Zaključana tema 6 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara januar 2012.
  • lanakojic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    nutricionista odgovara januar 2012.

    od lanakojic » pre 12 godine

    Postovana ankice,
    imam jedno pitanje za Vas. Sportista sam, profesionalno se bavim kosarkom . Nemam neki preveliki visak kilograma ali bih 4-5 mogla da skinem. Da li ste culi za UN dijetu? Ako jeste da li je efikasna? Da li i pored 2 treninga dnevno smem da je drzim ? Hvala
  • buckobas
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara januar 2012.

    od buckobas » pre 12 godine

    postovana ankice ja sam trenutno na un dijeti jako dobro mi ide skidanje kilograma ali sam saznala da sam u drugom stanju sta da radim dali da prekidam un dijetu ili slobodno nastavim lepo se osecam i nemam nikakve tegobe imam veliki visak kg a ocekuje me drugi carski rez :veseljak: :crybaby:
  • Deta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara januar 2012.

    od Deta » pre 12 godine

    Postovana Ankice,

    Ja sam trenutno na UN dijeti , strogo se prodtzavam pravila iz knjige. Medjutim, proslo 15 dana a ja nemam rezultata, ni 100 gr. To me je veoma deprimiralo i razmisljam da li da nastavim dalje.
    Kada realno mogu da se očekuju prvi rezultati dijete? Da li bi tebala da drzim neku drugu dijetu? Znatno sam se ugojila poslednjig godinu dana i ubedjena sam da je stres glavni krivac za to.
    Inace imam 40 god, visoka sam 1.70 , trenutna težina 72.6kg, željena je 65kg.

    Veliki pozdrav
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara januar 2012.

    od ankica » pre 12 godine

    Lanakojic,čula sam za UN dijetu i oni koji je drže se "kunu" u nju....ja je ne preporučujem jer nije prirodna i uravnotežena kao što bi zdrava ishrana to trebalo da bude!
    Buckobas, ja vam u trudnoći ne bih savetovala da držite ovakve dijete! Dete u vama mora da se razvija svaki dan i htedoh da vas pitam na osnovu čega će da se razvija kada recimo dođe "vodeni dan"?......mislim da sam time sve rekla......
    Deta, za neuspeh UN dijete najbolje da pitate one koji se u nju više razumeju na delu foruma posvećen njoj.....
    Stres može potpomognuti gojenje mada nikako nije njegov uzročnik jer ljudi različito reaguju na stres-ima onih koje se bukvalno osuše kada se nerviraju, a drugi se opet goje ali to je zato jer ovi drugi nervozu leče otvaranjem frižidera a prvi grickanjem noktiju i nabijanjem čira od koga ne mogu ni komad hrane u usta da stave......
    Tako da je vaš problem prevelika energetska vrednost obroka bez obzira na uzrok koji je do toga doveo!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • jeca pereca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara januar 2012.

    od jeca pereca » pre 12 godine

    Dobro vece.. Pocela bih ovako: Imam dvadeset dvije godine i uvijek sam htjela da smrsam,jer sam bila malcice buckasta. To sam konacno uspjela u toku ljeta i bila zadovoljna kilazom (na moju visinu 174cm-175cm tu sam negdje dosla sam na 58 kg). To sam povratila tokom prethodnih dva mjeseca, jer sam mnogo vise jela, nego dok sam imala tu kilazu nekih pola godine. Sada imam 63,64 kg. i htjela bih da se vratim sto prije na 58 kg,moze 59 kg. Imate li predlog kako to da uradim, da nije stetno, jer sam imala problema sa endokrinim sistemom. I u kojem vremenskom periodu je to moguce. Takodje me interesuje sta mislite o postu i mjesecevim mijenama(dijetama)
    Zahvaljujem.
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara januar 2012.

    od ankica » pre 12 godine

    Jeca-pereca-to možete uraditi za mesec, dva ali vam ja ne preporučujem manje od 60kg! Za dobro zdravstveno stanje 58 kg je premalo odn. bili bi ste premršavi!
    Mesečeva dijeta nije loša za tako mali broj kg koje bi ste rtebali da izgubite!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju