Zaključana tema 19 postova
nutricionista odgovara-januar 2013
  • tajaaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionista odgovara-januar 2013

    od tajaaa » pre 11 godine

    Nadam se da ćete na pitanja odgovarati i u februaru :oops:
    Naime,još odavno sam čula mit o smanjenju želuca ako se tokom određenog vremena smanje porcije hrane ili ako se manje jede ali češće.Iza mene je dug period unošenja veće količine hrane u kratkom vremenskom periodu (ne jedem ceo dan pa onda kad sednem natrpam sve što stignem ili od nervoze stalno nešto jedem i sl.) i primetila sam u poslednje vreme da mogu baš puno da pojedem ,a da mi ne bude ništa.Ranije kad puno pojedem stomak me je strašno boleo ali sad ništa ne osećam.Pretpostavljam da se nekako želudac ,,proširio''. :shock:
    Mislila sam da par dana ili nedelja smanjim porcije kako bi se vratio u normalu.Možda je smešno ali volela bih da čujem vaše mišljenje 8)
    Pozdrav! :D
  • medenica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionista odgovara-januar 2013

    od medenica » pre 11 godine

    Pozdrav!Mene zanima kakvu ishranu mi preporucujete da mi se lice malo iscisti od bubuljica(imam 22 god)Naime kada god jedem malo masniju hranu to mi se odmah odrazi i na licu?Inace imam problem i sa kilazom?Hvala
  • Stasi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: nutricionista odgovara-januar 2013

    od Stasi » pre 11 godine

    Draga Ankice!
    S duznim postovanjem ali ja sam vam postavila pitanje pre dva meseca, pa kad ce taj odgovor ne znam. Ljudi shvataju ozbiljno ovaj forum i ocekuju da kad nesto obecate to i ispunite. Tako sam se radovala vasem odgovoru, a sad shvatam da vas nije briga.Ako ne mozete ili necete , red je da se izjasnite. Stvarno sam se umorila od cekanja, a i nisam htela da vam i ovo kazem, ama vidim da ignorisete i to me nervira.
    Zelim vam prijatan dan
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-januar 2013

    od ankica » pre 11 godine

    Draga Stasi, zao mi je sto se nervirate, ali ja nemam nikakvu obavezu da odgovaram bas na svako pitanje! To sto ja to uglavnom cinim je cisto moja dobra volja, a kada to ne uradim onda za to imam razlog (npr 1000 puta postavljeno slicno pitanje, pitanje na koje bih morala da pisem predugacak odgovor, neneticka pitanja u smislu da je krajnje nezahvalno i u krajnjoj liniji nemoguce da preko interneta dam dijagnozu itd....)
    Medenice, vama savetujem kao prvo gubitak kiograma jer ce to svakako uticati na to da se bubuljice delimicno povuku! Na zalost kazem delimicno jer je problem neciste koze skoro uvek hormonske prirode (retko kada je to samo higijenski problem). Iz tog razloga cete najverovatnije morati da o kozi vodite racuna vise nego ljudi koji taj problem nemaju a to znaci da cete morati da odrzavate besprekornu higijenu lica-ovo podrazumeva pranje lica vise puta u toku dana, koriscenje antiseptickih losiona bar jednom dnevno, neupotrebljavanje nikakvih pudera na kozi bilo tecnih bilo u prahu, rumenila isl, samo krema koja vam odgovara ujutro i nista vise . Od sminke je dozvoljena samo senka za oci, maskara i karmin.
    Od ishrane ne smete konzumirati nista masno, suhomesnato i slatkise....povecajte unos dobrih masnoca narocito omega 6 masnih ksielina. Neki savetuju uporebu ulja od zutog nocurka ali su rezultati njegovom upotrebom individualni.
    Tajaaa, zeludac se moze prosiriti viskom hrane.......a da bi se smanjio treba pre svega vasa jaka volja-da jednostavno ne jedete vise nego sto bi ste trebali.....da ste se drzali tog saveta ranije ne bi ste sada ni imali taj problem pa zato ako zelite promene morate zaista biti veoma odlucni u tome da istrajete, sto naravno nije lako!
    Amaja, jeste na pravom ste mestu....naravno da postoji dijeta koja vama licno odgovara ali to sigurno nisu one koje ste do sad drzali i koje mozete procitati u novinama-po principu `sigurno skidate 10 kilograma za 7 dana-majke mi, rekla mi komsinica.....!`
    Da bi ste to uradili potrebne su dve stvari-prvo da smanjite kalorijski unos, a drugo da povecate potrosnju. Ovo drugo je najbolje fizickom aktivnoscu ali to nece delovati ako ne smanjite energetski unos-tada cete kao sto ste i sami primetili samo `nabiti` misice!
    A sto se tice misica.....morate izabrati aktivnost koja ne forsira samo jednu grupu, ako ne zelite da ih nabildujete bas tu, vec sve misice ili onu koja mahom radi na povecanju gipkosti tela i istezanju......
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 19 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju