Zaključana tema 24 postova
nutricionista odgovara (april 2010)
  • natasha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od natasha » pre 14 godine

    Postovana Ankice!
    Ja vas molim da mi odgovorite, posto vam pisem po peti put, dali biste mogli da mi pomognete,ako ne mozete u redu, da znam da se ne nadam. Mozda sam vam dosadila, mozda jednostavno necete, stvarno sam razocarana, vidim da drugima odgovarate samo meni necete. Vise necu da vas gnjavim. I dalje mislim da ste vrhunski nutricionista. Ja cu poceti sama sa novim rezimom, ovde nema nikog kog bi me posavetovao, neka mi Bog pomogne.
  • Cici
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 38
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od Cici » pre 14 godine

    Stvarno mi je zao ako ce bilo ko da se uvredi, ali mislim da je vecina ljudi malo pogresno shvatila ovu rubriku. Gospodja Ankica je napisala neke vrlo korisne tekstove, odgovorila gotovo na sva postavljena pitanja, a ista se i dalje vrte...Skoro svaki post je: Imam toliko i toliko cm i toliko kg, sta biste mi preporucili? A preporuka mali milion u prethodnim temama, samo da je neko hteo da prelista! Misljenje o UN dijeti i raznim drugim dijetama je takodje dato, vrlo lepo obrazlozeno, pa ko se slaze - super, ko ne - opet super. Na kratka i direktna pitanja je stvarno uvek odgovoreno, ali ne mogu da verujem da neko misli da moze da dobije tacnu ishranu od skolovanog nutricioniste preko foruma, i jos se posle ljuti i inati ako toga nema?? Nisam strucnjak, ne znam, ali sigurna sam da su za to potrebne analize krvne slike, a verovatno i jos neki drugi parametri opsteg zdravstvenog stanja, svako ko bi davao takva uputstva preko interneta bio bi neodgovoran (a mislim da je i to vise puta objasnjeno).
    I sama sam postavila vise pitanja na ovoj temi, verovatno je neko bilo glupo, ali sam bar pazila da se ne ponavljam i da sam prethodno sve postove procitala. Da ponovim, nije mi namera da uvredim bilo koga, ali mislim da se ovako gusi jedna veoma korisna i dobra tema za sve nas.
  • zoka025
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od zoka025 » pre 14 godine

    Evo i ja da se ukljucim. Mene zanima da je sejk od sojinog, pirincanog mleka i surutke dobar i kada ga piti ako jeste? To mi je rekao nutricionista, a fitnes trener mi je rekao surutku ni slucajno jer je puna secera. Zanimalo bi me vase misljenje. Hval unapred i izvinite na smetnji.

    Nije strasno kada si pokusao, pa nisi uspeo, strasno je kada nisi ni pokusao, a mogao si...
  • black cat
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od black cat » pre 14 godine

    Hvala vam puno na pomoci,u pravu ste sto se tice dosade i nezadovoljstva to jesu glavni razlozi.i jos nesto pitali bih vas i za kokice da li puno goje?hvala jos jednom :D
    Kada u nasem umu ostvarimo mir,harmoniju i ravnotezu,pronaci cemo sve to i u zivotu!!!
  • Lenami
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od Lenami » pre 14 godine

    Draga Ankice,

    Vec dve nedelje sam uspesno na dijeti propisanoj od nutricioniste. Pocelo je mrsavljenje :skakutalo: , ali mene "ubija u pojam" krompir koji je prisutan svaki dan umesto hleba za rucak. Da li moze nekada da se konzumira nesto drugo umesto krompira, nesto sto je iste kalorijske vrednosti kao krompir ? I daaaa, sredom za rucak imam soju - bljak, ne vredi, ne mogu da se priviknem, uvek mi je muka nakon rucka :x Da li i za soju postoji neka zamena ? Makar i neko povrce, samo da ne bude soja :crybaby:

    Pozdrav :skakutalo: !
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od ankica » pre 14 godine

    Lenami, moghu da se koriste sve skrobne namirnice u količini koja je ekvivalentna energetskoj vrednosti krompira: pirinač, hleb, sve žitarice, palenta, grašak.
    Soja se može zameniti pasuljem, žitom a može se i izbaciti. Nije mi poznato da će efekat dijete izostati ako se ne jede soja!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • SsanjaA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od SsanjaA » pre 14 godine

    Postovana Ankice,

    da li se i na koji (najbolji) nacin se moze konzumirati caja od zalfije (kadulje)?
    Koja su mu sve djelovanja? Kako se jos moze primjenjivati i za koje probleme?

    Hvala.

    Sanja Jovanovic Lazarevic
  • Lenami
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od Lenami » pre 14 godine

    E hvala vam na odgovoru :)
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: nutricionista odgovara (april 2010)

    od ankica » pre 14 godine

    Draga Ssanjaa, čaj od žalfije se kuva tako što se pusti da vri - min ukoliko ćete da ga pijete a ako ga koristite za ispiranje onda se samo prelije vrelom vodom i ostavi da odstoji. Za piće se pravi blaži čaj jer je jako gorak a za ispiranje koncentrovan. Koristi se kao blago antiseptično sredstvo i kao antioksidans.
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 24 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 170 gostiju