Odgovori 7 postova Stranica 1 od 1
Anina magija - čaj za mršavljenje
  • Anina magija
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 8 godine

    Anina magija - čaj za mršavljenje

    od Anina magija » pre 8 godine

    "Anina magija" - čaj za mršavljenje

    Slika

    "Anina magija" je čaj za mršavljenje. Napravljen je od bilja koje svakodnevno koristimo u ishrani i lečenju, po recepturi koju su generacije travarki prenosile sa kolena na koleno i koju je svaka naredna generacija obogatila novim dodatkom i boljim efektom.
    Ko od nas ima vremena da provodi sate i sate svakodnevno u teretani? Ili da kuva 5 zdravih obroka dnevno? Svi smo mi ljudska bića, volimo i slano i slatko i ukusno, i komad torte ili slavski ručak ne treba da budu razlog za brigu već uživanje.
    Svi znamo za pravilo - ko gladuje gubi kilograme. Pogrešno!

    "Anina magija" krši sva pravila - kao što se od magije i očekuje - jedete sve što vam srce želi, a kilaža nestaje...

    Sastav čaja je:
    • Peršunov list, sušen, mleven i meljan;
    • Mlada kopriva, sušena i mlevena;
    • Peršunovo seme, meljano u kamenom avanu;
    • Cimet, mleveni;
    • Karanfilić mleveni i meljani;
    • Zeleni čaj, samo listovi, sušeni, mleveni, meljani i dosušeni;
    • Rastavić, ubran pre cvetanja, osušen, mleven, meljan u kamenom avanu;

    Šta znači meljan? Meljanje je postupak pri kojem sušenu i samlevenu biljku pritiskate kamenim tučkom u kamenom avanu dok ne počne da ispušta eterična ulja i enzime. A zašto u kamenom avanu? Jer je drvo porozno, pa bi upilo sva potrebna plemenita ulja koja zapravo "rade" posao - tope masne naslage i kidaju ćelije celulita....
    Sastav nije tajna. Magija je u tome kako se i do koje tačke melje, suši i melja, koliko koje biljke se stavlja.... to je znanje, osećaj, ili kako majstorice travarice kažu, veština koja se uči godinama...
    Ako pijete čaj za mršavljenje, on će sam istopiti masnoću i naslage. Ne teba da traumirate organizam izgladnjivanjem ili promenom vrste ili količine hrane - jedite sve kao i obično, samo pijete čaj dva puta dnevno!
    Jedino što bi trebalo da smanjite ili izbegavate su tamna gazirana pića - Coca cola, Pepsi i Cokta. Sve ostalo, meso, voće, povrće, masno, mrsno, sir, mleko, hleb, kolači, sokovi, voda... Sve kao i obično!
    U lepoj, elegantnoj, drvenoj kutiji spakovano je 60 kesica čaja, što je količina dovoljna za 30 dana.
    Za razliku od mnogih proizvoda, čajeva, tableta, praškova i napitaka, "Anina magija" zaista radi svoj posao. Topi masne naslage bez obzira na to šta i koliko jedete. Dakle – nema dijete ni gladovanja. Da biste smršali, uz „Aninu magiju“ – morate normalno jesti!

    Šta jeste „Anina magija“?

    • Čaj napravljen od bilja proverenog porekla, po najvišim standardima proizvodnje i recepturi starijoj od 100 godina;
    • „Anina magija“ je namenjena osobama koje žele da smršaju, jer je primarni efekat korišćenja čaja gubitak viška kilograma i naslaga celulita;
    • Pored mršavljenja, „Anina magija“ poboljšava krvnu sliku, ima jak uticaj na poboljšanje cirkulacije, poboljšava rad jetre i bubrega, reguliše varenje i značajno smanjuje otečenost zglobova;
    • Jedan od čestih efekata čaja jeste i poboljšanje izgleda kože i gustine kose;

    Šta „Anina magija“ nije?

    • Čaj „Anina magija“ nije diuretik, i ne pojačava lučenje urina – samim tim nema kontraindikacije u odnosu na krvni pritisak;
    • Nije ni laksativ, odnosno, nije purgativ;
    • Nema kontraindikacije ni sa jednim lekom niti lekovitim sredstvom, osim u slučaju alergijske reakcije na neki od sastojaka – do sada nije registrovana alergija ni na jedan od sastojaka čaja.

    Ko ne može da koristi čaj?

    1. Trudnice i dojilje – to su zaštićene kategorije gde se upotreba čaja može odobriti u slučajevima jake anemije, preterane gojaznosti koja predstavlja pretnju po život majke ili ploda i svaka upotreba bilo kakvog sredstva ili leka se mora dogovoriti sa ginekologom, akušerom ili pedijatrom;
    2. Osobe koje boluju od kancera – zbog pojačanja cirkulacije, pre upotrebe čaja treba konsultovati onkologa;
    3. Deca mlađa od 15 godina – u slučaju gojaznosti, treba konsultovati pedijatra, nutricionistu i hematologa, pa tek uz njihovu saglasnost i stalne kontrole davati čaj detetu.

    Kako se koristi čaj?

    Jednostavno! Jednu kesicu čaja prelijete sa 1,5-2 dl ključale vode, poklopite, ostavite 10 min i popijete. Kesicu možete i ne morate vaditi iz šolje. Čaj ima blag i prijatan ukus, podseća na kolače ili medenjake. Čaj pijete ujutru, posle doručka, najkasnije 2-3 sata nakon buđenja i uveče, posle večere, najviše 2h pre spavanja.
    Ne smete „držati dijetu“!! Jako je važno da tokom pijenja čaja ne gladujete. Dijeta je, po definiciji, režim ishrane, ali najčešće podrazumeva odricanje od nekih namirnica ili smanjenje unosa hrane. Važno je da dok pijete čaj ne budete gladni, da unosite sve vrste namirnica i da kontrolišete i kilograme i obim struka i kukova.
    Koliko može da se smrša?
    Količina kilograma koju možete izgubiti zvisi od opšteg zdravstvenog stanja, godina, hormonskog statusa, prehrambenih navika... Ne postoji precizna matematika. Ipak, prosečno se gubi oko 5 kg u prvom mesecu.

    Ko ne može da smrša?

    Postoji nekoliko oboljenja i stanja gde apsolutno ništa ne pomaže, pa ni „Anina magija“, a to su: jak sindrom policističnih jajnika, jaki disbalansi polnih i hormona štitne žlezde i poremećaj lučenja leptina. Kod blažih oblika pomenutih oboljenja, može da se smrša 2-5 kg mesečno, ali ako je oboljenje izraženo i ne leči se, ne pomaže ništa, pa čak ni magija. Potrebno je regulisati opšte zdravstveno stanje pre početka korišćenja čaja.

    Proizvodnja – sertifikati

    Anina magija – čaj za mršavljenje je jedinstven proizvod koji predstavlja pravi srpski brend.
    Proizvodnja Anine magije obavlja se u kompaniji Bilje Borča koji svojim klijentima uvek nudi visok kvalitet usluga i proizvoda i u svom radu razvija odgovoran odnos prema životnoj sredini. Od 2004. godine kompanija poseduje ISO 9001:2000 i HACCP sertifikate, od juna 2010. godine ISO 22000:2005, a od juna 2011. i BRC Food (Issue 5), nastavljajući da posluje prema najvišim standardima.

    Da svi budemo i siti i vitki!

    Slika
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Anina magija - čaj za mršavljenje

    od narcisa » pre 8 godine

    Nemam naviku da zalazim u ovu sekciju foruma, ali me naziv "brenda" izuzetno nasmijao.
    Da se razumjemo carobna pilula ne postoji i hranidbene navike treba mijenjati. Ako uzmemo da sam se ja hranila kao prije dijete i pila ovu mjesavinu,i nekom magijom smrsala, sta bi se desilo kada bih prestala da pijem ovu mjesavinu? Hm... Kakvi bi bili moji nalazi i sama struktura tijela?
    Priprema zdravog obroka ne mora da oduzme vise od 15 min, a da ne pricam o tome da nesto sto sam skuvala mogu da jedem sutra (pogotovo sto su 2 od 5 obroka na koje aludirate voce). Sati u teretani isto tako nisu neophodni ako je ishrana pravilna, ali je vjezbanje (prije svega setnja) neophodno za postizanje vizuelnih efekata i utreniranosti srca kao misica.
    Dupli persun kao sastojak svi znamo da dehidrira tijelo... Caj od cistog persuna takodje ne bi trebalo piti vise od tri dana za redom. A i ostali sastojci su iz slicne price. Cimet je sagorjevac masti, a zeleni caj regulise probavu...
    Svako dobro :mahalo:
  • maya.l
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Anina magija - čaj za mršavljenje

    od maya.l » pre 8 godine

    Ja sam pila caj i smrsala sam i nisu mi se vratili kg.Pre caja sam imala veoma visoke trigliceride i holesterol u krvi koje mi je ovaj caj za 16 dana skinuo i 3 kg do kraja mesec jos -2 kg tj ukupno -5kg prvi mesec. Caj me je naterao da imam dorucak koji sam cesto preskakala,zatim rucak i veceru normalno posle koje sam pila caj. Nastavila sam da ga pijem par meseci jer mi je bas prijao i kosa mi je povratila sjaj porasla koza se ocistila bas sam bila odusevljena. Vremenom mi se apetit smanjivao metabolizam ubrzavao i sto mi se najvise svidelo gubila sam obime u cm gde sam imala masnocu, struk, butine ,ruke ne samo kg na vagi i promenila neke lose navike.
    Hvala gospodji Ani koja je bila strpljiva i odgovorila na hiljadu postavljenih pitanja, prilikom narucivanja prve kutije caja, jer ni sama nisam verovala da cu uspeti. :)
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Anina magija - čaj za mršavljenje

    od leonida » pre 8 godine

    Ok, možda može pomoći kratkotrajnom upotrebom za skidanje 5 kg viška (ljudi sa 5 kg viška po pravilu nemaju jako nepravilne navike u ishrani, a i veliko je pitanje da li je tih tvojih 5 kg bio stvarni višak, preko preporučene granice BMI ili samo estetske prirode ... što je verovatnije), ali za skidanje mase nakupljenih kilograma potrebna je korenita promena načina ishrane ...nikakava čarobna smesa biljčica tu ne može pomoći ... a dugotrajna upotreba čajeva sa ovim sastojcima sigurno nije baš najpreporučljivija ... narcisa je objasnila učinak pojedinih sastojaka ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • gocika030
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Anina magija - čaj za mršavljenje

    od gocika030 » pre 7 godine

    Ok, možda može pomoći kratkotrajnom upotrebom za skidanje 5 kg viška (ljudi sa 5 kg viška po pravilu nemaju jako nepravilne navike u ishrani, a i veliko je pitanje da li je tih tvojih 5 kg bio stvarni višak, preko preporučene granice BMI ili samo estetske prirode ... što je verovatnije), ali za skidanje mase nakupljenih kilograma potrebna je korenita promena načina ishrane ...nikakava čarobna smesa biljčica tu ne može pomoći ... a dugotrajna upotreba čajeva sa ovim sastojcima sigurno nije baš najpreporučljivija ... narcisa je objasnila učinak pojedinih sastojaka ...
  • gocika030
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Anina magija - čaj za mršavljenje

    od gocika030 » pre 7 godine

    Zdravo, sve što ste napisali istina je. Voljela bih ipak probati taj čaj. Višak kg koji vučem evo već nekoliko godina ne prelazi 4 kg i kao što ste kazali više je estetske prirode. Iako godinama ne jedem ni slatkiše ni tjesteninu ni krompir ni bjeli hljeb, naravno ni masne proizvode a punomasno mlijeko, kačkavalje, banane i prženo tek ne, osim toga pridržavam se pravila 8:16 (tokom 8h jedem a 16 h ništa ne jedem) , tu dosadu od kg ne mogu nikako odlijepiti. Vježbam umjereno a kola nemam i ne koristim gradski prevoz :(
    Probala sam i chitosanu i lura lean - kod svih imaju efekta samo kod mene ne. Naiđoh na ovaj forum i pročitah nešto o "Aninoj magiji". U magije odavno ne verujem međutim ovaj bih čaj ipak probala. Ne znam može li se nabavit u CG.
  • maya.l
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Anina magija - čaj za mršavljenje

    od maya.l » pre 7 godine

    Zdravo, sve što ste napisali istina je. Voljela bih ipak probati taj čaj. Višak kg koji vučem evo već nekoliko godina ne prelazi 4 kg i kao što ste kazali više je estetske prirode. Iako godinama ne jedem ni slatkiše ni tjesteninu ni krompir ni bjeli hljeb, naravno ni masne proizvode a punomasno mlijeko, kačkavalje, banane i prženo tek ne, osim toga pridržavam se pravila 8:16 (tokom 8h jedem a 16 h ništa ne jedem) , tu dosadu od kg ne mogu nikako odlijepiti. Vježbam umjereno a kola nemam i ne koristim gradski prevoz :(
    Probala sam i chitosanu i lura lean - kod svih imaju efekta samo kod mene ne. Naiđoh na ovaj forum i pročitah nešto o "Aninoj magiji". U magije odavno ne verujem međutim ovaj bih čaj ipak probala. Ne znam može li se nabavit u CG.
Odgovori 7 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju