Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Pripremite sami čaj za mršavljenje
  • Medeni
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    Pripremite sami čaj za mršavljenje

    od Medeni » pre 16 godine

    Na jednom drugom forumu sam pronasla recept za caj za mrsavljenje:

    50 gr cveta zove
    50 gr lista breze
    50 gr lista uve
    50 gr lista kupine
    50 gr lista sene
    125 gr maticnjaka

    Sve sastojke staviti u veeeliku posudu, dobro izmesati i zatvoriti u teglu ili neku posudu koja se dobro zatvara...
    Ova kolicina je dovoljna za 20-30 dana...

    Caj se priprema na sledeci nacin: na 2dl vode stavlja se jedna kasika caja, poklopi se i ostavi preko noci.
    Dnevno se pije 1-1.5l caja, pri cemu je obavezno popiti po jednu solju pre svakog jela, a ostatak rasporediti tokom dana...
    Prvih par dana caj ima izuzetno laksativno dejstvo, tako da je bolje da ga uzimate dok ste kod kuce ili u blizini toaleta...

    Osoba koja je ovaj caj preporucila kaze da ima dobro iskustvo sa njim da uz malo vodjenja racuna o ishrani i doslednim konzumiranjem caja uspela za mesec dana da smrsa 3 kg, da su i drugi iz njenog okruzenja koristili i cak i bez nekog posebnog vodjenja racuna o ishrani smrsali.

    Mene interesuje: da li svakodnevno konzumiranje ovog caja moze da ima i lose strane? Ne znam za druge sastojke, ali za senu znam da se preporucuje umerena upotreba i oprez, jer je jaka, a ovde ispada da se koristi svakodnevno.
  • K.Scarpeta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od K.Scarpeta » pre 16 godine

    Ja sam pila cajeve od virka, sene i kukuruzne svile. Svaki po dva dana, po tri solje dnevno, u vremenskim intervalima od po pet sati i mogu vam reci da je to odlicna kombinacija, ali naravno nije dovoljno samo piti cajeve i ocekivati gubitak telesne tezine, ishrana se mora redukovati...
  • Medeni
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Medeni » pre 16 godine

    K.Scarpeta, ko ti je preporucio takav nacin upotrebe cajeva?Koliko dugo si ih pila? Je l' bilo nekih problema nakon prestanka sa upotrebom, posto sena stvara zavisnost? Je l' probava bila uredu?
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Evo još jednog recepta:

    Uzeti jednaku količinu ruzmarina, koprive, maslačka, breze, rastavića, bokvice i komorača – dobro pomešati i staviti u kutiju za držanje čaja.
    3-4 supene kašike na litar ključale vode, poklopiti, da odstoji 15 minuta, procediti.

    Savet: piti 1 lit ovog čaja dnevno uz 2 šolje zelenog čaja

    ja lično nisam probala jer nisam ljubitelj čajeva i ne mogu ceo dan da pijem čaj, dosta mi i zelenko pre podne, ali oni koji jesu, a u pitanju su bile neke mamine koleginice kažu da im je kao i većina sl.čajeva izregulisao probavu, smanjio nadutost stomaka i da su skinule po 2-3 kg za mesec dana.
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju