo). Kako ste inače zadovoljni savetima nutricionista koje ste dosada dobijali i ako jeste da li ih se držite?
    Herbalife neki hvale, neki ne, ono što je sigurno je da je skup.
    Female-šta se podrazumeva pod poremećenim hormonskim statusom i viškom muških polnih hormona? Da li ste radili hormonski status ili je to vaša lična procena? Višak muških polnih hormona kod žena se manifestuje pojačanom maljavošću, agresivnošću (mada ima dosta žena koje su takve a nemaju taj poremećaj :D ), slabo razvijenim sekundarnim polnim karakteristikama, izostankom menstruacije potpuno ili delimično....
    Hormonski disbalans takođe može voditi poremećaju menstruacije i pojačanoj maljavosti ali bez drugih znakova, u svakom slučaju jedno ne mora uključivati drugo i najčešće kod žena je u pitanju hormonski disbalans.
    Od hrane kod hormosnkog disbalansa možete uzimati soju, preparate na bazi soje koji se preporučuju kod PMS-a, klimaksa isl. tegoba, preparate na biljnoj bazi koji mogu pomoći regulaciju hormona (imajte na umu da ovo ne deluje 100%-to su pomoćna lekovita sredstva a ne lekovi). Ako vam treba savet javite mi se na mejl ili pitajte u apoteci šta bi vam preporučili.
    Ono što je najbolje je da posetite ginekologa koji bi vam prepisao hormonske tablete, ostalo može pomoći ali vas neće izlečiti.
    Regulišite težinu ako imate problema sa viškom kilograma, u velikoj meri postoji veza.
    :007:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Gagisha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 39
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gagisha » pre 15 godine

    Draga Ankice, mene zanima Vase misljenje o kravljem mleku bez laktoze. Meni se jako svidja ukus a i nemam grceve u stomaku kao kod obicnog mleka :wink: Konkretno me zanima da li se sada menja nesto u pogledu kombinovanja sa drugim namirnicama. S cim je najbolje trositi mleko? Hvala!
  • Female
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Female » pre 15 godine

    Ankice, moje analize hormona su pokazale da sam u potpuno normalnom balansu hormona, s tim sto mi je nivo testosterona naginjao ka gornjoj granici. Uradila sam sve analize, ginekoloske, jajnici mi nisu policisticni, stitna zlezda radi normalno, nema fizickih promena, dermatoloski mi je koza zdrava a kosa mi ipak opada, i pojacana maljavost je prisutna. tako da sam to povezala sa nacinom ishrane i sa viskom kilograma sto ste mi vi sada i potvrdili. Nutricionista koji mi je savetnik mi je takodje preporucio soju, ali mi nije rekao koju hranu trebam da izbegavam i da li uopste trebam da izbegavam neku vrstu namirnica? :005: hvala vam unapred :)
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ankica » pre 15 godine

    Dragi Gagisha, mleko bez laktoze je nov proizvod i odličan za ljude koji teže vare mleko. Inače nema drugih razlika u odnosu na obično mleko i može se konzumirati kao i svako drugo. Ukus je malo slađi od običnog mleka jer laktoza nije mnogo sladak šećer za razliku od drugih prostih ugljenih hidrata. Mleko i proizvodi (jogurt, kiselo mleko, kefir, sir) se može kombinovati sa svim namirnicama koje nemaju puno proteina ili su oni nepotpuni (žitarice, povrće). Nije dobra kombinacija sa mesom i voćem.
    Female nema neke namirnice koju treba izbegavati, možda samo masnu hranu i životinjske masnoće (da biste smanjili unos holesterola-jer polni hormoni imaju steroidnu strukturu kao i holesterol). Ovo će vam na duže staze poboljšati zdravlje i ubrzati proces mršavljenja. Kakva vam je vrednost holesterola?
    Tu bi mogla da pomogne hormonska supstitucija sa ženskim polnim hormonima (iako je njihov međusobni balans u redu) ali to morate videti sa ginekologom.
    :007:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • dunja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dunja » pre 15 godine

    Pozdrav. Do sada nisam pisala ništa na ovom forumu, iako pratim zbivanja.

    Ja sam isto u kategoriji vječitih boraca s viškom kilograma. Trenutno muž i ja držimo UN dijetu, ali obzirom da sam imala velikih zdravstvenih problema nije mi drago pročitati negativne strane te dijete.

    Naime, i sada upravo zbog tih zdravstvenih problema moram skiniti veliki broj kg (trenutno imam 110 kg na 1,65 m) i do sada mi je UN uvijek davala odlične rezultate, ali iskreno, brzo su se kg poslije i vratili.

    E sad, imam nekoliko pitanja:

    Šta mislite o Montignacovoj dijeti? Isto tako, o South beach dijeti?

    Do sada nisam bila nikad kod nutricionista, upravo iz razloga što kod nas to ide kao po traci, iliti šablonski. Svi dobiju isti papir i javite se kroz neko vrijeme.

    Imam volju i želju omršavit, ali jednostavno od silnih ponuđenih dijeta i načina ja sebe više nigdje ne nalazim. Jednostavno se pogubim i svemu i ne znam koji je pravi način, a jako volim papat.
    S druge strane, nesretna sam zbog silnih kilograma koje sam nataložila, jer nekad sam bila sa svim zgodna ženica :(

    Zanima me i što mislite u umjetnim zaslađivačima, odnosno koji je po vama zdrav način slađenja napitaka?
  • Gagisha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 39
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gagisha » pre 15 godine

    Ankice, hvala na odgovoru. Nadam se da nisam previse dosadna sa pitanjima ali imam jos jedno. Posto imam problema sa koncentracijom prilikom ucenja, ima li neka hrana koju preporucujete? Kazu da valja grickati suvo i kostunjavo voce? Mozda jos nesto...
    Da, zanima me i Vase misljenje o suhomesnatim proizvodima na kojima nema vidljive masnoce tipa pecenice, suvog mesa i slicno. Ne mislim na svakodnevnu konzumaciju ali povremeno?
    Hvala unapred ;)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    dunja napisao:Pozdrav. Do sada nisam pisala ništa na ovom forumu, iako pratim zbivanja.
    Ja sam isto u kategoriji vječitih boraca s viškom kilograma. Trenutno muž i ja držimo UN dijetu, ali obzirom da sam imala velikih zdravstvenih problema nije mi drago pročitati negativne strane te dijete.
    Naime, i sada upravo zbog tih zdravstvenih problema moram skiniti veliki broj kg (trenutno imam 110 kg na 1,65 m) i do sada mi je UN uvijek davala odlične rezultate, ali iskreno, brzo su se kg poslije i vratili.

    E sad, imam nekoliko pitanja:
    Šta mislite o Montignacovoj dijeti? Isto tako, o South beach dijeti?

    Do sada nisam bila nikad kod nutricionista, upravo iz razloga što kod nas to ide kao po traci, iliti šablonski. Svi dobiju isti papir i javite se kroz neko vrijeme.

    Imam volju i želju omršavit, ali jednostavno od silnih ponuđenih dijeta i načina ja sebe više nigdje ne nalazim. Jednostavno se pogubim i svemu i ne znam koji je pravi način, a jako volim papat.
    S druge strane, nesretna sam zbog silnih kilograma koje sam nataložila, jer nekad sam bila sa svim zgodna ženica :(

    Zanima me i što mislite u umjetnim zaslađivačima, odnosno koji je po vama zdrav način slađenja napitaka?


    - Prvo da krenem od otpora nutricionista prema UN. Svi nutricionisti imaju otpor prema bilo čemu što je javno objavljeno i konfekcionirano i za masovno tržište jer gube svoj deo finansijskog kolača ili zarade jer svoj posao ne odrađuju kako treba ... svaka čast pojedinačnim svetlim slučajevima u njihovoj profesiji. Ja sam lično pre početka UNke a nakon kupovine knjige i vrlo studiozne pretrage po internetu i čitanju objavljenih čanaka i iskustava, lično sa suprugom obišao 5 nutricionista i kad je svaki pomno a na naš zahtev protumačio UN kako treba a ne površno, svi do jednog su se složili da je to prava stvar ali sa preporukom da kad se postigne željeni cilj, mora se kombinovati međusobno namirnice ali u razumnim merama. od njih 5 kod kojih sam bio njih troje je čak preporučuju kod osoba koji imaju više nego veliki višak kilograma kao što sam ja bio u pitanju ili ti ili bilo ko,

    - Ja ću ti reći malo o UN jer urednik sam dela za UN, vrstan poznavalac i sam njen aktivni korisnik pa je moja obaveza da ti dam nekoliko objašnjenja ... UN dijeta nije samo dijeta, to je racionalan i zdrav način ishrane koji je prihvaćen u skoro celoj Evropi,
    - UN način ishrane je stvaran par godina i učestvovali su čitavi timovi nutricionista i lekara sa medicinske strane i timovi kuvara koji su pretočili lekarske i nutricionističke zahteve u veoma ukusne recepte koji se nalaze u knjizi,
    - UN ima dva ciklusa t.j. perioda, dijetu i održavanje dijete oba ciklusa prave celinu i svaki traje 91 dan. Dijeta bez održavanje nema efekta.
    - Jeste da UN daje sjajne rezultate ali ako se održi kako treba u celosti, onog dana kad rešiš da prekineš ali uvek nakon kompletnog održanog ciklusa, samo treba obratiti pažnju na količine i na pravilan raspored kombinovanja namirnica,
    - Kilogrami su ti se vratili zato što si se vratila starom načinu ishrane, ako se vratiš starom načinu ishrane jer voliš jesti draga moja nijedna al upamti nijedna dijeta i nijedan nutricionista ti neće pomoći a ni dati večiti rezultat sa kojim ćeš biti trajno zadovoljna ... mora se promenuti način ishrane što ti UN program i nudi ili da prihvatiš neki drugi način ishrane od nekog drugog nutricioniste ili po nekom drugom već viđenom programu,
    - Evo ja sam ti lični primer za uspeh UN dijete, od 01.09.2008 sam krenuo sa 170 kg i skinuo sam 41 kilogram do današnjeg dana, trenutno sam na održavanju i od 02.03.2009 krećem na novi krug UNke od 2 ciklusa (ukupno 182 dana), nemam nikakvih štetno zdravstvenih indikacija jer se stalno lekarski kontrolišem jednom mesečno, pritisak mi se drastično smanjio i skuro ušao u granicu normalnog pritiska za apsolutno zdrave osobe.
    - Da ti još odgovorim oko veštačkih zaslađivača, ako možeš da ih izbegneš onda ih izbegavaj ako već možeš da biraš između više tipova prirodnih i veštačkih zaslađivača odaberi smeđi šećer, jer je najzdraviji i najmanje štetan,

    - Bilo kakvo pitanje u vezi UN dijete možeš postaviti ili da otvoriš svoj dnevnik među dnevnicima članova foruma pa da te lepo pratimo u UN dijeti ili bilo čemu da drugo odabereš ... dobrodošla svakako.
    Slika
    Slika
  • nestor074
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Pitajte nutricionistu (Januar/Februar 2009)

    od nestor074 » pre 15 godine

    ankica napisao:Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar
    sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.


    Zdravo Ankice,

    pre svega bih se unapred zahvalio za odgovore na pitanja koja cu postaviti.Prvi put sam na forumu mada sam pratio i ranije.Imam 34 godine,visok sam 185 cm i imam 108 kg.Oduvek sam imao problema sa viskom kilograma pa sam u pokusajima da se resim istih uspesno koristio sve moguce tablete za mrsavljenje koje se mogu naci kod nas u prodaji.Naravno prednost sam uvek davao,meni najdrazoj kategoriji tabletica "izgubite 1kg,za 1dan,uz 1 tabletu".Povremeno sam tu i tamo gubio po 5-6 kg ali oni bi se iznenadjuce brzo vratili.Nakon svih pokusaja odlucujem se za Atkins dijetu uprkosu upozorenju na ovom forumu, uz koju smrsam 12 kg za 18 dana.Uz ovaj rezultat u paketu dolaze trigliceridi (4.3 , gornja granica 1.9) i holesterol na gornjoj granici.O mojoj fizickoj aktivnost mogu reci sledece :Sobni bicikl mi sluzi kao civiluk a ovih dana intezivno pokusavam nabaviti jos jedan u vidu sobnog trenazera.Sve u svemu nakon 1001 gluposti danas sam u fazi u kojoj sam svestan da mi je zdravlje naruseno ali i dalje redukovanje ishrane krece od cuvenog "ponedeljka".Jedem za sta god se sapletem u kuhinji.Dodatno mi otezava to sto sam "kuvar",mada se time ne bavim ali u kuci ja kuvam.Retko kada nisam u grupi "Zivim da bih jeo" a posedujem i genetsku predispoziciju (bolesti srca i krvnih sudova) i to prilicno dobru predispoziju.

    Resio sam da uradim analize,preglede i svestan sam cinjenice da ce to biti prilicno redukovana lista namirnica koje smem da jedem.Ostajem i bez mojih mezimcadi "Koka kole" i "Slatkisa".Ali sta je tu je.Ide lepo vreme pa se nadam da ce mi to ici u prilog.

    Konacno,posle moje "srceparajuce" duge price sa tuznim krajem sledi pitanje "STA SADA,KUDA,KAKO" ?

    jos jednom HVALA !!!
  • draganaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od draganaa » pre 15 godine

    draga Ankice,hocu da te pitam nesto o ishrani djece.... pa cu te zamoliti da mi opises kako bi trebala izgledati djecija prehrana.... imam dva djecaka od 2 i 4godine... a imaju oko 13 i 18kg...
    oni u biti jedu sve,ali cini mi se nekad ne u dovoljnim kolicinama... osim sto svako jutro pojedu pahuljice kukuruzne, cokoladne ili cokolino sa 2dec. mlijeka,vise nece ni da primirise mlijeku,a ni cemu drugom mlijecnom.... borba sa mlijekom nam je od kad su jos bili bebe,jer cim su okusili cvrstu hranu obadvojica su odbila flasicu i mlijeko... da li je tih 2dcl. dovoljna kolicina za njih?
    naime interseuje me koliko cega je potrebno da uzimaju da bi svaki dan unosili sve potrebne vitamine,kalcij,minerale i sve ostalo?
Zaključana tema 122 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju