Zaključana tema 11 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara -decembar 2010
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara -decembar 2010

    od ankica » pre 13 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Akvarel
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od Akvarel » pre 13 godine

    Upravo sam procitala da ste u nekom od odgovora napisali da pecena piletina nije bas zdrava i da je treba jesti max 1 mesecno :shock: Otkud to?bas sam se iznenadila,bez trunke ulja samo posoljeno ispeceno u rerni u celofanskoj kesi-zasto nije zdravo :? pozdrav
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od ankica » pre 13 godine

    Iz prostog razloga što pečenje stvara određena kancerogena jedinjenja......plus se piletina premazuje uljem.........kožica je puna holesterola......previše mesa nije dobro unositi a ako neko često jede pečenje onda to govori o previše mesa (optimalna količina mesa je dva do tri puta nedeljno od toga bar jednom nedeljno riba poželjno i dva puta a onaj jedan put može da bude neko kuvano meso što znači da za pečenje i ostale načine termičke obrade ostaju samo povremena konzumiranja-čisto da želja mine-ovo kažem za one koji hoće da čuju šta se preporučije kao zdravo!).......zato i rekoh da ako je pečenje na jelovniku (u klasičnom smislu onako kako se ono inače sprema) jednom do dva puta mesečno onda je u redu.....ako je češće onda nije!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • the queen J
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od the queen J » pre 13 godine

    Da li je UN dijeta, zaista zdrava i dobra dijeta?
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od ankica » pre 13 godine

    Je je ne bih preporučila.....
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • Cici
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 38
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od Cici » pre 13 godine

    Draga Ankice, za pocetak cestitam sto ocekujete prinovu, pogotovo je lepo sto ce biti Jarac, to su divna stvorenja :D .
    Imam pitanja u vezi kafe. Citala sam Vase clanke da je ne treba piti posle jela i otkad sam to uvela moj stomak je vrlo zahvalan. Medjutim tesko mi je da se odreknem kafe ujutru pa me zanima da li je dosta da prodje 2-2,5 sata od dorucka do iste (obicno za dorucak jedem neke pahuljice sa jogurtom i eventualno jos nekim dodacima)? Dok sam bila na terapiji gvozdjem izbacila sam kafu, a posto je sada gvozdje i vise nego dobro nadam se da opet mogu da pijem 1-2 dnevno? Pijem tursku, retko i espresso.
    Druga stvar koja me zanima je kako je najbolje da ukljucim semenke lana u ishranu? Razmisljala sam da dodam u musli, ali ne znam koliko, pretpostavljam da je dosta jedna supena kasika?
    Hvala unapred :009: !
  • lolcat
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od lolcat » pre 13 godine

    Dobar dan :) zanima me kada je najbolje vreme za dorucak, rucak i veceru. Ako ustajem u 7, kada je najbolje da doruckujem, rucam i veceram?
  • Nodi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od Nodi » pre 13 godine

    the queen J napisao:Da li je UN dijeta, zaista zdrava i dobra dijeta?

    ankica napisao:Je je ne bih preporučila.....
    :wink:


    Zanima me vas konkretni odgovor, zasto je ne bi preporucili, koji je razlog? Obzirom da je jako mnogo ljudi praktikuje pa me zanima jeli tako losa za nas organizam ili je nesto drugo u pitanju?
    Pozz
  • Cici
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 38
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od Cici » pre 13 godine

    Pogledaj ranije teme, pre jedno godinu dana se vodila velika polemika oko UN dijete, tu mozes da nadjes Ankicino misljenje prilicno detaljno :). Ne znam da li je ove ili u onom delu sa kritikama i polemikama, ali bas je bila duza diskusija.
  • vladimir188
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od vladimir188 » pre 13 godine

    Šta vi mislite da li ovakav proizvod može imati negatvne implikacije na zdravlje? Ja ne koristim nikakve suplemente u ishrani,a ovo mi se čini kao neki proizvod sa najmanje štetnih supstanci i provjerene reputacije.Upoznat sam sa djelovanjem aspartama i drugih "otrova" koji se nalaze u žvakama,sokovima i sl..(i iste sam eliminisao iz upotrebe).Međutim društvo nije spremno da prihvati da su te every day stvari možda mnogo otrovnije nego ovaj protein,za koji će svi reći da se ljudi njime truju.
    Imam 18,5 godina,idem u teretanu već 2.5 godine,i ne uzimam suplemente iz razloga što ne bih imao podršku porodice i što sam skeptičan u vezi zdravljem koje pružaju ovi proizvodi.

    http://www.xerses.ba/
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara -decembar 2010

    od ankica » pre 13 godine

    odgovori će biti u januaru.......
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 11 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju