Zaključana tema 4 postova Stranica 1 od 1
dojenje i dijeta
  • puza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    dojenje i dijeta

    od puza » pre 12 godine

    Imam dilemu i treba mi pomoc. Porodila sam se pre sest i po meseci i prilicno se ugojila posle porodjaja. Zelim da pocnem sa un dijetom jer sam je ranije uspesno koristila, ali bebac jos doji. Mada je njegovo dojenje svedeno na ujutru i uvece, a jede sve ukljucujuci i meso i voce i povrce i bar u jednom obroku muumesam i adaptirano mleko,zanima me da li bi mu moja dijeta stetila. Hvala unapred
  • Minimaus
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: dojenje i dijeta

    od Minimaus » pre 12 godine

    Draga, ja ti takodje dojiom bebu, on sada ima 9 mjeseci i na ovoj sam dijeti 13ti dan, smrsala sam skoro 4kg. Mislim da ovo nije prava dijeta vec pravilan nacin ishrane. Sama sam imala nedoumice kao i ti, ali sam se odlucila ipak da pocnem. Mozes malo izmjeniti i prilagoditi sebi dijetu, rezultati nece biti isti kao da se potpuno pridrzavas, ali ce ipak biti, a ti ces se osjecati puno bolje.. Ako ti je bebac sladokusan kao moj, jede sve sto mu se da, mislim da nece ispastati zbod dijete. Za pocetak mozes samo kombinovati namirnice pravilno, a kolicinu prilagodi sebi. To sto ces potpuno izbaciti grickalice,gazirano pice, alkohol, slatkise svesti na minimum, ne moze da skodi mlijeku. Ukoliko ipak primjetis da ces izgubiti mlijeko, uvijek mozes prekinuti dijetu. Moj bebac doji po noci i do 2 puta po danu, onako vise da se uspava, tako da za njema ima sasvim dovoljno, a ja cu nadam se opet u moje stare hlace da stanem. :009:
  • Zorica Mijovic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: dojenje i dijeta

    od Zorica Mijovic » pre 11 godine

    Postovana Ankice,
    kao i mnoge novopecene mame muci me visak kilograma koji je u mom slucaju poprilican. Od prve trudnoce do sada(od 2008.do 2012.) sam se ugojila cak 30kg. Volela bih da se tog viska oslobodim ali ne znam kako da se pravilno hranim i mrsam,a da istovremeno ne ugrozim laktaciju. Bebica ima 4meseca i iskljucivo sisa. Ovo navodim zato sto sam pre par dana pocela UN dijetu i osecam da mi veoma prija,ali primecujem da mi ovakav rezim ishrane smanjuje produkciju mleka. Volela bih da nastavim sa njom,ako je moguce,ali mi se cini da je moram korigovati prema svojim potrebama.Hvala unapred!Zeljno iscekujem Vas odgovor...
    P.S. Nadam se da sam pitanje postavila na pravom mestu,jer nisam videla da su otvorene teme za jun.

    Naravno,prihvatam sugestije i drugih iskusnih forumasa.Pozdrav svima! :)
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: dojenje i dijeta

    od ankica » pre 11 godine

    imate odgovore na temi "nutricionista odgovara-april, maj"
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
Zaključana tema 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju