Zaključana tema 7 postova Stranica 1 od 1
nutricionista odgovara-april/maj 2012
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od ankica » pre 12 godine

    Na vaša pitanja odgovara Ankica Simić nutricionista-dijetetičar sa dugogodišnjim iskustvom u tretmanu poremećaja ishrane odraslih, planiranju dijetetskog
    režima ishrane bolesnika, kao i iskustvom u organizovanju i planiranju ishrane dece.
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od dzejn » pre 12 godine

    Htjela bih da vas pitam, da li znate kako mogu da ucinim svoj imunitet jakim? Savjetujete li mi neke preparate? Sta tacno od hrane? Sve me zanima!

    Vec godinu dana se mucim sa nekim ginekolskim problemima i kazu da je moj imunitet kljucan faktor u mom oporavku. Jako mi je vazno da ga ucinim sto jacim! Nadam se da mi mozete pomoci :)

    Hvala puno!
  • vilin.konjic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od vilin.konjic » pre 12 godine

    Draga Ankice,
    porodila sam se pre skoro 3 nedelje i u trudnoci sam nabila dosta kilograma...sad bih htela da krenem sa dijetom, ali naravno i da sacuvam mleko za bebu s obzirom da je dojim i posle skoro svakog podoja izmlazam jos mleko...Zanima me kad bih mogla poceti sa dijetom da bih se resila viska kilograma? Koliko je optimalno da se izgubi kilograma u toku meseca a da se ne naskodi bebi (cula sam da se prilikom velikog mesecnog gubitka oslobadjaju toksini koji prolaze kroz mleko i da li je to istina)?
  • blinkivinki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od blinkivinki » pre 12 godine

    Koliko bi dijeta trebala da ima kalorija, optimalno za osobu koja ima 1,74m, 77 kg, 29god i sedeći način zivota?
  • micki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od micki » pre 11 godine

    Vidim da ovde trudnoći u ima puno dojilja koje se bore sa kilogramima. Skidanje kila nije lako kad ne smete da držite dijetu. Ja sam se ugojila preko 17 kg, za 6 meseci dojenja skinula sam 10kg i onda stala. Od onda kg ni da maknu. Sad sam krenula sa UN ali mi ne prija jer sa non stop gladna a kako čitam nije ni dobro za dete. I ako moje dete ima 10 meseci, ona sisa kao prvi dan, naročito kad imamo problem sa zubićima. Kad je vidim koliko uživa da siki ne mogu da joj uskraćujem to zadovoljstvo zato što moram da skinem još 10ak kila. Ipak, mora da postoji rešenje za nas obe. Pa bi moje pitanje bilo kako da se hranimo mi dojilje da budemo zadovoljne i mi i naša deca?

    Mislim da bi trebalo više da se piše na ovu temu jer koliko vidim većina nas koji želimo da skidamo kilograme smo novopečene mame.
  • moravka
    Amater
    Amater
    Postovi: 183
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od moravka » pre 11 godine

    Draga Ankice,

    Pre pet godina operisala sam rak na levoj dojci prvi stepen( velicina tumora 1.5cm). Kao tretman imala sam 36 seanci radio-terapije i 5 godina tamoxifen. Odmax posle operacija( imala sam 2 u razmaku od mesec dana) i stitna zlezda je pocela da strajkuje tako da sam sada na 125mg levothiroxa. Za to vreme je nastala i menopauza sa svim simptomima koji je prate a najvise valunge :( . A kilaza je otisla visoko +20kg. Inace sam dosta niska 153cm. Ranije sam varirala od 55 - 58kg i ta kilaza mi je odgovarala iako bih mozda trebala da imam i manje.Imam 50 godina i poceli su problemi sa zglobovima a najvise kolena. Sta mi savetujete da radim i kakvu dijetu da bih smrsala jer mi mnogo smeta. Veliko vam hvala unapred!
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara-april/maj 2012

    od ankica » pre 11 godine

    draga Moravka,
    vama je menopauza prouzrokovana godinama ali i terapijom protiv karcinoma. Zbog hormonskog disbalansa morate se dosta truditi da smršate, odn. morate više raditi na tome nego nego ko ove probleme nema.
    Ono što je uvek dobro jeste da vam ishrana bude dobro uravnotežena i balansirana jer samo takva ishrana na duže staze može poboljšati vaše zdravlje.
    Ne savetujem vam eksperimentisanje sa raznim popularnim dijetama.
    Potražite stručnu pomoć za sastavljanje jelovnika.
    Micki, rešenje za probleme dojilja leži takođe u balansiranoj ishrani ali i u uvođenju fizičke aktivnosti.
    proanalizirajte malo svoje navike u ishrani pre trudnoće, tokom trudnoće i sada tokom dojenja.....
    verujem da ćete relativno lako naći uzrok! Da li vam je za rešenje potrebna i pomoć ćete odlučiti sami...
    ono što ja kao žena troje dece mogu da izjavim na tu temu jeste da sam ja posle svake trudnoće vraćala kilažu u roku od 2 meseca pod uticajem nespavanja, hroničnog umora i apsolutno neredovnog jedenja koje je generalno bilo kad stignem i koliko stignem a ne koliko mogu ili koliko bi mi bilo potrebno! Posledica navedenog jeste da je meni veći problem bio da zadržim dovoljan broj kilograma nego da smršam što daje još jedan dokaz teoriji da je količina hrane ključna za mršavljenje....
    na stranu hormonske promene, koje su kada je trudnoća i dojenje u pitanju fiziološke, znači ne radi se o patologiji (generalno uzev većina žena ostaje zdrava posle porođaja)! Tu se ne može govoriti o "nemogućnosti" da se smrša posle trudnoće već samo o nedovoljnoj angažovanosti na polju istog!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 7 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju