Zelena detoks kafa
  • sali
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 14 godine

    Zelena detoks kafa

    od sali » pre 14 godine

    Tek skoro sam procitala u novinama za ovaj preparat. Vidim da se prodaje u kapsulama (mozda zavisi i od proizvodjaca), pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim, i na kom principu deluje ovaj preparatat.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Zelena detoks kafa

    od 314pezos » pre 14 godine

    iskreno rečeno nemam pojma, ali čim se reklamira u novinama već mogu da naslutim da je šarena laža 8)
    Slika
    Slika
  • sali
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od sali » pre 14 godine

    Pa i ja nesto tako mislim..
    Mada, ono sto znam je da ih je Leontina (pevacica) pila i da ih ona reklamira.. a ona je dosta oslabila (doduse, ona se podvrgla i nekim silnim tretmanima). U principu sam protiv tih preparata (marketing je cudo i ne treba nasedati, definitivno), ali reko' , mozda je neko odavde imao nekog iskustva sa tim.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Zelena detoks kafa

    od 314pezos » pre 14 godine

    Svojevremeno je ona Bioklinika ili tako nešto (reklamirala ih Suzana Mančić) u novinama sam imao isečke (žao mi je što sam ih bacio) za 3 različita proizvoda su stavljali ama identičan tekst, slike, priče ... sve je bilo isto osim naziva proizvoda.
    Slika
    Slika
  • sali
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od sali » pre 14 godine

    314pezos napisao:Svojevremeno je ona Bioklinika ili tako nešto (reklamirala ih Suzana Mančić) u novinama sam imao isečke (žao mi je što sam ih bacio) za 3 različita proizvoda su stavljali ama identičan tekst, slike, priče ... sve je bilo isto osim naziva proizvoda.

    jao boze :D
    ne zelim da pricam o preparatima spomenute "klinike", mogu da budem i banovana 8)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Zelena detoks kafa

    od 314pezos » pre 14 godine

    ha hha ha hah ahhh aaa ... nemoj da pričaš :D
    Slika
    Slika
  • ninaana
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 508
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od ninaana » pre 14 godine

    bila sam i njihova musterija :(
    nekad sa 127 na 90, a  sada :(
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Zelena detoks kafa

    od 314pezos » pre 14 godine

    ninaana napisao:bila sam i njihova musterija :(


    al nam ne napisa kako si prošla kao njihova mušterija 8)
    Slika
    Slika
  • sali
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od sali » pre 14 godine

    po smajliju bih rekla da joj se bas i ne pise o tome 8)
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od jedna mala » pre 14 godine

    Leontina se podvrgla testu inotolerancije na hranu i posto joj je bila zabranjena kafa neko joj je iz inostranstva donosio zelenu kafu al ne u vidu kapsula nego pravu kafu za koju je ona izjavila da joj je pomogla u mrsavljenju mada ja za bilo koje kapsule mislim da je sto giga rece sarena laza
  • anajrim
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od anajrim » pre 14 godine

    evo ja sam je pila i mogu vam reci da su to dzabe bacene pare :ZZ05: ......znaci ni grama nisam skinula,niti mi se smanjio apetit jos mogu da kazem da sam primetila da kada bih je popila ubrzo bih me pocela boleti glava i bila mi je muka pa sam morala da jedem. sve u svemu obicna prevara :crybaby: na koju sam nasela.
  • blonde
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od blonde » pre 14 godine

    Ja pijem zelenu kafu (s.n) vec 5 dana. Apetit mi se drasticno smanjio i kada osetim glad pojedem kolicinski mnogo manje nego sto bih inace pojela. Slatkise ne jedem jer nemam potrebu za njima. Imam 2 kg manje ali znam da je to sto su se creva ispraznila. Vodu pijem, i stalno sam zedna . Za sada je najbitnije da nisam hronicno gladna :D
    Ako prezivim javljam rezultate :013:
  • tackica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 83
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od tackica » pre 14 godine

    Ja sam cula svasta o zelenoj kafi.
    Neko kaze da pomaze,neko kaze da ne...Kao i za sve,uvek postoje krajnje suprotnosti.
    moja prijateljica je npr.hvali,a nema sta nije probala od tzv.preparata za mrsavljenje.Kaze da joj se apetiti smanjio i da do 16h nema porebu da nesto pojede.
    E sada moje misljenje,da taj efekat sitosti se moze postici i sa ocicnom kafom.kada je popijem,zavaram glad.
    Pre sam pila Ferbafast i pomagal su mi,nisam osecala glad,ali kada sm ih ponovo kupila bile su bacene pare,jela sam samo tako :).Mislim da je to cista,nezdrava hemija,bas kao i Herbalife...To mi je teska glupost,pijes sejkove i kao smrsas...Vauuu zamisli smrsao si,pa naravno kada nista ne jedes,neko hemiju pijes!!!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od lasata » pre 14 godine

    Pre sam pila Ferbafast i pomagal su mi,nisam osecala glad,ali kada sm ih ponovo kupila bile su bacene pare,jela sam samo tako .Mislim da je to cista,nezdrava hemija,bas kao i Herbalife...To mi je teska glupost,pijes sejkove i kao smrsas...Vauuu zamisli smrsao si,pa naravno kada nista ne jedes,neko hemiju pijes!!!


    U pravu si kad kazes da smrsas pijuci sejkove i skoro nista ne jedes... Ali nisi u pravu kada kazes da je Herbalife nezdrava hemija... Herbalife ima izuzetno zdrav sastav i protivnik sam toga da se koristi u cilju mrsavljenja i zamene obroka ali to je makrobiotika u malom, odnosno pijaca u malom... I kada nemamo vremena ili nismo sigurni da smo uneli sve sto je potrebno u toku dana jedn Herbalife obrok moze da ucini dobro nasem organizmu... Ovo pricam iskustveno... Nikada nisam mrsavila sa Herbalife-om ali ga cesto uzmem kao poslasticu i uzivam u njemu... :)

    A evo nesto i o zelenoj detoks kafi... :wink:

    I u Srbiju je stigla "detoks" kafa o čijim svojstvima stručnjaci malo znaju, a potrošači je kupuju čak i kada nema deklaraciju, jer veruju da skida kilograme kao na reklami. Dijetetski dodatak ishrani stigao je na listu najtraženijih proizvoda, ne samo u Beogradu nego širom zemlje. Tome su značajno doprinele javne ličnosti, poput Leontine, koja je između ostalog, kako kaže, smršala upravo zahvaljujući ovom proizvodu.
    Potrošači za dvonedeljni tretman ili 14 kesica kafe koja se pije samo jednom dnevno ne žale ni do 50 evra koliko proizvod košta u skupljim apotekama. Mnogi kupci su u neznanju papreno platili plagijate, jer su špekulanti sa sivog tržišta u zelenoj kafi već prepoznali brzu zaradu.
    U potrazi za zelenom "detoks" kafom i objašnjenjem kakav je to proizvod i odakle dolazi, "Potrošačka Politika" obila je pragove dvadesetak apoteka i biošpajza u Beogradu. Obilazak je, uglavnom, bio uzaludan, jer je (čudom) većina prodavaca "upravo prodala poslednju kutiju". Ali ukoliko kupac ostavi broj telefona, a možda i kaparu, trgovci su uglavnom spremni da već narednih dana obezbede potrebne količine.
    Samo u jednoj apoteci farmaceut je otvoreno priznao da njihova apoteka više ne prodaje zelenu kafu u kesicama nego samo u tabletama koje „potpisuje" jedan hrvatski proizvođač.
    "Deklaracija kafe od koje se sprema napitak bila je vrlo misteriozna. Bila je nepotpuna, i pored toga što smo pokušavali, nismo uspeli da otkrijemo ko je proizvođač, uvoznik, niti koliki je rok trajanja proizvoda. Dobili smo informaciju da od 1. oktobra posao distribucije ovog dijetetskog suplementa preuzima jedan od najvećih uvoznika i proizvođača i odlučili da sačekamo", rekao je za "Politiku" ovaj farmaceut.
    Niko ne zna tačan sastav ove kafe
    Na Farmaceutskom fakultetu nisu mogli da objasne o kakvom napitku je reč. Jedino su rekli da pretpostavljaju da je u pitanju nefermentisana kafa sa više polifenola (sastojak svake kafe) koji usporava nastanak slobodnih radikala u organizmu.
    Slično je i s nutricionistima. Malo ko zna kakvog je tačno sastava zelena "detoks" kafa i priznaju da su za nju uglavnom čuli od prijatelja koji su je pili da bi smršali. Efekti su bili različiti, nekome je pomogla, nekome ne. Jasno je da nije reč o magičnom preparatu za mršavljenje.
    "Niko od onih koji su ga pili nije smršao samo od takvog napitka već je, kao i kod svake dijete, bilo neophodno promeniti i režim ishrane", kaže Ana Todorović, nutricionista beogradskog Doma zdravlja Savski venac.
    Ona dodaje da je ova kafa verovatno slična zelenom čaju. "Ukoliko je tako, onda ova kafa ima niz sastojaka koji omogućavaju da se štetne materije, poput nagomilanih sadržaja u debelom crevu izbace iz organizma."
    Proizvod mora imati deklaraciju
    Neke od apoteka na periferiji grada nude kafu proverenim kupcima, u kutiji, na komad, tablu, ali bez deklaracije. Postoje čak i liste čekanja kupaca koje prodavci zovu pošto isporuke navodno stignu.
    U prodavnicama zdrave hrane bili su otvoreniji, pa su priznali da u ponudi imaju više ovakvih proizvoda, različitih dobavljača, sastava i cena. Ipak, i ovde su sve količine bile već rasprodate. Na pitanje šta preporučuju kupcima objasnili su da potrošači sami znaju šta žele. Nije im, tvrde, bitno koliki procenat zelene kafe sadrži proizvod, niti odakle se uvozi u Srbiju, nego isključivo koja ga je pevačica koristila.
    Načelnik beogradske Sanitarne inspekcije dr Zoran Panajotović kaže da niko od proizvođača nije obavestio inspekciju da je počeo proizvodnju zelene kafe, ali da nije ni imao obavezu da to uradi.
    "Uvozni proizvodi prolaze uobičajenu proceduru na granici i moraju, naravno, da imaju deklaraciju, što važi i za one domaćeg porekla. Ako već u apotekama ima proizvoda sa šturim deklaracijama ili bez njih, pitanje je za apoteke zašto ih naručuju i zašto nam to ne prijave", ističe Panajotović.
    Srbija prednjači po cenama
    Zelena "detoks" kafa, kao i svaki drugi proizvod koji je Agencija za lekove kategorisala kao nelek, odnosno dijetetski suplement mora da sadrži kompletnu deklaraciju: taksativno naveden sastav proizvoda, dejstvo, način upotrebe i čuvanja proizvoda. Poseban akcenat mora da bude na neženjenim dejstvima jer konzumiranje zelene kafe može negativno uticati na korisnike koji imaju problema sa hipertenzijom, dijabetesom, kao i na trudnice, dojilje i decu, mlađu od 16 godina.
    Na forumima se uveliko vode polemike, ne samo o delotvornosti (većina tvrdi da stvarno ima efekta), nego i o uvoznicima i načinima na koje stiže do potrošača. Tako se može saznati da se u inostranstvu zelena kafa već prodaje u svim supermarketima, da je ima u kafićima, a u ponudi je čak i organska, nešto skuplja kafa.
    Srbija prednjači po cenama. U Irskoj pakovanje od 42 kapsule košta 13 evra i pije se tri puta dnevno, dok je kod nas oko dve hiljade dinara. Kesica kafe kod nas može da se nađe za 180 dinara, a u pojedinim apotekama koje je prodaju isključivo u kutijama ide i do 3.700 dinara.
    Tekst: Politika/Mondo
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Brain
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zelena detoks kafa

    od Brain » pre 14 godine

    Ja sam pila Zelenu kafu (onu sa Leontinom na kutiji).
    Preporucila mi je moja drugarica koja je inace veoma skepticna prema svemu, a ipak je to kupila. Ona je skinula 5 kg za 14 dana. Na nju je delovala tako da skoro nista nije mogla da jede.
    Meni je takodje pomogla. Ja sam skinula 3kg za 14 dana (toliko ima kesica u kutiji). Zadovoljna sam kako radi. Dobro sam se osecala, nekako sam splasla, smanjio mi se apetit i kao da mi se ubrzao metabolizam. A najbitnije mi je sto nikako nisam mogla da spustim kilazu sa 81kg iako sam se trudila, a sad imam 78.
    Jedina mana je cena. To je trenutno razlog zasto nisam nastavila, bar za sad jer kosta 2500.
    Sad cekam da mi sestra donese neki caj koji ona hvali. Ne znam kako se zove dok mi ne donese ali kosta 1500 za mesec dana koriscenja.
    Eh, da, bitno mi je i to da i dalje stojim na 78 iako je proslo vec skoro mesec dana!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju